A. Le Coq 67. Muhu Väina regati esimene start kõlab esmaspäeval | 14 juuli 24, piret.salmistu

Kalevi Jahtklubi sadamas Pirital laupäeval, 13. juulil alguse saanud tänavuse A. Le Coq Muhu Väina regati pidulik avaosa jätkus pühapäeval regatil osalevate jahtide osalemisega ajaloolisel mereparaadil koos The Tall Ships Races (TSR) Tallinna 60 suure alusega. Oli võimas vaatepilt, kui Tallinna linnasadamatest teele asunud TSRi laevastikuga liitusid Russalka lähistel A. Le Coq Muhu Väina regati jahid, liikudes pika paraadina Miiduranna sadama lähistele, kust TSRi laevad saadeti teele oma järgmisse sadamasse Turus, Soomes.

Puuluup tõmbas käima A. Le Coq 67. Muhu Väina regati avapeo Pirital | 14 juuli 24, piret.salmistu

A. Le Coq Muhu Väina regati peakorraldaja Kalevi Jahtklubi avas laupäeval, 13. juulil kogu päevaks oma sadama väravad, et pidada kahekordset avamispidu – avati A. Le Coq 67. Muhu Väina regatt ning ametlikult kuulutati avatuks kevadel valminud Kalevi Jahtklubi uus sadamamaja! Imeline suveilm soosis korraldajaid ja merepeost osa saama tulnud klubiliikmeid, külalisi ja meresõpru.

A. Le Coq 67. Muhu Väina regatt 2024 saab hoo sisse Tallinnas | 12 juuli 24, piret.salmistu

Eestimaa suvi on jõudnud poole peale ja see tähendab purjetajate jaoks vaid üht – tehakse viimaseid ettevalmistusi traditsiooniliseks purjetajate laulupeoks. Muhu Väina regatt on Eesti suurim ja kõige pikema ajalooga purjeregatt – ilma selle võistluseta oleks suure osa Eesti purjetajate jaoks suvi poolik. Tänavune A. Le Coq 67. Muhu Väina regatt toimub 13. juulist 20. juulini, saades alguse Tallinnas, viib edasi Hiiumaale Kärdlasse ja lõpeb nädal hiljem Haapsalus. 101 jahti koos ca 600 purjetajaga on otsustanud sel aastal kaasa lüüa, nende hulgas lisaks Eesti jahtidele 9 Lätist, 7 Soomest ja 1 Leedust.

Tule oma sõprade ja perega mereparaadile! | 03 juuli 24, sigrid.kahar

14. juulil kell 12 stardib Tall Ships Races Tallinn 2024 mereparaad, kus rahvusvahelise purjeõpperegati laevad liituvad A. Le Coq 67. Muhu Väina regatil võistlevate alustega. Ühine ja unikaalne mereparaad pakub Tallinna lahel võimsa vaatemängu, mida pole see linn veel varem näinud!

A. Le Coq 67. Muhu Väina regati avapidu Pirita jahisadamas! | 03 juuli 24, sigrid.kahar

Kalevi Jahtklubi sadam avab laupäeval, 13. juulil terveks päevaks oma uksed ning ootab kõiki kahekordsele avamispeole – avame Eesti suurima ja vanima, A. Le Coq 67. Muhu Väina regati ning Kalevi Jahtklubi uue sadamamaja!

A. Le Coq heiskab jälle koos Muhu Väina regatiga purjed | 20 mai 24, piret.salmistu

Alates 1. maist lehvib Kalevi Jahtklubi lipumastis Pirital lisaks klubi lipule ka tänavuse A. Le Coq 67. Muhu Väina regati lipp. Lipu heiskasid A. Le Coq’i juhataja Jaanus Vihand ja Kalevi Jahtklubi klubiülem Ain Roosma, kinnitades A. Le Coq’i jätkuvat toetust regatile nimisponsorina, ning suvise suursündmuse algust Kalevi Jahtklubist Tallinnas.

A. Le Coq 67. Muhu Väina regatt ja Tall Ships Races toovad juulikuus Tallinna lahe purjeid täis | 26 veebr 24, piret.salmistu

Tänavuse aasta 14. juuli vaatepilt Tallinna lahel saab olema erakordne ja kauaks meeldejääv, sest lahel saavad kokku Euroopa suurimal purjeõpperegatil Tall Ships Races osalevad enam kui 60 erineva suurusega purjelaeva ja A. Le Coq 67. Muhu Väina regati enam kui 100 purjejahti. Mõlemad suursündmused saavad sel aastal alguse Tallinnast samal nädalalõpul ja moodustavad kokku ühe suure merepeo, millest on võimalik osa saada nii sadamates kui ka merel.

A. Le Coq 66. Muhu Väina regatt purjetas finishisse Kärdlas | 17 juuli 23, piret.salmistu

2023. aasta Muhu Väina regati võitjad gruppide kaupa on Forte, Sugar, Brigitta, Lagle III ja W-Lind. Parimad Cruiser jahid olid Berta ja Mia ning parim puu-Folkboot on Tiina. Kõige tublim jaht matkagrupis on Kristi.

A. Le Coq 66. Muhu Väina regatt algab pühapäeval Pärnus | 07 juuli 23, piret.salmistu

Juulikuus lööb purjetajate süda regati rütmis. Kõik puhkused planeeritakse seda nädalat silmas pidades, et mitte ilma jääda traditsioonilisest purjetajate laulupeost. Muhu Väina regatt on Eesti suurim ja kõige pikema ajalooga purjeregatt – ilma selle võistluseta Eesti purjetajad oma suvehooaega ette ei kujuta. A. Le Coq 66. Muhu Väina regatt purjetatakse 8.-15. juulil 2023 marsruudil Pärnu-Kuressaare-Kõiguste-Kärdla. Tänavuse regati stardiliinil näeme pühapäeval Pärnus 103 jahti koos ca 1000 purjetajaga Eestist, Lätist ja Soomest.

Regamise soodushind 31. maini | 23 mai 23, sigrid.kahar

Head purjetajad!

100 päeva regatini | 30 märts 23, sigrid.kahar

Hea purjetaja - au ja kuulsus ootavad!!! Nädal aega adrenaliini, merd ning tuult koos parimate kaaslastega Eesti suurimal ja ägedamal purjetamisvõistlusel A. Le Coq 66. Muhu Väina regatil on vaid 100 päeva kaugusel!

Registreerimine on avatud | 29 jaan 23, sigrid.kahar

Kes on sel aastal esimene meeskond, kes saab regatile kirja???

A.Le Coq 66. Muhu Väina regati (8.-15. juuli 2023) võistlusteade on avaldatud ning registreerimine on Manage2Sail keskkonnas avatud, lingi leiad kodulehelt http://muhuvain.ee/regatt2023.

Varajase registreerija tasu kehtib kuni 31. maini!!!

A.Le Coq 66. Muhu Väina regati rada on avaldatud! | 22 dets 22, sigrid.kahar

A. Le Coq 66. Muhu Väina regatt toimub 08.-15. juulil 2023 ning nädalane võistlus purjetatakse Pärnu-Kuressaare-Kõiguste-Kärdla!

VALMISTU REGATIKS AEGSASTI! | 03 juuli 22, triin.tallmeister

On viimane aeg kontrollida, kas Sinu meeskond ja jaht on regatiks valmis!

Legendaarse a. Le Coq 65. Muhu Väina regati alguseni on loetud päevad | 03 juuli 22, triin.tallmeister

Juba 65. korda kohtuvad südasuvisel Läänemerel purjetajad Eestist ja lähiriikidest, et saada osa aasta ühest oodatuimast purjetamissündmusest –  A. Le Coq Muhu Väina regatist.

Regati võistlusteade on avaldatud ja registreerimine avatud! | 21 veebr 22, piret.salmistu

Sügav talv on veel väljas, kuid tänavuse A. Le Coq 65. Muhu Väina regatini on jäänud vähem kui 140 päeva!

A. Le Coq 64. Muhu Väina regati parimad on pärjatud | 18 juuli 21, piret.salmistu

Laupäeval, 17. juulil lõppes Hiiumaal Kärdlas A. Le Coq 64. Muhu Väina regatt, kus osales 110 jahti Lätist, Soomest, Venemaalt ja Eestist. Möödunud pühapäeval Pärnus alanud Eesti suurim ja vanim avamereregatt seilas läbi Ruhnu ja Kõiguste sadamate Hiiumaale Kärdlasse. Eile võistlesid regati viimasel etapil Kärdla lähistel vaid ORC I ja II grupi jahid, kuna eelmiselt regati pikimalt etapilt jõudsid pika tuulevaikuse ja hiljem ka tugeva vastutuule tõttu väiksemad jahid sadamasse alles viimase võistluspäeva varastel hommikutundidel. 2021. aasta Muhu Väina regati võitjad on Matilda 4, Sugar, Kvartet, Black Bird ja W-Lind. Parimad Cruiser jahid olid Berta ja Chantal ning parim puu-Folkboot on Greta.

A. Le Coq 64. Muhu Väina regatil võisteldi Liivi lahes Saaremaa külje all | 15 juuli 21, piret.salmistu

Täna oli A. Le Coq 64. Muhu Väina regati purjetajatel lühike merepäev. Pärast eilset pikka võistlussõitu Ruhnust Saaremaale, tehti täna kaks ca 10-miilist ringi Kõiguste-Allirahu lähistel. Hommikusele peegelsiledale merele tuli virvendus peale kella 9-10 vahel ja tuul hakkas tõusma. Starditi kell 11 väga nõrga 4-sõlmese tuulega, mis siiski sõidu edenedes tõusma hakkas. Siiski otsustas võistluskomitee täisprogrammi asemel poole kasuks, lühendades distantsi esimese ringi lõpus, et säästa purjetajaid regati kõige pikemaks etapiks, mis viib laevastiku homme Kõigustest Kärdla sadamasse Hiiumaal.

A. Le Coq 64. Muhu Väina regatt jõudis Köiguste sadamasse Saaremaal | 14 juuli 21, piret.salmistu

Pool tänavusest A. Le Coq Muhu Väina regatist on tänaseks selja taga. Santa Maria Ruhnu-Kõiguste etapp oli neljas kokku seitsmest nädalapikkuses seerias. Vahemerelised ilmaolud jätkuvad ja tuuled trikitavad. Kolmapäeva hommikul Ruhnu all reipalt puhunud tuult jätkus mõneks tunniks ja siis saabus tuulevaikus, mis segas kaarte hoolega venitades 33-miilise distantsi suurte jahtide gruppides enam kui kaheksale tunnile. Viimased jahid finisheerisid aga alles pärast kella ühtteist õhtul.  Õigeim strateegia valik ja fortuuna soosis tänaseid võitjaid, kelleks on Adelante, Amserv Toyota ST, Kvartet, Kaija ja Bacchus.

A. Le Coq 64. Muhu Väina regati neljas etapp – Sõõr ümber Ruhnu saare | 14 juuli 21, piret.salmistu

Pühapäeval alanud A. Le Coq 64. Muhu Väina regatil on tänaseks sõidetud kolm etappi. Esmaspäeva hilisõhtul jõuti ca 50 miili purjetamise Pärnust Ruhnu, täna aga viis kolmanda – Loodu Invest Ruhnu ringi distants regati 115 jahti 15-miilisele ringile ümber Ruhnu saare.  Kell 11 algama pidanud võidusõit sai lõpuks pärast mitmeid stardikatseid alata keskpäeva järel. Etapil valitsesid keerulised tuuleolud, puhudes ida-kirdesuunast keskmiselt 5 m/s, saatjaks ikka jätkuvad vahemerelised ilmatingimused. Tänased võitjad on Adelante, Sugar, Celia, Black Bird ja Muinasjutukuningas.

