VIDEO - 56. Muhu Väina regati lõppvaatus - Roomassaare ring ja autasustamine | 24 juuli 13, piret.salmistu

20. juuli 2013, Roomassaares

Muhu Väina regatt Roomassaare II from A4 Media on Vimeo.
56. Muhu Väina regati lõppvaatus toimus täna Roomassaares, kus sõideti regati viimane etapp lühirajal ja selgusid Eesti meistrid avamerepurjetamises klassides ORC, ESTLYS ja Folkboot. Regati viimane etapp Roomassaare lühirajal peeti ideaalsetes tingimustes – mõõdukalt soe ja päikeseline ilm, keskmine laine ja kümnest kuni seitsme meetrini sekundis kahanev tuul tegi 12-28-meremiili läbimise kiireks ja nauditavaks. Mitmes võistlusgrupis oli põnevus säilinud kuni viimase etapini ja lõplik selgus saadi alles pärast Roomassaare ringi finishijoone ületamist.


Suurimate ja kiireimate jahtide grupi esikolmikus käis tihe rebimine kuni viimase etapini ja lõplikud kohad vormistatigi Roomassaare lühirajal. Eesti meistriks krooniti jahtklubi Dago jaht Amserv (EST550) Juss Ojala meeskonnaga. Hõbemedalid riputati kaela Kalev Jahtklubi jaht Forte (EST475) meeskonnale, mille roolis Tammo Otsasoo. Eesti meistrivõistluste pronksmedalid sai jaht Olympic Online (EST463) Tiit Vihuli meeskonnaga Dago jahtklubist. Teisest kohast jäi lahutama samuti vaid üks punkt. Vaatame, mida arvasid regatist ORC1 grupi esikolmiku jahtide kaptenid.


Teiste gruppide võitjad ehk Eesti meistrid: ORC2 – Katariina II (SMS), kapten Aivar Tuulberg; ORC3 – Jazz (KJK), kapten Risto Riim; ORC4 – Edasi (HJK), kapten Koit Pauts; LYS1 – Tessa (KJK), kapten Alar Ivanson; LYS2 – Luisa (HJK), kapten Henry Viiret; Folkboot – Tuuli (HJK), kapten Olev Oolup.


Õhtupoolik Roomassaare sadamas oli pidulik ja meeleolu ülev. Esmalt autasustati regati viimase etapi, Roomassaare lühiraja parimaid. Sellele järgnes kogu regati lõpetamine ja meeleolukas autasustamine.  Väliskülaliste nimel tänas purjetajaid ja korraldajaid suurepärase regati eest Adomas Janulionis Leedu jahtlaevalt Loké. Nii Eesti meistrid kui ka teised poodiumikohal olevad jahid said auhinnaks klaasikunstnik Agnes Tormi valmistatud kaunid trofeed.


Nii nagu hea tava ette näeb, sai märja võidusupluse osaks ka Amservi kapten Juss Ojala.


Muhu Väina regatt tõestas ka sel aastal, et see ei ole sündmus mitte ainult tõsistele sportlastele ja purjetajatele, vaid on suur rahvapidu ka maale jäänud kaasaelajatele ja rahvale sadamates. 


Merel näeme!