A. Le Coq 64. Muhu Väina regatil võisteldi Liivi lahes Saaremaa külje all | 15 juuli 21, piret.salmistu

Täna oli A. Le Coq 64. Muhu Väina regati purjetajatel lühike merepäev. Pärast eilset pikka võistlussõitu Ruhnust Saaremaale, tehti täna kaks ca 10-miilist ringi Kõiguste-Allirahu lähistel. Hommikusele peegelsiledale merele tuli virvendus peale kella 9-10 vahel ja tuul hakkas tõusma. Starditi kell 11 väga nõrga 4-sõlmese tuulega, mis siiski sõidu edenedes tõusma hakkas. Siiski otsustas võistluskomitee täisprogrammi asemel poole kasuks, lühendades distantsi esimese ringi lõpus, et säästa purjetajaid regati kõige pikemaks etapiks, mis viib laevastiku homme Kõigustest Kärdla sadamasse Hiiumaal.

Tänase päeva tingimused sobisid kõige paremini ORC I grupi liiderjahile Matilda 4, mille roolis Joachim Aschenbrenner ja taktikuks Juss Ojala Jahtklubist Dago. Finišeerinud füüsiliselt esimesena, oli jahi korrigeeritud aeg samuti parim, et edestada teiseks tulnud jahti Adelante Andrus Luhti juhtimisel Kalevi Jahtklubist kolme minutiga. Adelante hoiab teist positsiooni ka koondarvestuses, kaotust liidrile üks punkt. Kolmanda aja sõitis täna välja Eero Panki juhtimisel jaht Credit 24 Sailing Kalevi Jahtklubist. Koondarvestuses on kolmas Jaak Jõgi Forte Kalevi Jahtklubist, vahe liidriga viis punkti.

ORC I grupi parim jaht Cruiser divisjonis oli täna Hando Sutteri Berta Kalevi Jahtklubist. 

ORC II grupis tegi täna suurepärase tulemuse alles laupäeval vette saanud uhiuus jaht Shadow Harles Liivi meeskonnaga, mis purjetab Yacht Club Cannes’i lipu all. Olles füüsiliselt ees ka enamusest ORC I grupi jahtidest, sõitis ta aja ette teise tulemuse saanud Aivar Tuulbergi meeskonnale jahil Katariina II, mille roolis Karl-Hannes Tagu. Esimest korda jõudis regatil poodiumile Ivar Aru meeskond jahil Cherie Kalevi Jahtklubist, lõpetades etapi kolmandana. Koondarvestuses on liider viie punktiga Sugar Marjaliisa Umbiga roolis, jahil Katariina II on üheksa punkti ja Margus Zuravljovi Amserv Toyota Sailing Team’il kümme. 

Parim Cruiser divisjoni jaht ORC II grupis oli Avo Lingi Chantal Haapsalu Jahtklubist. 

Kolm esimest etappi mitte sõitnud jahi Shadow kapten Harles Liiv oli kahtlemata väga rahul neljanda etapi neljanda koha ning viienda etapi esikohaga: „Vähemalt vaiksemates tuultes on see jaht nendel kahel etapil oma kiirust ja headust kinnitanud. Võtame Muhu Väina regatti kui treeningut augustis toimuvateks Alexela ORC maailmameistrivõistlusteks Tallinnas ja selleks ajaks kindlasti juba saame aru, kus me selle paadiga oleme. Kõikidel spordialadel on vaja ka natuke õnne, ideaalseid paate ei ole olemas ning ei ole olemas selliseid paate, mis on võrdselt head nii tugevates kui ka nõrkades tuultes – alati peab ka ilm sobima vastava paadi jaoks, et tulemus tuleks. Selle paadi eelised tulevad välja kindlasti aeglastes tuultes ja ka hästi tugevas tuules rajasõidus, kus allatuules paat hakkab glisseerima saavutades kiirust kuni 19 sõlme. Kui midagi veel lisada, siis seda, et kogu navigeerimissüsteem on jahti veel paigaldamata – jahis ei ole ühtegi elektroonilist seadet. Ühes asjas võib kindel olla, et me anname alati oma maksimumi – muudmoodi me ei oskagi,“ lausus Shadow kapten Harles Liiv kokkuvõtteks.

ORC III grupis jätkab liidrikursil Vasilii Alekseevi meeskond jahil Kvartet St Peterburgist. Tänane järjekordne esikoht hoiab teda endiselt selle grupi liidripositsioonil. Koondarvestuses vaid punktiga Kvartetist maha jääv Celia Rauno Pielbergi juhtimisel Jahtklubist Dago sai teise koha ka tänasel etapil, edestades Margus Beljakovi meeskonda jahil Liliann Saaremaa Merispordi Seltsist, kes on ka koondkokkuvõttes selles grupis kolmandal kohal.