Supertingimustes spordipäev Pärnu lahel | 12 juuli 21, piret.salmistu

Laupäeval, 10. juulil Pärnu Jahtklubis pidulikult avatud A. Le Coq 64. Muhu Väina regatile anti esimene stardipauk pühapäeval, 11. juulil, kus pea täiuslikes tingimustes toimus regati kõige intensiivsem ja kindlalt manöövritetrohkeim etapp – Pro Marine Trade Pärnu lühirajavõistlus. Kolm ligi tunniajalist võistlussõitu vastu-allatuule rajal panid proovile meeskondade tiimitöö ja tihedas konkurentsis olid tänased parimad Premium, Sugar, Vanishing Point, Lagle III ja Jonna.

Purjetajate laulupidu – A. Le Coq 64. Muhu Väina regatt saab tuule purjedesse sel pühapäeval Pärnus | 08 juuli 21, piret.salmistu

10.-17. juulil toimuv legendaarne A. Le Coq Muhu Väina regatt on Eesti avamerepurjetajate suves kirsiks tordil juba 64. korda. Muhu Väina regatt on Eesti suurim ja kõige pikema ajalooga purjeregatt – ilma selle võistluseta Eesti purjetajad oma suvehooaega ette ei kujuta. On heameel tunnistada, et koroonapiiranguid meil eriti enam tunda ei ole. Kui möödunud aastal osales regatil 107 jahti, siis sel aastal on registreerunud 111 jahti Eestist, Lätist, Soomest ja Venemaalt. Koroona on mõjutanud välistiimide osalust - kui koroonaeelsel ajal tuli Venemaalt regatile 20 meeskonda, siis sel aastal vaid 3. Lätist on Eestisse oodata 5 meeskonda ning Soomest 1.

Purjetajad puhtama Läänemere nimel | 21 mai 21, sigrid.kahar

Muhu Väina regatt ja Eesti joogitootja A. Le Coq panevad sellel purjetamishooajal puhtama Läänemere nimel seljad kokku ja soovivad läbi eeskuju muuta Läänemerel liiklejate mõtteviisi merd säästvamaks. A. Le Coq on Muhu Väina regati korraldamist toetanud aastaid, kuid 2014. a kevadel sai koostöö suuremad mõõtmed ning Eesti vanim purjeregatt hakkas nimisponsori järgi kandma nime A. Le Coq Muhu Väina regatt. Täna järgnevaks kolmeks aastaks pikendatud koostööleping näitab ettevõtte jätkusuutlikku ja eesmärgistatud panust Eesti sporti ja kultuuri, kuid nüüd on koos regati korraldajatega otsustatud panustada ka tegevustesse puhtama Läänemere nimel.

Registreerimine on alanud | 26 veebr 21, sigrid.kahar

Võitlusteade on avaldatud ning registreerimine on alanud!

Võitlusteadet saab lugeda võistluse ametlikul teadetetahvlil siin. Kliki siin ja pane oma meeskond kiirelt kirja!

A. Le Coq 64. Muhu Väina regatt 2021 | 21 jaan 21, sigrid.kahar

A. Le Coq 64. Muhu Väina regatt purjetatakse 10.-17. juulil 2021. aastal disantsil Pärnu-Ruhnu-Kõiguste-Kärdla.

Ja Rahva Raamatu eriauhinnad saavad... | 20 juuli 20, piret.salmistu

Rahva Raamat on juba aastaid pannud Muhu Väina regatil välja eriauhinnad, mille saamise eelduseks ei ole tingimata mõõdetavad miilid, tunnid, minutid ja sekundid.

Muhu Väina regati säravad medalid on võitjatele kaela riputatud | 19 juuli 20, sigrid.kahar

Tallinnas Pirital, olümpiatule platsil autasustati pärast nädalapikkust võistlust parimaid purjetajaid A. Le Coq 63. Muhu Väina regatil. Säravad medalid said kaela ka värsked Folkboot klassi Eesti meistrid.

A. Le Coq 63. Muhu Väina eelviimane etapp tõi purjetajad Piritale | 19 juuli 20, sigrid.kahar

Juba sellel laupäeval pannakse Kalevi Jahtklubis A. Le Coq 63. Muhu Väina regati võitjatele säravad medalid kaela ja Folkbootide klassis selguvad Eesti meistrid. Reedene ja seega eelviimane etapp võisteldi Kopli ja Tallinna lahel olenevalt võistlusgrupist 17-24 meremiili pikkusel distantsil ning õhtuks jõudsid 109 jahti Piritale Kalevi Jahtklubisse. Viimane võimalus lõpptulemust muuta on laupäeval Tallinna lahel purjetataval võistluspäeval.

A. Le Coq 63. Muhu Väina regatt jõudis Tallinnasse | 17 juuli 20, sigrid.kahar

Pärast puhkepäeva Kärdla jahisadamas jätkas 109 jahti taas võistlust ning järgmine A. Le Coq  63. Muhu Väina regati etapp purjetati Kärdlast Tallinnasse Haven Kakumäe jahisadamasse. Start anti neljapäeva keskpäeval Kärdla lähedalt ning purjetajate rõõmuks puhus ka reibas tuul.

Pärnust Kärdlasse purjetanud võistlejaid kimbutas tuulevaikus | 15 juuli 20, sigrid.kahar

Suvisest Pärnust startinud A. Le Coq 63. Muhu Väina regati võistlusjahid said üle kolmanda etapi finišijoone alles vastu varaseid hommikutunde. Pärast võistluskomitee laevalt kuuldud finišisignaali oli aga kõikidel jahtidel ees veel 45-meremiiline teekond regati järgmisesse sadamasse Kärdlas. Kõige väiksematest jahtidest viimased said otsad kai külge alles sama päeva õhtuks, olles nii veetnud merel enam kui 30 tundi.

Muhu Väina regatil on võistlustules President Kersti Kaljulaid | 14 juuli 20, sigrid.kahar

Pärnust alustas täna A. Le Coq 63. Muhu Väina regati kolmandat võistluspäeva 108 jahti ja pea 700 purjetajat Eestist, Lätist ja Soomest, nende seas ka President Kersti Kaljulaid.

Muhu Väina regati teisel võistluspäeval purjetati Pärnu lahel lühirajal | 14 juuli 20, sigrid.kahar

A. Le Coq 63. Muhu Väina regatil purjetati võistluse ainuke lühirada, mis oli pandud üles Pärnu lahele. Viieks võistlusgrupiks jagatud jahid läbisid kõik kolm võistlussõitu, mille tulemusi liites saadi päeva paremusjärjestus.

Pärnu kostitas A. Le Coq 63. Muhu Väina regati võistlejaid ideaalse purjetamisilmaga | 12 juuli 20, sigrid.kahar

Stardipaugu saanud A. Le Coq 63. Muhu Väina regatil purjetati täna esimene etapp Pärnu lahel. 42 miili pikkune võistlusrada viis 108 purjejahti Kihnu alla ja sealt tagasi Pärnu jõe suudmesse.

Pressiteade Tormituulte vaibudes avati Pärnus Muhu Väina regatt | 11 juuli 20, sigrid.kahar

Eesti avamerepurjetajad on tänulikud ning rõõmsad, et viirus jõudis suve keskpaigaks taanduda ja anda rohelise tule 63. korda peetava Muhu Väina regati toimumisele. Tegemist on traditsioonidega purjeregatiga, kus erinevatesse võistlusklassidesse jagatud purjejahid saavad Eesti rannikuvetes mõõtu võtta seitsmel päeval.

Pressiteade Eesti suurim purjeregatt avatakse laupäeval Pärnus | 08 juuli 20, sigrid.kahar

Laupäeval, 11. juulil kell 19 avatakse Pärnu Jahtklubis A. Le Coq 63. Muhu Väina regatt. Enam kui 100 võistkonda nii Eestist, Lätist, Leedust kui ka Soomest asuvad nädalaks võistlustulle, et purjetada Pärnust läbi Hiiumaa Tallinnasse. Teisipäeval, 14. juulil teeb Pärnu-Kärdla etapi kaasa ka Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid jahi Piloilleri 3 naiskonnas.

Saabumine Pärnusse | 04 juuli 20, sigrid.kahar

 Tähelepanu head purjetajad!

Saateauto aitab purjetajate asjad sadamast sadamasse | 04 juuli 20, sigrid.kahar

Logistikapartnerid Volvo Trucks Estonia ja DSV teevad purjetajate elu lihtsamaks!

Helly Hansen regatisärgid eeltellimises! | 30 juuni 20, sigrid.kahar

Broneeri juba nüüd kas endale või kogu oma tiimile Helly Hanseni tehnilised särgid.

ORC esmased mõõdukirjad | 29 mai 20, sigrid.kahar

Infoks kõikidele A. Le Coq 63. Muhu Väina regatt / Moonsund regatta varem LYS-võistlusgrupis võistelnud jahtidele.

Võistlusteate muudatus | 29 mai 20, sigrid.kahar

Võistlusteate muudatus regamistähtaja ja distantsi muutusega on nüüd ka regati kodulehel üleval.   

Muhu Väina regatt toimub! | 27 mai 20, sigrid.kahar

Head purjetajad! Meie rõõm on teada anda, et A. Le Coq 63. Muhu Väina regatt / Moonsund regatta toimub plaanipäraselt 11.–18. juulil!

Info purjetajatele eriolukorra jätkumise valguses | 01 mai 20, sigrid.kahar

Eriolukord jätkub Eestis vähemalt 17. maini ja täna me ei tea, kas avalike ürituste korraldamine on juulikuus võimalik.

Tähelepanu! | 10 apr 20, sigrid.kahar

Head sõbrad!

ORC Club mõõdukiri esmataotlejale soodushinnaga | 03 märts 20, sigrid.kahar

Eesti Jahtklubide Liit teatas suurepärase uudise seoses ORC Club mõõdukirjadega!

A. Le Coq 63. Muhu Väina regati uudiskiri - 19.02.2020 | 19 veebr 20, piret.salmistu

Loe regati uudiskirja siit

2020 regati võistlusteade on avaldatud! Registreerimine on alanud! | 19 veebr 20, piret.salmistu

A. Le Coq 63. Muhu Väina regatt toimub 11.–18. juulil 2020 ning alates tänasest on kodulehel avaldatud võistlusteade ning registreerimine on avatud.

A. Le Coq 62. Muhu Väina regati parimad pärjati Pärnus | 21 juuli 19, piret.salmistu

Eile lõppes Pärnus „purjetajate laulupidu“ – A. Le Coq 62. Muhu Väina regatt - igasuvine suursündmus, Eesti vanim ja suurim purjetamisvõistlus. Tänavusel regatil osales 131 jahti 4 riigist – Eestist, Soomest, Lätist ja Venemaalt. Regatt algas 13. juulil Hiiumaal, Kärdla sadamas ja purjetas peatustega Haapsalus, Kuivastus, Roomassaares Pärnusse, kus toimusid ka regati kaks viimast etappi ja regati võitjate autasustamine eile õhtul.

A. Le Coq 62. Muhu Väina regati võitjad on pärjatud | 21 juuli 19, piret.salmistu

A. Le Coq 62. Muhu Väina regatt on lõppenud ja medalid võitjatele kaela riputatud! Aitäh kõikidele purjetajatele, kaldatiimidele ja kaasaelajatele - meri liidab meid kõiki!

Pärnu lahel sõideti A. Le Coq Muhu Väina regati lühirajasõidud | 20 juuli 19, piret.salmistu

Tänavusel Muhu Väina regatil on nüüdseks purjetatud kuus etappi. Reedene Pärnu lühirada oli regati kõige sportlikum ja kiirem – Pärnu lahel purjetasid kõik võistlusgrupid kaks sõitu vastutuule-allatuule rajal, mis nõuab palju manöövreid ja paneb proovile tiimide taktikad ja meeskonnatöö.

A. Le Coq Muhu Väina regatt jõudis öötundidel Pärnusse | 19 juuli 19, piret.salmistu

Muhu Väina regati distantsilt kõige pikem etapp purjetati eile Roomassaarest Pärnusse. Kui esimesed jahid jõudsid suvepealinna päeva viimaste päikesekiirtega, siis enamus purjetaid said jala kindlale pinnale alles ööpimeduses.


TÄISMAHUS PRESSITEADE


A. Le Coq Muhu Väina regatil otsiti lühimat rada ümber Abruka saare | 18 juuli 19, piret.salmistu

Saaremaal asuv Roomassaare jahtsadam võõrustab kahel päeval A. Le Coq 62. Muhu Väina regati pea 750 võistlejat 131 jahil. Neljandal võistluspäeval, mil rada viis kõik jahid ümber Abruka, oli üheks võistlejaks ka Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid.


Tuulevaikuse loterii A. Le Coq Muhu Väina regatil | 17 juuli 19, piret.salmistu

Kuivastu jahtsadama väikesest akvatooriumist läksid täna hommikul tihedas vihmasajus teele A. Le Coq Muhu Väina regatil osalevad võistlejad. Purjetajad asusid võistlustulle Kuivastu lähedal ning finišiliin ootas neid Roomassaare sadamas, võistlusrada kulges Muhumaa ja Saaremaa lõunarannikul.

A. Le Coq 62. Muhu Väina regati Haapsalu-Kuivastu etapil asendusid prognoositud kesised tuuleolud korraliku purjetamisilmaga | 15 juuli 19, piret.salmistu

Haapsalus öö puhanud 750 purjetajale oli tänane päev teiseks võistluspäevaks nädal aega kestval A. Le Coq 62. Muhu Väina regatil. 131 purjejahile anti start keskpäeval mõne miili kaugusel Rohuküla sadamast.


Jälgi regatti Postimees blogi vahendusel! | 15 juuli 19, piret.salmistu

Sel aastal edastab Postimehe veeb Muhu Väina otseblogi. Jahtide edenemist regatil saab GPS-trackerite abil jälgida reaalajas. Blogis edastame pilte, emotsioone ja kommentaare otse merelt.

Päikeseline ilm ja hea purjetamistuul tõi A. Le Coq 62 Muhu Väina regati purjetajad Kärdlast Haapsallu | 14 juuli 19, piret.salmistu

Eesti suurimal regatil läbiti täna esimene etapp, mis viis 750 purjetajat 131 jahil Hiiumaalt Haapsallu. Eile Kärdla sadamas avapaugu saanud regatt on järjekorras 62. ning on kujunenud juba purjetajate igasuviseks traditsiooniliseks mõõduvõtuks.


Purjetajate aastasündmus A. Le Coq 62. Muhu Väina regatt avati täna Kärdla sadamas | 14 juuli 19, piret.salmistu

Pea 750 purjetajat 130 jahil alustavad pühapäeval nädal aega kestvat Muhu Väina regatti, mis viib nad sellel aastal Kärdlasse, Haapsallu, Kuivastusse, Roomassaarde ning Pärnusse. Selguvad Eesti avamerepurjetamise meistrid klassides CDL £ 8 (purjetajate keeles ORC väikeste jahtide grupp) ja Folkboot.

Hoiame Läänemere puhtana! | 12 juuli 19, anneli.lepp1

Abistav kiire info WhatsApp äpiga | 11 juuli 19, piret.salmistu

Liitu MUHU VÄIN grupiga olulise ja kiire info saamiseks

17. juulil on regati külaliseks Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid | 11 juuli 19, piret.salmistu

Regatil on au juba teist korda võõrustada EV Presidenti

Regatieelne uudiskiri | 11 juuli 19, piret.salmistu

Hea ja kasulik teada regatiks valmistudes

Helly Hansen regatisärgid eeltellimises | 09 juuli 19, anneli.lepp1

Transfeer koostöös GO BUSiga Rohuküla Sadama ja Haapsalu jahisadama vahel | 08 juuli 19, anneli.lepp1


Muhu väina regatt koostöös GoBussiga sõidutab regatilisi Rohuküla Sadama ja Haapsalu jahisadama vahel. 

Veesõiduki valdaja vastutuskindlustus | 08 juuli 19, anneli.lepp1

Ewert and The Two Dragons kontsert Hiiumaal | 04 juuli 19, anneli.lepp1

Mootorpurjekas Admiral Bellingshausen asub teele Antarktika suunas | 04 juuli 19, anneli.lepp1

17. juulil kutsume kõiki Muhu väina regattil osalejaid saatma Saaremaalt teele mootorpurjekat Admiral Bellingshausen`i, kes asub teele Antarktika suunas!


Tiit Pruuli "Selle reisiga meenutatakse jäise mandri avastamist Saaremaalt pärit admirali Fabian Gottlieb von Bellingshausen poolt 1820. aasta jaanuaris. Saaremaa Merispordiseltsi lipu all toimuval reisil on mitu eesmärki: tutvustada Bellingshauseni ajaloolist reisi, tutvustada Eestit, populariseerida merendust ja merega seotud teadusharusid ning kõnelda maailmamere tervisest ja kliimasoojenemisest"


Seiklusrikast merereisi saab jälgida ka kodulehel: www.postimees.ee/antarktika
FB Antarktika200

Lähme, saadame üheskoos maailmaavastajad teele!


Info Hiiumaa sadamatesse seilajatele | 03 juuli 19, piret.salmistu

Ahoi kõik kes sätivad mõtteid Muhu Väina Regati stardi ja Kärdla sadama suunas!

Regatiliste õhtusöök Roomassaares 17. juulil | 01 juuli 19, piret.salmistu

Teeme sel aastal parema dinneri!

Üliägedad A. Le Coqi kummikud ägeda sotsiaalmeedia postituse tegijale | 26 juuni 19, piret.salmistu

Muhu Väinaks valmis? 

Jahtklubi DAGO ja Hiiu Purjelaeva Selts kutsuvad väinalisi Purjutuurile | 24 juuni 19, anneli.lepp1

Jahtklubi Dago ja Hiiu purjelaeva selts kutsuvad väinalisi Kärdla Purjutuuri III etapil osalema. Etapp toimub reedel,12.juulil. Kaptenite koosoleku algus kell 17:45 ning hoiatussignaal antakse kell 18:25.

DSV/VOLVO ESTONIA AUTOGA ASJAD MURETULT KÄRDLAST KUNI PÄRNUNI | 19 juuni 19, piret.salmistu

Meil on hea meel, et juba viiendat aastat on A. Le Coq Muhu väina regatti partneritena jätkamas logistikaettevõte DSV ja Volvo Trucks Estonia.

Soodushinnaga registreerimise tähtaeg on 30. mai | 30 mai 19, piret.salmistu

30. maini (kaasa arvatud) regatile registreerudes ja osavõtumaksu tasudes säästad osaleja kohta 20 Eurot, millele regatil kindlasti hea rakenduse leiad :-)

Georg Ots Spa Hotell kutsub regatilised majutuma | 29 apr 19, anneli.lepp1

Võistlusteade on avaldatud ja soodushinnaga registreerimine kestab kuni 30. maini | 31 jaan 19, piret.salmistu

155 PÄEVA A. Le Coq 62. MUHU VÄINA REGATINI - Võistlusteade on avaldatud ja registreerimine veebilehel avatud. Esimesed kolm jahti juba ka oma osalemisest teada andnud ja Matilda 4 neist suisa aastanumbriga 2019!

Pärnus pärjati A. Le Coq 61. Muhu Väina regati võitjad | 15 juuli 18, piret.salmistu

Täna, 14, juulil lõppes Pärnu Jahtklubis Eesti purjetamissuve suursündmus – A. Le Coq 61. Muhu Väina regatt, mis oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale, samuti tähistati regatil Eesti Jahtklubide Liidu 90. ja Kalevi Jahtklubi 70. juubelit. Eesti vanim ja suurim purjeregatt  väisas nädala jooksul kokku viit sadamat distantsil Kalevi Jahtklubi Tallinnas – Haven Kakumäe – Kärdla – Kihnu – Pärnu.  Regati võitjateks pärjati Sugar 2 (Pärnu Jahtklubi), Adele (Jahtklubi Baltsail), Bailarina (RSSC, Läti), Katarina Jee (Saaremaa Merispordi Selts), Tessa (Kalevi Jahtklubi), Mercurius (Saaremaa Merispordi Selts) ja Linda (Kalevi Jahtklubi).


Muhu Väina regatt jõudis eelviimase etapiga Pärnusse | 13 juuli 18, piret.salmistu

Pärast eilset , kuid paljude jaoks alles öösel lõppenud pikka etappi pakkus A. Le Coq 61. Muhu Väina regatt täna purjetajatele oluliselt lühema ja hõlpsama päeva Dermoshop/Confido Kihnu-Pärnu etapil. Keskpäeval Kihnu lähistelt rajale saadetud jahid läbisid ca üheteistkümne miili pikkuse distantsi võttes esmalt Sorgu lõunapoi ja siis Irmgardi läänepoi ning finišeerides kahe tunni pärast Pärnu lahel Tahkuranna ja Liu vahel, et jõuda õigeks ajaks EV 100 merepeole Pärnu Jahtklubis. Kiire ja lühikese võidusõidu parimad olid täna Tegu (Vilnius, Leedu), Adele (JK Baltsail), Lastochka (Orekhova harbour, Venemaa), Credit24 Reval Cafe (Kalevi Jahtklubi), Liliann (Saaremaa Merispordi Selts), Wenna (Kalevi Jahtklubi) ja Linda (Kalevi Jahtklubi).

Muhu Väina regati pikim etapp viis jahid Kärdlast Kihnu | 13 juuli 18, piret.salmistu

Neljapäevast reede hommikuni sõideti A. Le Coq 61. Muhu Väina regati pikim – 70-90-miiline Loodus Investi Kärdla-Kihnu etapp. Kui optimistlik prognoos ennustas esimeste jahtide jõudmist Kihnu südaööks ja pessimistlik vastavalt kella kahe ajal öösel, siis esimesena finisheerunud ORC II grupi jaht Amserv Toyota ST ületas finishiliini Kihnu lähistel juba tund aega enne südaööd pärast kolmeteist-tunnilist purjetamist. Viimasena ületas finishiliini pärast seitseteist ja pool tundi purjetamist folkboot Tiina kell 3:26 hommikul. Regati pikima etapi võidud võtsid seekord Minni, Amserv Toyota ST, Bailarina, Katarina Jee, Sinyaya Ptica, Mercurius ja Linda.


Hiiumaa Vald võõrustas Muhu Väina regati neljandat etappi | 11 juuli 18, piret.salmistu

A. Le Coq 61. Muhu Väina regati neljas etapp – Hiiu Valla Kärdla ring – sõideti täna Kärdla lähistel. 10-miiline ring oli just paras kahe pika etapi vahel, et jääks aega eilsest puhata ja homseks jõudu koguda. Suurepärastes tingimustes purjetatud etapi tänased võitjad seitsmes grupis olid Sugar 2, Amserv Toyota ST, Bailarina, Credit24 Reval Cafe, Tessa, Lote ja Linda.