Ka ORC IV grupis jagasid täna esikolmiku kohti samad meeskonnad, kes omavahel koondarvestuses esikolmiku kohti hoiavad. Imre Marmori juhtimisel jaht Vesileenu Kalevi Jahtklubist, kes hetkel koondtulemustes viieteistkümne punktiga kolmandal kohal, edestas pooleteist minutiga teise koha saanud Tarmo Polli meeskonda jahil Black Bird Haapsalu Jahtklubist. Viimane on üsna kindlal liidripositsioonil kuue punktiga. Koondarvestuses teisel kohal olev jaht Julechka Joel Kõivuga roolis sai täna kolmanda tulemuse.

Jahi Vesileenu kapten Imre Marmori sõnul õnnestus neil täna olla nii kiire, et konkurentide ees piisav vahe sisse sõita võidutulemuse saavutamiseks. „Seni pole olnud just meie tuuled, kuid homne tuuleennustus on hea ja meile sobivam – vastutuules krüssuots. Ootame seda huviga. Meie grupis on konkurents aina kasvanud ja lisaks Muhu Väina regatile, ootame põnevusega ka nädal pärast selle regati lõppemist ka ORC C ja D klassi (3. ja 4. grupi) Eesti meistrivõistlusi Kärdlas. Muhu Väina regatt on meie kõigi jaoks heaks treeninguks. Ma ise olen Muhu Väina regatti purjetanud aastast 1998, kus seesama jaht kandis nime Puma, kuid sattus vahepeal toredate naispurjetajate kätte, kust pärineb ka selle jahi praegune nimi,“ lausus Imre Marmor sportlikust Polaris jahist ja selle ajaloost rääkides. 

Folkboot klassis käib tihe rebimine kõikide poodiumikohtade peale ja kindlat ei ole siin enne laupäeva midagi. Täna vastavalt esimese koha saanud Tiit Riisalo W-Lind Vaiko Vooremaaga roolis Kalevi Jahtklubist ja teisena finišeerinud Bacchus Olev Oolupi juhtimisel Jahtklubist Dago, hoiavad võrdselt üheksa punktiga esimest ja teist kohta ka koondarvestuses. Kolmanda koha sai täna Mikk Kööseli Jonna Kalevi Jahtklubist, kes üldarvestuses jääb maha kümne punktiga kolmandal positsioonil olevast Muinasjutukuningast Argo Vooremaaga roolis. 

Folkboot W-Lind kapten Tiit Riisalo sõnul oli täna merel tore. „Sõitsime nii-öelda klassikalist distantsi, kus vastutuulemärk oli viie miili kaugusel – sinnani sai piisavalt pikalt krüssata ja sealt siis tagasi allatuules sõita. Tuuled olid keerutavad ja edu saatiski neid, kes need tuulepööramised kõige paremini ära tabasid ja need enda kasuks pöörasid. Üldiselt rääkides suurepärased ja klassikalised Vahemere purjetamistingimused. Tänane seis Folkbootide koondarvestuses on aga veel pingelisem kui möödunud aastal, kus viimase sõiduni oli võitja teadmata. Sel aastal on veel pingelisem, sest täna on võimalused kõigil esinelikus oleval meeskonnal. Jääme põnevusega ootama kahte viimast etappi ja vaatame Kärdlas, kes Eesti meistriks tänavu kroonitakse.“

Regati eelviimane Alter Marine Kõiguste-Kärdla etapp viib regati homme Saaremaalt Hiiumaale ning lõplik Muhu Väina regati paremusjärjestus selgub laupäeval.

 

Kõik tulemused http://muhuvain.ee/tulemused-1/tulemused-2021

Regati fotogaleriid https://www.flickr.com/photos/kalevi-jahtklubi/collections/72157719531276506/

 

Regati kodulehekülg: http://muhuvain.ee/  ja 2021. a regati info http://muhuvain.ee/regatt2021 
Regati Facebooki lehekülg - https://www.facebook.com/muhuvainaregatt/   
Regati Instagram: https://www.instagram.com/muhuvainaregatt/ 
Jahtide liikumine võistlusrajal reaalajas (ja ka hilisemalt järelvaadatav) kõikide etappide kaupa: http://www.sportrec.eu/?page_id=671

Parimad palad, pildid ja uudised regatilt – Postimehe Muhu Väina regati blogi vahendusel


A. Le Coq Muhu Väina regatti korraldavad Kalevi Jahtklubi ja Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. 

Muhu Väina regati toetajad on A. Le Coq, Sportland, DSV Estonia, Volvo Trucks Estonia, Amserv/Toyota, Alexela, Pro Marine Trade, Alter Marine, Tactical Foodpack, Loodus Invest, Heimon Kala, Hiiumaa vald, Hiiumaa Sadamad, Santa Maria, Rahva Raamat, Pärnu linn, Sportity, Päästeliit, Postimees.