Ühtlaselt tugev purjetuul viis Muhu Väina laevastiku Kärdlasse Hiiumaal | 10 juuli 18, piret.salmistu

Pärast kahte esimest A. Le Coq 61. Muhu Väina regati etappi Tallinnas ootas purjetajaid ees sõit Hiiumaale. Olybet Kakumäe-Kärdla etapp oli tänavuse regati üks pikemaid – 67-72 miili vastavalt väiksematele ja suurematele jahtidele.

Juubeldav Muhu Väina regatt purjetas pidulikult Piritalt Kakumäele | 09 juuli 18, anneli.lepp1

Eesti Vabariigi president osaleb esimest korda Muhu Väina regatil | 09 juuli 18, piret.salmistu

Täna, 9. juulil kell 12 stardib Kalevi Jahtklubi sadamast Muhu Väina regati teine etapp, millel sõidab kaasa Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. 7.-14. juulini toimuv Muhu Väina regatt on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale, samuti tähistatakse regatil Eesti Jahtklubide Liidu 90. ja Kalevi Jahtklubi 70. juubelit.

A. Le Coq 61. Muhu Väina regatt täitis Tallinna lahe purjedega | 08 juuli 18, piret.salmistu

Pühapäeval pidulikult avatud A. Le Coq 61. Muhu Väina regatil oli täna esimene võistluspäev. Tallinna lahel purjetati regati ProMarine Tallinn Kalevi Jahtklubi lühirajasõidud vastutuule-allatuule rajal, mis oli regati vast kõige sportlikum osa. Spordipäeva tänased võitjad gruppide kaupa olid Forte, Cherie, Bailarina, Credit24 Reval Cafe, Equipe du Piloilleri 3, Lote ja Lind.


Täna otsepilt vaid Postimehes | 08 juuli 18, piret.salmistu

Kes võidab Muhu Väina regati esimese etapi?

Kasulik ja vajalik informatsioon purjetajatele, millega tutvuda | 07 juuli 18, piret.salmistu

Allpool on Sulle kasulik ja vajalik informatsioon, millega tutvuda:

·         DSV logistikapartneri teenus;

·         vööri- ja teiste kleebiste paigutamine;

·         GPS jälgimisseadmete kasutamine;

·         arstist/meedikust teadaandmine;

·         abistav infokanal – WhatsApp grupp.


Täna algav A. Le Coq 61. Muhu Väina regatt seilab juubelilainel | 07 juuli 18, piret.salmistu

Täna, 7. juulil algab Tallinnas Kalevi Jahtklubis Eesti purjetamissuve suursündmus - A. Le Coq 61. Muhu Väina regatt.

DSV AUTOGA ASJAD TALLINNAST KUNI PÄRNUNI VÄLJA | 06 juuli 18, piret.salmistu

Regati logistikapartner DSV pakub purjetajatele igakülgset abi, võimaldades vajadusel asju juba Tallinnas autosse panna, mida vedada on vaja.


REGATILE REGISTREERIMINE | 05 juuli 18, anneli.lepp1

Muhu Väina regatt üllatab juubeliaastal EV100 merepidudega | 05 juuli 18, anneli.lepp1

SOODUSTINGIMUSTEL REGISTREERIMINE | 30 mai 18, Raiko Lehtsalu

Matkagrupp regatil | 22 mai 18, piret.salmistu

Tule ja purjeta regatiga kaasa ilma võistlemata!

Võistlusteade on avaldatud ja soodushinnaga registreerimine kestab kuni 30. maini | 16 mai 18, piret.salmistu

A. Le Coq 61. Muhu Väina regati alguseni on jäänud 83 päeva.

Moonsund Regatta - 2017.a parim avamereregatt Läänemerel | 03 jaan 18, piret.salmistu

Rootsi suurim purjetamisajakiri Search Magazine Segling tunnustas Muhu väina regatti nimetades seda 2017.a parimaks avamereregatiks Läänemerel.
2017.a eelviimasel päeval avaldas ajakirja veebiväljaanne pildigalerii koos jutuga suvisest juubeliregatist, millest ajakirjanik Olle Appelberg on juba varem kirjutanud ka ajakirja paberväljaandes.

A. Le Coq Muhu Väina regatt 2018 | 03 jaan 18, piret.salmistu

Ilmunud ajakirja PAAT ja Merendus 2017 talvenumbris

PRESSITEADE: Riias lõppes A. Le Coq 60. Muhu Väina regatt | 16 juuli 17, piret.salmistu

139 jahti viiest riigist enam kui kaheksasaja purjetajaga pardal läbisid nädala jooksul ca 260 miili, alustades juubeliregatti Haapsalus ning väisates Kuivastu, Roomassaare, Kihnu ja Pärnu sadamaid. Reede öösel vastu laupäeva jõudis Muhu Väina laevastik regati  lõppsadamasse Riias, kust vastupidises suunas alustas teekonda kuuskümmend aastat tagasi toimunud esimene Muhu Väina regatt.


Pärnu-Riia OlyBet etapi finishi kontrollajad  | 15 juuli 17, piret.salmistu

Pärnu-Riia OlyBet etapp - kontrollajad

Info paaditreilerite kohta Riias | 14 juuli 17, piret.salmistu

Need, kes soovisid paadid treileritega koju toimetada, helistage palun saabudes Kalevi Jahtklubi ülem Rene Allik'ule +372 523 3308  - ta juhatab, kuhu tuleb minna ja kuidas protseduur käib. Aadressi järgi on seda kohta väga keeruline leida.


PRESSITEADE: Muhu Väina regati spordipäev Danske Banki Pärnu lühirajal | 13 juuli 17, piret.salmistu

A. Le Coq 60. Muhu Väina regatil seilasid jahid neljapäeval Danske Bank Pärnu lühirajal. Sportlikud lühirajasõidud on alati väga oodatud osa Muhu Väina regatist ja ei pidanud purjetajad pettuma ka seekord. Kuigi kolme asemel saadi pidada kaks võistlussõitu, jagus põnevust ja pinget ka neisse kahte sõitu piisavalt.  

PRESS RELEASE: Eesti Meedia etapiga Kihnust Pärnusse supertingimustes | 12 juuli 17, piret.salmistu

Täna olid A. Le Coq 60. Muhu Väina regatist osavõtjatel taas suisa supertingimused purjetamiseks. Hommikust alates ca 10 sõlme ehk 5 m/s tuult ja mõnus päiksepaiste, mis kestis kuni õhtuni välja. Purjetajaid ootas täna ees etapp Kihnust Pärnusse. Etapi auhinnad pani välja Eesti Meedia.


A. Le Coq 60. Muhu Väina regati Pärnu Danske Banki lühirajasõitude otseülekanne 13. juulil | 12 juuli 17, piret.salmistu

Neljapäeval, 13. juulil peetakse Pärnu lahel A. Le Coq 60. Muhu Väina regati kuuenda etapina Danske Banki lühirajavõistlus, millele saab kaasa elada regati meediapartneri Eesti Meedia Postimehe otseülekande vahendusel. Otseülekanne algab kell 9:50 ning esimese grupi hoiatussignaal antakse kell 10:00. Peetakse 3 võistlussõitu ja ülekanne kestab ca kella 14-ni.

PRESSITEADE: Roomassaare LoodusInvesti ringiga purjetas A. Le Coq 60. Muhu Väina regatt ümber Abruka saare | 10 juuli 17, piret.salmistu

A. Le Coq 60. Muhu Väina regati kaheksasada nelikümmend kaks osavõtjat tervitasid tänast hommikut Saaremaal Kuressaare külje all Roomassaare sadamas. Ilm oli suurepärane ja tuulepoisid koos päikesega panid lained Abruka saare ümber mõnusalt sädelema. Ees ootas võistlus Roomassaare ringil, mis tegelikkuses viis jahid ümber Abruka saare.


VIDEO: A. Le Coq 60. Muhu Väina regatt - Regati teine MOUNT GAY / HEIMON GOURMET etapp Kuivastust Roomassaarde | 10 juuli 17, piret.salmistu

PRESSITEADE: A. Le Coq 60. Muhu Väina regati teine etapp purjetati Muhust Saaremaale | 09 juuli 17, piret.salmistu

A. Le Coq  60. Muhu Väina regati teine – Mount Gay / Heimon Gourmet etapp purjetati parajalt priskes purjetuules Kuivastust Roomassaarde. Kui regati korraldajad pelgasid ilmaprognoosi, mis lubas ilma selginemist koo tuule vaikimisega, mis oleks venitanud väiksemate võistlusgruppide jaoks seilamisaja liiga pikaks, siis õnneks nii päris ei läinud. Tundub, et ilmataat soosib purjetajaid ja on tänulik selle eest, et juba kuuskümmend suve järjepanu rõõmustavad nad Muhu Väina oma kohaloluga.

VIDEO - Ettevalmistused, rongkäik, avamine Haapsalus  | 09 juuli 17, piret.salmistu

Video produktsioon: Tiit Aunaste / A4 Media

PRESSITEADE: Ilmataat  oli A. Le Coq 60. Muhu  Väina regati esimese etapi suurim üllataja | 08 juuli 17, piret.salmistu

Kuuekümnendat korda toimuv Muhu Väina regatt sai suurejoonelise alguse reedel, 7. juulil, kuid regatt merel algas laupäeval kui pea 140-aluseline laevastik purjetas Smarta.ee etapiga Haapsalust Kuivastusse.


Kaptenite koosolek laupäeval, 8. juulil kell 10 | 07 juuli 17, piret.salmistu

PRESSITEADE: Muhu Väina 60. juubeliregatil uus läbi aegade rekordarv osalejaid – 5 riiki, 144 jahti, 850 purjetajat | 07 juuli 17, piret.salmistu

Eesti purjetamissuve oodatuim suursündmus – A. Le Coq 60. Muhu Väina regatt saab täna piduliku alguse Haapsalus. Eesti vanim ja suurim purjeregatt on jõudnud väärika verstapostini ning oma jälge selle väärikasse ajalukku tuleb jäädvustama enam kui 850 purjetajat 144 jahi pardal kokku viiest riigist – Venemaalt, Lätist, Leedust, Soomest ja Eestist. Regatt saab olema rahvusvahelisem kui ei kunagi varem – 144 jahi hulgas on 34 välismaalt: 1 Soomest, 2 Leedust, 14 Lätist ja 17 Venemaalt. Sellist hulka väliskülalisi pole regatil kunagi varem käinud. Purjetajate suviseks laulupeoks ristitud suursündmus väisab nädala jooksul kokku kuut sadamat distantsil Haapsalu-Kuivastu-Roomassaare-Kihnu-Pärnu-Riia.


Oluline info kaptenitele Regatibüroost | 05 juuli 17, piret.salmistu

Kraana võimalus Haapsalus | 05 juuli 17, piret.salmistu

Kraana tõstab Westmeri sadamas tankla kai lähistel reedel, 7. juulil alates kell 10:00

Bussid Haapsalu ja Rohuküla vahel 7.-8. juulil | 03 juuli 17, piret.salmistu

Teeme regatiliste elu mugavamaks. Allpool on ajakava, kuidas liiguvad regatiliste jaoks mõeldud bussid reedel, 7. juuli ja laupäeval, 8. juulil Haapsalu ja Rohuküla vahel.

Väikesaarte laulupidu Muhus, 8. juulil | 03 juuli 17, piret.salmistu

Laupäeval, 8. juulil toimub Muhu saarel Hellamaa laululaval Väikesaarte laulupidu. Tegemist on meeleoluka traditsioonilise mini-laulupeoga, mis liigub mööda Eesti väikesaari juba aastaid.

Kuna Muhu Väina regatt jõuab just 8. juuli õhtul Muhu saarele Kuivastusse, siis on huvilistel võimalus ka laulupeoga liituda.

Sissepääs tasuta!

Vaata järgi, mis regati sadamates toimuma hakkab  | 01 juuli 17, piret.salmistu

Kaldaprogramm on valminud

Grand Holm Marina restoran Haapsalus Muhu Väina regati ajal | 01 juuli 17, piret.salmistu

Menüü ja lahtiolekuajad

Pro Marine Trade e-poe sooduspakkumine ja ennustusvõistlus | 01 juuli 17, piret.salmistu

Kohustuslik väikelaeva varustus -20% ja  võistlus ESTLYS klassi võitja ennustamiseks 

Go Bus bussiga 15. juulil Tallinnast Riiga ja Riiast Tallinnasse | 29 juuni 17, piret.salmistu

Regati koostööpartner Go Bus abiga pakume võimalust laupäeval, 15. juulil tulla soovijatel Tallinnast Riiga regati lõpetamisele ja samal õhtul Riiast Pärnusse ja Tallinnasse neil, kes mööda merd tagasi ei purjeta.

DSV autoga asjad Tallinnast Haapsallu ja kuni Riiani välja | 28 juuni 17, piret.salmistu

Regati logistikapartner pakub purjetajatele igakülgset abi, võimaldades vajadusel asju juba Tallinnas autosse panna, mida vedada on vaja.

Eesti Meremuuseum tähistab Muhu väina juubeliregatti kahe näitusega | 21 juuni 17, piret.salmistu

Muhu väina regatt on Eesti vanim ja suurim purjeregatt. See on purjetajatele oodatuim iga-aastane võistlus ja kokkusaamise koht. Tänavu toimub regatt juba 60. korda. Juubeliregatt toimub 7.-15. juulil 2017 algusega Haapsalust ja lõppsadamaga Riias.

Juubeliregatt ja rekord! | 01 juuni 17, piret.salmistu

 129 jahti registreerus 31. mai õhtuks juubeliregatile!

Uus teenus DSV-lt - lase oma väikejaht Riiast autoga koju transportida! | 31 mai 17, piret.salmistu

Meil on hea meel teada anda, et juba kolmandat aastat on A. Le Coq Muhu Väina regati partnerina jätkamas logistikaettevõte DSV

Regati uudised 31.05.2017 | 31 mai 17, piret.salmistu

Soodushinnaga registreerimise ja tasumise tähtaeg on 31. mai  - Tutvustame põgusalt regati kaldaprogrammi - Matkagrupp regatil - Kasuta logistikapartner DSV teenuseid!  - Eskaadrisõit jõel ja regati lõpetamine Riias

31. mai - soodushinnaga regatile registreerimise ja osavõtumaksu tasumise tähtaeg! | 30 mai 17, piret.salmistu

Maikuu lõpuni saad regatile registreeruda soodushinnaga - kasuta seda võimalust!

VAATA JÄRGI - suur purjetamispidu kõikides regati sadamates! | 30 mai 17, piret.salmistu

Kutsu sõbrad regatimelust osa saama! Igas sadamas toimub midagi vahvat ja meeleolukat!

Matkagrupp regatil - juba teist korda! | 29 mai 17, piret.salmistu

Juba teist aastat on A. Le Coq Muhu Väina regatil võimalik kaasa purjetada ilma, et peaks võistlema!

Regati võistlusteade on avaldatud! | 16 märts 17, piret.salmistu

Head purjetajad! 
Kevade alguseni on jäänud 3 päeva, A. Le Coq 60. Muhu Väina regati alguseni 113 päeva! _/)*

Registreeru regati uudiste saajaks / Subscribe to Regatta News | 17 jaan 17, piret.salmistu

Kui Sa soovid saada regati uudiseid oma postkasti, jäta meile oma e-maili aadress ja me hoiame Sind regati uudistega jooksvalt kursis.

Regati meenete kogumine ajaloo tarbeks | 16 jaan 17, piret.salmistu

Muhu Väina regati väärikas vanus ja ajalugu väärivad talletamist!

Regati distants ja ajakava avaldatud ja eelregistreerimine avatud | 16 jaan 17, piret.salmistu

A. Le Coq 60. Muhu Väina regati korraldajatel - Kalev Jahtklubil, Pärnu Jahtklubil ja Saaremaa Merispordi Seltsil on heameel avalikustada 2017.a juubeliregati distants ja ajakava. Regati toimumise kuupäevad on 7.-15. juuli.

A. Le Coq 59. Muhu Väina regati võitjad pärjati laupäeval Kalev Jahtklubis | 17 juuli 16, anneli.lepp1

111 jahti viiest riigist ligi seitsmesaja purjetajaga pardal läbisid nädala jooksul ca 250 miili väisates Pärnu, Kihnu, Haapsalu, Kärdla ja Kalev Jahtklubi sadamaid. Laupäeval, 16.juulil purjetati A. Le Coq 59. Muhu Väina regati viimane etapp regati viimases peatuspunktis Tallinnas – erinevatele gruppidele vastavalt lühiraja ja rannikusõidu formaadis. Regati võitjad ja Eesti Meistrid pärjati õhtul Kalev Jahtklubis.

Pikimal Muhu Väina regati Kärdla-Tallinn etapil 14-22 tundi purjetamist | 16 juuli 16, anneli.lepp1

A.  Le Coq 59. Muhu Väina regati viienda, Musto Kärdla – Tallinn etapi eel olid ilmaprognoosid vastuolulised ning paljud purjetajad otsustasid varem startida Tallinna poole ning mitte osaleda regati pikimal etapil. Starti ei tulnud 20 jahti ning viiendast, kõige pikemast võistlussõidust võttis osa 88 jahti. Prognooside kohaselt tulema pidanud tuul jäi siiski tulemata ning purjetajad said pika öö jooksul näha nii päikeseloojangut kui ka päikesetõusu.

Muhu Väina regati Kärdla-Näkimadala etapil soodsad ilmastikutingimused ja allatuule start | 14 juuli 16, piret.salmistu

A. Le Coq 59. Muhu Väina regati neljas võistluspäev algas Kärdla sadamas. Kolmapäeva hommik tervitas purjetajaid päikeselise ilmaga. Enne Postimees Kärdla Näkimadala regati, ehk siis neljanda etapi starti kogunesid kaptenid hommikusele koosolekule, kus tehti teatavaks ka harva kasutatav taganttuule start.

Üle suurte lainete kulgenud Haapsalu-Kärdla etapiga pool Muhu Väina regatti läbitud | 14 juuli 16, anneli.lepp1

NB - PRESS RELEASE in English will be available later at muhuvain.ee/en

Neljapäeval, 14.juulil Kärdla sadamas "Vanade kalade regatt" | 14 juuli 16, anneli.lepp1

Kutsume kõiki purjetajaid omavahel mõõtu võtma ka väiksematel alustel!
Kell 10.00 registreerimine, gruppidesse jagamine
10.30 Koosolek (Race office)
11.00 S

Vaata otseülekannet - Postimees Kärdla Näkimadala regatt - 13. juuli algusega kell 10 | 13 juuli 16, piret.salmistu

Postimees teeb otseülekande 59. Muhu Väina regati Kärdla Näkimadala etapilt. Ülekanne algab kolmapäeval 13. juulil kell 9:50! Merel toimuvat kommenteerib Rimo Timm Saaremaa Merispordi Seltsist. Keep tuned!

Üle suurte lainete kulgenud Haapsalu-Kärdla etapiga pool Muhu Väina regatti läbitud | 13 juuli 16, anneli.lepp1

12. juuli 2016 – Kärdla – A. Le Coq 59. Muhu Väina regati kolmanda, Loodusinvest Haapsalu-Kärdla etapi start anti teisipäeval kell 12.15 Rohuküla sadama lähistel Rukkirahu juures. Plaanitud start lükati viisteist minutit edasi põhjusel, et Haapsalust oli stardialale ligi seitse miili sõita ja tugeva tuulega tekkinud kõrged lained ei teinud õigeks ajaks stardialale jõudmist kergeks. Jahid läbisid väiksematest suuremateni 27 – 36 meremiili pikkuse distantsi. Peavõistlusjuhi sõnul oli stardihetkel tuulekiiruseks 10 – 12 m/s ning lained kuni kahemeetrised, mis lõid osalejatele ideaalsed tingimused korralikuks regatiks. Kella seitsmeks õhtul olid kõik merelised jõudnud Kärdla sadamasse, et lõõgastuda ja võtta vastu auhinnad kahe viimase etapi eest. 

Spinnakeride kummudes purjetas Muhu Väina regatt Kihnust Haapsallu | 12 juuli 16, anneli.lepp1

A.Le Coq 59. Muhu Väina regati teise võistluspäeva hommik Kihnus oli soe ja sombune. Pärast vahvat vahepeatust Kihnus sai purjetajatele sõnad peale loetud kaptenite koosolekul ja regatt võttis suuna Haapsalu suunas. 61-74-miilist etappi purjetasid jahid soodsates tuultes 9-11 tundi. Kahel jahil on õnnestunud võtta järjest kaks etapivõitu – Pärnu Jahtklubi Merepärlil ja Saaremaa Merispordi Seltsi Kadril.

Pärnu-Kihnu tuuline etapp avas A. Le Coq 59. Muhu Väina regati | 11 juuli 16, anneli.lepp1


A.Le Coq 59. Muhu Väina regatt on avatud | 09 juuli 16, anneli.lepp1


Veeteede Amet soovitab: veebipõhine tasuta kaardirakendus NUTIMERI kõigile Muhu väina regatist osavõtjatele, kõigile purjetajatele ja teistele meresõiduhuvilistele | 09 juuli 16, piret.salmistu

NB! Muuhulgas leiate just NUTIMEREST kõige värskemad mõõdistusandmed sel kevadel üle mõõdetud Haapsalu sadamatesse sissesõidust. Kontrollige värskeid sügavusandmeid NUTIMERE abil!

A. Le Coq 59. Muhu Väina regatil läbi aegade rekordarv osalejaid - viiest riigist 118 jahti ja ligi 700 purjetajat | 08 juuli 16, piret.salmistu

10. juulil algab Pärnus Eesti vanim ja suurim purjeregatt – A. Le Coq 59. Muhu Väina regatt. Tulihingelised purjetajad planeerivad oma suvepuhkust Muhu Väina regati kuupäevade järgi  ja see kauaoodatud aeg on nüüd käes. Regatt algab pühapäeval, 10. juulil Pärnus ning viib siis jahid läbi Kihnu saare, Haapsalu  ja Kärdla sadamate Tallinnasse Kalev Jahtklubisse Pirital, kus reedel-laupäeval, 15.-16. juulil ollakse osa Tallinna Merepäevade merel toimuvatest sündmustest. Kalev Jahtklubis Pirital, mis on regati lõppsadamaks, toimub laupäeval ka regati võitjate autasustamine ja regati pidulik lõpetamine. Tallinnas on huvilistel võimalik laevaga Katharina merele minna lühiraja sõite vaatama ning kaasaelajad saavad Pärnus, Kärdlas ja Tallinnas toimuvaid meresündmusi jälgida ka otseülekandena veebist, mida toob huvilisteni regati meediapartner Postimees/Eesti Meedia.

Helly Hansen on A. Le Coq Muhu Väina regati ametlik riietepartner | 06 juuli 16, piret.salmistu

Eriti ägedad regati sümboolikaga riided on valmis ja ootavad purjetajaid Pärnus ja Tallinnas HH regati pop-up poes! Rõivaid ja esemeid on piiratud koguses - kiirustage, purjetajad, kiirustage!!!

Kutsu sõbrad ja sugulased osa saama A.Le Coq 59. Muhu Väina regatist! | 05 juuli 16, anneli.lepp1

Osale suurel Mereparaadil! | 05 juuli 16, anneli.lepp1

A.Le Cog 59.Muhu Väina regati ajal toimuvad Tallinna Merepäevad. 

Merepäevade raames korraldatakse suurejooneline Mereparaad Tallinna lahel. 
Sellel aastal on paraadis osalejatena juba kirjas kahemastiline prikk Tre Kronor Rootsist, kahemastilised puujahid Astrid ja Inga Soomest ning Eesti Ajalooliste Laevade Seltsi alused ning paljud teised. 
Tule ka Sina oma alusega kohale ja aita levitada merekultuuri pisikut! 

Aeg: 15. juuli algusega kell 19.00 Piritalt 
Kestvus: 1h-1,5h 
Koht: Tallinna laht Marsruut: Pirita - Vanasadam/Lennusadam


Jahtide tõstmised Pärnus | 05 juuli 16, piret.salmistu

Pärnus on võimalik ettetellimisega jahte tõsta

DSV - regati logistikapartner ka sel aastal | 02 juuli 16, piret.salmistu

Meil on hea meel teada anda, et ka sel aastal on A. Le Coq Muhu Väina regati partnerina jätkamas logistikaettevõte DSV, kelle suures järelkärus on võimalik transportida soovitud asju-esemeid ühest sadamast teise.

Autoekspert Iron Butt regatt kutsub osalema - koos Tallinnast Pärnusse! | 01 juuli 16, piret.salmistu

Jaht Gamajon kapten Indrek Orav on algatanud suurepärase koospurjetamise - regati Autoekspert Iron Butt, millest võiks tulevikus kujuneda tore traditsioon Muhu Väina regatile koos purjetamiseks Tallinnast.

Varane registreerimistähtaeg tõi osavõtjate nimekirja 116 jahti! | 01 juuni 16, piret.salmistu

116 jahti on senine Muhu Väina regati osalemisrekord, mis pärineb aastast 2014. Kuna regatini on veel enam kui kuu aega, loodavad korraldajad siia veel lisa ja kes teab, ehk ka rekordarvu osalejaid!

30. mai - soodushinnaga registreerimise tähtaeg | 16 mai 16, piret.salmistu

Veel 2 nädalat aega seda võimalust kasutada!

A Le Coq 59. Muhu Väina regati võistlusteade on avaldatud | 19 apr 16, piret.salmistu

Võistlusteate leiate kodulehel Dokumentide all.

PRESSITEADE: A. Le Coq peab Muhu Väina regatti Eestile kõige suuremat rahvusvahelist tuntust toovaks mereteemaliseks sündmuseks | 08 märts 16, piret.salmistu

Kalev Jahtklubi, Pärnu Jahtklubi, Saaremaa Merispordi Seltsi ja Eesti Jahtklubide Liidu koostöös korraldatava Eesti pikimate traditsioonidega Muhu Väina regati korraldamist on otsustanud jätkuvalt toetada Eesti suurim joogitootja A. Le Coq, pidades Muhu Väina regatti Eestile kõige suuremat rahvusvahelist tuntust toovaks mereteemaliseks ürituseks. Sel aastal 9.-16. juulil toimuv regatt väisab Pärnu, Kihnu, Haapsalu, Kärdla ja Tallinna sadamaid.

PRESSITEADE: Pärnus pärjati A. Le Coq 58. Muhu Väina regati võitjad ja Eesti meistrid | 26 juuli 15, piret.salmistu

Seitse päeva 19.-25. juulini kestnud avamerepurjetamise maratonregati kulminatsioon toimus laupäeval, 25. juulil Pärnus. Pühapäeval, 19. juulil Tallinna Merepäevade keskpunktist Lennusadamas alguse saanud regatt viis 114 jahti pea 700 purjetajaga Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt ja Soomest Kärdla, Kuivastu ja Roomassaare sadamate kaudu regati lõpppunkti Pärnu Jahtklubis. Kokku ligi 300 meremiili-pikkuse regati lõppvaatus toimus eile Pärnu lahel ja õhtul pärjati jahtklubis nii  A. Le Coq 58. Muhu Väina regati võitjad kui ka Eesti meistrid Folkboot klassis ja grupis ORC III.

Pärnu-Tallinn regatt - juhend ja juhised | 26 juuli 15, piret.salmistu

26. juuli 2015

PRESSITEADE: A.Le Coq 58. Muhu Väina regatt – Pärnu ring kui puhkus pikkade ja raskete etappide järel | 25 juuli 15, piret.salmistu

A. Le Coq 58. Muhu Väina regati eelviimane etapp Pärnu ring erines kõigist eelmisest viiest nagu öö ja päev.  14-16 miili pikkune ja 2-3 tundi kestev distants mõnusates ilmaoludes oli justkui väikeseks puhkuseks pikkade ja raskete etappide järel. Siiski – purjetajatel oli küllalt tegemist, et stabiilselt 10-11 m/s puhunud edelatuules suhteliselt järsuks paisunud lainetusega Pärnu lahel startida nii, et konkurentidega mitte kokku põrkuda. Läbitud distantsil purjetati nii reipas külg- kui ka korralikus vastu- ja taganttuules. Enamus liidreid säilitasid oma esikohapositsioone, kuigi võistluse saab pidada lõppenuks ja võitjad välja kuulutada alles siis, kui kõlanud on homse, Pärnu lühiraja lõpuvile.

Programm Pärnu Jahtklubis 24. ja 25. juulil | 24 juuli 15, piret.salmistu

REEDE, 24. JUULI


19:00 Autasustamine / Prizegiving
1. Kuivastu - Roomassaare ; sponsor EURONICS
2. Roomassaare - Pärnu ; sponsor DERMOSHOP
3. Pärnu ring/circle ; sponsor PORSCHE


20:00 Õhtusöök / Regatta Dinner 
21:30 Pidu / Party - Estraadiraadio & Kaire Vilgats

PRESSITEADE: A. Le Coq 58. Muhu Väina regatt - Muhumaalt Saaremaale vastutuules ja üle kivide | 23 juuli 15, piret.salmistu

Kolmapäeva, 22. juuli  hommikul Muhumaalt Kuivastu jahisadamast lahkunud Muhu Väina regati laevastiku jaoks ei olnud neljas etapp kergem kui eelmised kolm. Siiski – korralik 10-11 m/s puhunud läänetuul, mis jahtide jaoks tähendas vastutuules purjetamist ehk krüssamist, oli etapi kestvuse ennustamiseks parem kui heitlik ja vähene tuul eelmisel etapil. Samuti oli Kuivastu-Roomassaare etapi märksõnaks kivid, sest nii mõnigi jaht sai neid sel etapil „tunda ja katsuda“. Kõik kividelkäinud pääsesid siiski öise töö ja iluravi järel neljapäeva hommikul Roomassaares taas viienda etapi starti, mis viib laevastiku õhtuks regati lõppsadamasse Pärnus.

PRESSITEADE: A. Le Coq Muhu Väina regati päikseline etapp Kärdlast Kuivastusse oli paljudele loterii | 22 juuli 15, piret.salmistu

Kui pühapäeval 19. juulil alanud A. Le Coq 58. Muhu Väina regati kahel esimesel etapil said purjetajad tunda vett ja vilet tugeva tuule, suurte lainete ja pikkade vahemaade tõttu, siis regati neljanda päeva hommik kaunis Kärdla sadamas näitas hoopis teist nägu. Päike, mõnus olemine ja rohkem kui kakskümmend soojapügalat tegi esmaspäeva hommiku erakordselt nauditavaks. Ainsaks miinuspooleks ehk veidi nõrk ja heitlik tuul, mis sellisena püsides tegi regati kolmanda etapi paljude jaoks täielikuks loteriiks.

Folkbootide trajektoori muutus | 22 juuli 15, piret.salmistu

Head kaasaelajad!
Kui te jälgite Folkbootide sõitu ja imestate, miks nad juba ei paudi Roomassaare poole, siis siin on selgitus. 

A. Le Coq Muhu Väina regatil katkestamisterohked kaks etappi läbitud | 21 juuli 15, piret.salmistu

Pühapäeval, 19. juulil Tallinnast alguse saanud A. Le Coq 58. Muhu Väina regatist on läbitud kaks esimest etappi. Tallinna Merepäevade raames anti regati esimesele etapile avastart Tallinna lahel ja kolme tunni pärast starditi samast regati ühele pikimale ja kindlasti ka raskeimale etapile Tallinnast Kärdlasse, kuhu jõuti alates esmaspäeva varahommikul kella neljast kuni õhtul kella kaheksani. Valju tuule ja tugeva lainetuse tõttu nii Tallinna lahel kui ka avamerel  tuli kas siis juba esimene etapp, kuid valdavalt siiski teine katki jätta kokku kuueteistkümnel jahil. Siiski jätkab enamus neist kõigele vaatamata regatil võistlemist.

Regati fotod ja videod | 20 juuli 15, piret.salmistu

Fotode ja videote leidmiseks külasta veebilehte
http://www.muhuvain.ee/galerii/galerii-2015
ja
Muhu Väina regatt - YouTube
ja
Muhu Väina regatt - Picasa

ERR.SPORT.EE - 113 jahti alustas 58. Muhu väina regatti | 20 juuli 15, piret.salmistu

Tallinna lahele rivistusid täna viie riigi 113 jahti, et alustada Baltimaade suurimat ja pikima ajalooga avamereregatti, 58. korda toimuvat Muhu väina regatti, mis koosneb kuuest etapist ja lõpeb laupäeval Pärnus.
Reporter: Tarmo Tiisler

A. Le Coq 58. Muhu Väina regatt on avatud! | 18 juuli 15, piret.salmistu

Regatt avati Tallinna Merepäevade suurel laval täna kell 7 õhtul kõnede ja aplauside saatel.

Regatibüroo Lennusadamas | 18 juuli 15, piret.salmistu

A. Le Coq Muhu Väina regati REGATIBÜROOD Lennusadamas otsi Helly Hanseni lippude järgi. Patarei vangla poolsel alal.

Kaks Rootsi tüdrukut A. Le Coq Muhu Väina regatil projekti Epic Estonia raames | 18 juuli 15, piret.salmistu

Pühapäeval Tallinna Lennusadamast startiv A. Le Coq 58. Muhu Väina regatt on Eestimaa avastamise võimaluseks kahele Rootsi tüdrukule. Tallinna Tehnikaülikooli Eesti Mereakadeemia alusel Tormilind seilavad nad kapten Ringo Liepkalnsi käe all esmalt Tallinna lahel ja suunduvad siis Kärdlasse, kus ootab neid ees põnev programm Hiiumaal.

Lennusadama dispetšer | 17 juuli 15, piret.salmistu

Tallinna Lennusadama korrapidaja-dispetseri telefon (24h): 5022877
VHF kanal 74

Vaata Postimehe otseülekandeid regatilt | 17 juuli 15, piret.salmistu

Kaasaelajad saavad merel toimuvat jälgida Postimehe otseülekandena regati esimese ja viimase päeva lühiraja etappidelt.

PRESSITEADE: A. Le Coq 58. Muhu Väina regatil stardib viiest riigist 113 jahti ja pea 700 purjetajat | 17 juuli 15, piret.salmistu

Sel pühapäeval saab alguse Baltimaade suurim ja pikima ajalooga avamereregatt Eestis – A. Le Coq 58. Muhu Väina regatt. Regati teeb erakordsemaks selle algus Tallinnas, sest saja kolmeteistkümne jahi purjed kaunistavad Tallinna lahel Tallinna Merepäevade viimast päeva pakkudes silmailu paljudele meresõpradele. 96 jahti Eestist, 9 Venemaalt, 5 Lätist, 2 Soomest ja 1 Leedust 660 purjetajaga pardal selgitavad nädala jooksul endi hulgast parimad kolmes klassis ja seitsmes võistlusgrupis. Regatil selguvad Eesti avamerepurjetamise meistrid klassides väike ORC III ja Folkboot. Regatt algab pühapäeval, 19. juulil Tallinnas ning viib siis jahid läbi Kärdla, Kuivastu  ja Roomassaare sadamate Pärnusse, kus laupäeval, 25. juulil toimub parimate autasustamine ja regati pidulik lõpetamine. Tallinnas on võimalik huvilistel laevaga merele minna lühiraja etappi vaatama ning kaasaelajad saavad merel toimuvat jälgida Postimehe otseülekandena regati esimese ja viimase päeva lühiraja etappidelt.

A. Le Coq 58. Muhu Väina regati polosärgid | 16 juuli 15, piret.salmistu

Helly Hansen / Sportlandi regati polosärgi eriväljalase nüüd saadaval

Regati uudised Sinu meilboksi - liitu uudiskirjaga! | 14 juuli 15, piret.salmistu

Ole kursis regati uudistega!

GPS jälgimisseadmete kasutamine regati ajal | 14 juuli 15, piret.salmistu

Tutvu GPS jälgimisseadme kasutamise korraga regati ajal ja ole nähtav nii kaasaelajatele kui ka kaasvõistlejatele!

DSV - logistikapartner teeb teie elu lihtsamaks | 13 juuli 15, piret.salmistu

DSV koos Volvo Estonia'ga aitavad sel aastal viia teie asju regati ühest sadamast teise.

Kutsu sõbrad A. Le Coq 58. Muhu Väina regati starti vaatama aurikul Katharina! | 10 juuli 15, piret.salmistu

Osta pilet juba täna, tule ise ja kutsu sõbrad kaasa A. Le Coq 58. Muhu Väina rgeati starti vaatama aurikul Katharina!

Eskaadrisõit 17. juulil | 09 juuli 15, piret.salmistu

Üleskutse kõikidele jahiomanikele ja kaptenitele!

POSTIMEES: Merepäevadel seilab eskaader Piritalt Vanasadamasse | 21 juuni 15, piret.salmistu

Sel aastal 17.—19. juulini kestvad Tallinna merepäevad juhatab sisse suurejooneline eskaadrisõit, kui enam kui 80 veesõidukit liigub Pirita sadamast Vanasadamasse.

Regati kaldaprogramm valminud | 21 juuni 15, piret.salmistu

A. Le Coq Muhu Väina regati igas sadamas on tegevust palju. Vaata järele, mida kaldaprogramm sisaldab muhuvain.ee/regatt2015/uritused

Regatiks uued sokid! | 20 juuni 15, piret.salmistu

Kellel möödunud aasta regati sokid kulunud või kellel neid veel polegi - pole muret, need on ka sel aastal olemas. Kuna aga igale purjetajale on stardipaketis uus meene, siis sokid on sel aastal müügikaup.

DSV - regati ametlik logistikapartner | 20 juuni 15, piret.salmistu

Meil on hea meel teada anda, et sel aastal on A. Le Coq Muhu Väina regatiga liitunud suurepärane toetaja - logistikaettevõte DSV, kelle suures järelkärus on võimalik transportida soovitud asju-esemeid ühest sadamast teise.

Kõik võistlevad Eesti purjetajad peavad regatil omama EJL võistluslitsentsi | 15 juuni 15, piret.salmistu

Vastavalt Võistlusteate punktile 3.1.2. on kõikidel võistlevatel Eesti purjetajatel nõutav Eesti Jahtklubide Liidu võistluslitsents.

Eesti Vabatahtliku Mere- ja Järvepääste turvab A. Le Coq Muhu Väina regatti | 15 juuni 15, piret.salmistu

Eelmisel nädalal allkirjastasid koostöölepingu A. Le Coq Muhu Väina regati turvamiseks MTÜ Eesti Vabatahtliku Mere- ja Järvepääste nimel Madis Rehepapp ja regati nimel ühe korraldajaklubi, ESS Kalev Jahtklubi kommodoor Kalev Vapper.

Varase registreeruja soodustus kehtib 30. maini! | 27 mai 15, piret.salmistu

Veel kolm päeva kuni varase registreerumise soodusaja lõpuni!

Tallinna merepäevad avab uhke mereparaad | 14 mai 15, piret.salmistu

17.-19. juulini kestvate Tallinna merepäevade üks tähtsündmusi on suur eskaadrisõit ehk laevade mereparaad, millest saavad osa võtta kõik festivali külastajad. A. Le Coq 58. Muhu Väina regati kõik alused on oodatud osalema eskaadrisõidus Piritalt Vanasadamasse.

Danske Bank toetab A. Le Coq Muhu Väina regatti | 14 mai 15, piret.salmistu

6. mail allkirjastasid Danske Bank ning ORC avatud Eesti meistrivõistluste ja A. Le Coq Muhu Väina regati korraldajad – ESS Kalev Jahtklubi, Pärnu Jahtklubi, Saaremaa Merispordi Selts ja Eesti Jahtklubide Liit lepingu, mille alusel sai Danske Bankist ORC avatud Eesti meistrivõistluste nimesponsor ja A. Le Coq Muhu Väina regati etapisponsor. Danske Bank ORC avatud Eesti meistrivõistlused toimuvad 5.-8. augustil Pärnus, kuhu oodatakse võistlema 50 jahti ja 500 purjetajat nii Eestist kui välisriikidest.

A. Le Coq 58. Muhu Väina regati võistlusteade on avaldatud | 28 apr 15, piret.salmistu

80 päeva regatini!

Sarikapidu Kärdla sadamas | 24 apr 15, piret.salmistu

SA Kärdla Sadam kutsus uue sadamahoone õnnistamise traditsioone austades ehitajad tagasihoidlikule sarikapeole 23. aprillil

8. mail toimub Pärnu Jahtklubis ORC ja Volvo Estonia ORC Euroopa Meistrivõistluste tutvustus | 24 apr 15, piret.salmistu

Pärnu Jahtklubis toimuvale klubiõhtule on oodatud kõik purjetajad, jahiomanikud, võistlusametnikud ja meedia.

Postimees PURJETAMINE: A. Le Coq 58. Muhu Väina regatt ja Tallinna Merepäevad panevad seljad kokku. | 24 apr 15, piret.salmistu

Et kõik Tallinna Merepäevi väisavad meresõbrad näeksid samuti, mida tähendab väljend „suurim regatt Baltikumis", saab käesoleva aasta A. Le Coq Muhu Väina regatt alguse just Tallinna Merepäevade toimumiskohast Lennusadamas. Sinna oodatakse kogunema pea 120 jahti Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt, Soomest ja Rootsist. Selline mastimeri ja purjede hulk on tallinlastele kahtlemata vaatepilt, mida just sageli ei näe.

Eesti merelinnad ammutavad kogemusi 3 miljoni külastajaga Kieli Nädala korraldajatelt | 24 apr 15, piret.salmistu

17. aprillil toimunud Eesti Purjetamise Kongressi raames leidis aset Tallinna, Pärnu, Haapsalu, Kuressaare linnade ning Hiiu valla juhtide kohtumine Kieli Nädala korraldajaga. Kieler Woche on maailma suurim purjetamisüritus ja Põhja-Euroopa suurim spordi- ja kultuurifestival, mis toob 240 000 elanikuga linna üheksaks päevaks koguni 3 miljonit külastajat üle maailma.

Hiiu vallavanem Georg Linkov Eesti Purjetamise Kongressil | 24 apr 15, piret.salmistu

17. aprillil toimus esimest korda Eesti Purjetamise Kongress Kumus, kus sadama mõjust Hiiumaale rääkis Hiiu Vallavanem Georg Linkov.

A. Le Cog Muhu Väina regatt on Lääne-Eesti Parim Turismiarendaja 2014 | 27 nov 14, piret.salmistu

Eile õhtul selgusid Hiiumaal Kärdlas Lääne-Eesti turismi aastakonverentsil regiooni 2014. aasta parimad turismiasjalised. A. Le Coq Muhu Väina regatt võitis Aasta Turismiarendaja tiitli 14 nominendi seas. 

SAARTE HÄÄL: Parim turismiarendaja on Muhu väina regatt | 27 nov 14, piret.salmistu

Hiiumaal eile toimunud III Lääne-Eesti turismi aastakonverents päädis õhtul suure auhindamise ja parimate turismitegijate väljakuulutamisega. Saaremaale tuli üks esikoht ja üks teine koht.

MEIE MAA: Lääne-Eesti parim turismiarendaja on A. Le Coq Muhu Väina regatt | 27 nov 14, piret.salmistu

“Muhu Väina regati näol on tegemist Eesti ühe vanema ja jätkusuutlikuma sporditraditsiooniga,“ kommenteeris MTÜ Lääne-Eesti Turism juhataja Anneli Haabu parima turismiarendaja 2014 auhinna saanud ettevõtmist.

Lääne Elu: Muhu Väina regatt Lääne-Eesti Turismiarendaja 2014? | 10 nov 14, piret.salmistu

Muhu Väina regatt on esitatud 14 kandidaadi hulgas Lääne-Eesti turismiregiooni parimate tunnustamise konkursile kategoorias Lääne-Eesti Turismiarendaja!

Saarte Hääl: Jaak Jõgi on merispordi seltsi auliige! | 10 nov 14, piret.salmistu

SAARTE HÄÄL 8.11.2014

Eesti Päevaleht 22.07.2014 - Kui paadid olid puust ja mehed rauast… | 25 juuli 14, piret.salmistu

Autor Ester Vaitmaa

VIDEO: Regatt Roomassaares - 18.-19. juuli | 22 juuli 14, piret.salmistu

Saabumine Roomassaarde, esimesed emotsioonid finishiliinil ja regatitelgis, intervjuud Forte ja Tuuli meeskondadega, kõige noorema kapteni Mihkel Šesterikoviga Marise pardalt, suur autasustamine ja sellejärgsed sündmused sadamas, peavõistlusjuht Andres Taltsi kokkuvõte. Palju toredaid emotsioone!!

DELFI INTERAKTIIVNE kaart Muhu Väina regati sündmustest | 22 juuli 14, piret.salmistu

DELFI oli kogu A. Le Coq Muhu Väina regati jooksul sündmusi jälgimas. Siit saate näha interaktiivsel kaardil, mis teekonnal juhtus:

Roomassaares selgusid A. Le Coq 57. Muhu Väina regati võitjad | 19 juuli 14, piret.salmistu

Täna lõppes terve nädala väldanud A. Le Coq 57. Muhu Väina regatt, millel osales  läbi ajaloo suurim arv jahte – 116, millest 90 Eestist, 8 Venemaalt, 8 Lätist, 6 Leedust ja 4 Soomest pea 730 purjetajaga pardal. Regatt algas pühapäeval, 13. juulil Kärdlas ning viis jahid läbi Kuivastu ja Pärnu sadamate Roomassaare jahisadamasse, kus toimus täna parimate autasustamine ja regati pidulik lõpetamine.

A. Le Coq Muhu Väina regati pikimal etapil oldi merel 18 kuni 24 ja rohkem tundi | 19 juuli 14, piret.salmistu

A. Le Coq 57. Muhu Väina regati pikimal, 69-84-miilisel etapil, mis viis jahid suvepealinnast Pärnust Roomassaarde, finišeeris kiireim jaht pärast 18-tunnist purjetamist. Väiksematel jahtidel kulus nõrga tuule tõttu kohalejõudmiseks enam kui terve ööpäev.

VIDEO - Regatt Pärnus 15.-17. juuli | 18 juuli 14, piret.salmistu

Bali elektrirattad Roomassaare sadamas | 18 juuli 14, piret.salmistu

Ka Roomassaare sadamas on teil võimalik laenutada elektrijalgrattaid - mugav võimalus ka Kuresaarde liikumiseks!

Bussiga Selverisse! | 18 juuli 14, piret.salmistu

Roomassaare sadamast viivad bussid teid Selverisse ja toovad ka sadamasse tagasi. Kasuta head võimalust ja kergenda lihtsa vaevaga laeva proviandi varusid!

Pressiteade: Pärnu lühirada Muhu Väina regatil pakkus sportlikku põnevust nii purjetajatele kui pealtvaatajatele | 18 juuli 14, piret.salmistu

Tänaseks on A. Le Coq 57. Muhu Väina regatist läbitud 2/3 ehk kuuest etapist neli. Esimene etapp peeti Kärdla lähistel, teine etapp viis jahid Kärdlast Kuivastusse, kolmas Kuivastust Pärnusse ja neljas, vaieldamatult kõige vaatemängulisem etapp peeti eile Pärnus – lühirajal.

Pressiteade: Suvepealinn tervitas A. Le Coq Muhu Väina regatti päikselise suveilmaga | 16 juuli 14, piret.salmistu

Teisipäeval jätkus A. Le Coq 57. Muhu Väina regatt. Vaatamata osade purjetajate jaoks eelmise etapi hilistele, pigem varahommikustele finisheerumistele tuli teisipäeva hommikul kõigil taas starti minna, et Pärnu poole purjetada. Kuivastu-Virtsu praamitee lähistelt teele saadetud laevastikul seisis ees vastavalt jahi suurusele 52-62-miiline distants, mida jahid sõitsid kaheksast kuni üheteistkümne tunnini ja esimesed jahid jõudsid Pärnusse kella 6 paiku õhtul.

VAATA REGATI OTSEÜLEKANNET DELFI TV-s | 15 juuli 14, piret.salmistu

Kolmapäeval, 16. juulil Pärnu lahel toimuvast lühirajasõidust alates kell 11.45!

Pressiteade: Teine etapp viis A. Le Coq 57. Muhu Väina regati Hiiumaalt Muhumaale | 15 juuli 14, piret.salmistu

Kärdla-Kuivastu etapp oli regati teine ja algas esmaspäeva, 14. juuli hommikul kell 10. Vaatamata pühapäevaõhtusele hilisele jalgpalli MMi finaalmängu kaasaelamisele olid kõik jahid rivis, et pärast 3 päeva Kärdla sadamas siirduda regati järgmisse peatuspunkti Kuivastu sadamas.

Kanal 2 Reporter + Kärdla sadamas - 13.07. | 15 juuli 14, piret.salmistu

Kanal 2 Reporter+ käis Muhu Väina regatil külas Kärdla sadamas. Räägiti juttu regati direktor Agnes Lillega, esimese Muhu Väina regati võitja Ülo Voogaliuga ja Optimistidel "Vanade kalade" regati võitjate Juss Ojala ja Kaarel Kruusmägiga.

VIDEO: Esimene võistluspäev - Kärdla ring ja autasustamine | 14 juuli 14, piret.salmistu

TV3 Seitsmesed suvesadamas 13.07 - | 14 juuli 14, piret.salmistu


http://www.seitsmesed.ee/eesti/uudis/2014/07/13/algas-muhu-vaina-regatt


A. Le Coq 57. Muhu Väina regati Kärdla ringil nähti nii päikest kui saadi vihma | 14 juuli 14, piret.salmistu

Eilesai oma esimese stardi merel A. Le Coq 57. Muhu Väina regatt. Regati esimene etapp sõideti Kärdla lähistel 9-23-miilisel distantsil, kus stardihetkel kella 13 ajal puhus kirdetuul väga vahelduva kiirusega kahest kümne meetrini sekundis ja merel olid ka alla meetri kõrgused lained. Purjetajad said tunda nii tuult kui vihma ja kohati ka tuuleauke. Eilsetel võitjatel oli õnne rohkem ja nii kujunesid ka esimese etapi paremusjärjestused vastavalt sellele.

VIDEO: Avapäev Kärdla sadamas | 13 juuli 14, piret.salmistu

Esimese päeva sündmused Kärdla sadamas ja regati ametlik avamine - 12.07.2014

A. Le Coq 57. Muhu Väina regati avapäev Kärdla sadamas | 13 juuli 14, piret.salmistu

Purjetajate aastapikkune ootus sai otsa ja täna saabus pea 120 jahti vastavatud Kärdla sadamasse Hiiumaal, et osa võtta suurimast purjetamissündmusest Eestimaa suves - A. Le Coq 57. Muhu Väina regatist.

Kärdla ringi rada - 13.07 | 12 juuli 14, piret.salmistu

Vaata kodulehelt DISTANTS alt

Bussiga sadamast Selverisse! | 12 juuli 14, piret.salmistu

Kärdla ja Roomassaare sadamates viivad bussid teid sadamast Selverisse ja toovad ka sadamasse tagasi. Kasuta head võimalust ja kergenda lihtsa vaevaga laeva proviandi varusid!

Pressiteade: Rekordarv 122 jahti alustab nädalalõpul A. Le Coq 57. Muhu Väina regatti | 11 juuli 14, piret.salmistu

13. – 19. juulil purjetatakse Väinameres ja Liivi lahes juba 57. korda Muhu Väina regatt, mis sellest aastast alates kannab nimitoetaja A. Le Coqi nime. Eesti pikimate traditsioonidega avamerepurjetamise võistlusel osaleb sel aastal läbi ajaloo suurim arv jahte – 122 jahti, millest 96 Eestist, 8 Venemaalt, 8 Lätist, 6 Leedust ja 4 Soomest pea 730 purjetajaga pardal. Regatil selguvad Eesti avamerepurjetamise meistrid klassides väike ESTLYS (…1,08) ja Folkboot.

Sündmused Kärdlas ja Hiiumaal 12.-13. juulil | 11 juuli 14, piret.salmistu

Et regatt ikka hea hoo sisse saaks!

Regati sündmused Pärnus | 10 juuli 14, piret.salmistu

Vaata, mida tihe programm Pärnus purjetajatele ja kaasaelajatele pakub

Pealtvaatajad Pärnus merele laevaga "RUNÖ" | 10 juuli 14, piret.salmistu

Kutsu sõbrad merele Pärnu lühirada vaatama!

"Vanade kalade" regatid | 10 juuli 14, piret.salmistu

Kärdlas Optimistidel ja Pärnus RS Fevadel

Regatile registreerunud regati ajaloo rekordarv - 120 jahti, neist 26 välismaalt! | 10 juuli 14, piret.salmistu

A. Le Coq 57. Muhu Väina regatt on rahvusvahelisem ja suurem kui ei kunagi varem!

Regati kaldaprogramm valmimas | 01 juuli 14, piret.salmistu

Regati kaldaprogramm on enam-vähem valmis, kuid täieneb iga päev!
Vaata järgi, mis sadamates toimub ja kutsu sõbrad ka regatimelust osa saama!

17 päeva regatini | 25 juuni 14, piret.salmistu

110 jahti registreerunud

KANAL 2 REPORTER+ 15.06.2014 - Muhu Väina regatile kirjas 106 jahti | 20 juuni 14, piret.salmistu

Muhu Väina regatile kirjas 106 jahti

DELFI Sport: Muhu Väina regatt hakkab kandma A. Le Coqi nime | 23 apr 14, piret.salmistu

Täna allkirjastasid Eesti suurim joogitootja A. Le Coq ning Muhu Väina regati korraldajad lepingu, mille alusel hakkab Muhu Väina regatt kandma A. Le Coqi nime.

PRESSITEADE: A. Le Coqist saab Muhu Väina regati nimesponsor | 21 apr 14, piret.salmistu

22. aprillil allkirjastavad Eesti suurim joogitootja A. Le Coq ning Muhu Väina regati korraldajad – ESS Kalev Jahtklubi, Pärnu Jahtklubi, Saaremaa Merispordi Selts ja Eesti Jahtklubide Liit lepingu, mille alusel saab A. Le Coqist Muhu Väina regati nimesponsor. A. Le Coq 57. Muhu Väina regatt toimub 12.-19. juulil, kuhu oodatakse sel aastal pea 120 jahti ja 800 purjetajat nii Eestist kui välisriikidest.

AJAKIRI PAAT: 2014. aasta Muhu Väina regati distants viib purjetajad taastatud Kärdla sadamasse Hiiumaal | 04 jaan 14, piret.salmistu

Ajakirja PAAT talvenumbris vaadatakse juba 2014.a suvesse, mil 12.-19. juulini toimub 57. Muhu Väina regatt, mille distants viib jahid kevadel taasavatavasse Kärdla sadamasse.

Vaata mida sai lugeda, kuulata ja vaadata 2013.a Muhu Väina regati kohta meedias | 04 okt 13, piret.salmistu

Kokkuvõte meediakajastusest alamlehel UUDISED-MEEDIA 2013


MEREVAADE - KANAL 2 | 06 aug 13, piret.salmistu

Vaata 4. augustil eetris olnud saadet Muhu Väina regatist!

VIDEO - kõikide klasside autasustamine ja regati lõpetamine 20. juulil Roomassaares | 25 juuli 13, piret.salmistu

Sõna võtsid Eesti Jahtklubide Liidu juhatuse liige Egon Elstein, Kalev Jahtklubi kommodoor Kalev Vapper, Pärnu Jahtklubi kommodoor Jüri Sõber, Saaremaa Merispordi Seltsi juhatuse liige Priit Kuusk. Purjetajaid tänas peavõistlusjuht (PRO) Aivar Laus. Väliskülaliste nimel tänas purjetajaid ja korraldajaid suurepärase regati eest Adomas Janulionis Leedu jahtlaevalt Loké. Nii Eesti meistrid kui ka teised poodiumikohal olevad jahid said auhinnaks klaasikunstnik Agnes Tormi valmistatud kaunid trofeed.

Lääne Elu: Muhu väina regatilt tuli Haapsallu kolm esikohta | 25 juuli 13, piret.salmistu

23. juuli 2013

VIDEO - 56. Muhu Väina regati lõppvaatus - Roomassaare ring ja autasustamine | 24 juuli 13, piret.salmistu

20. juuli 2013, Roomassaares

ORC veebilehel 56. Muhu Väina regati kokkuvõte | 24 juuli 13, piret.salmistu

23. juuli 2013

VIDEO - Pärnu-Roomassaare etapi varahommikune finish ja sadamasse saabumised; ööetapi autasustamine ja afterparty Kuressaare Kuursaalis | 23 juuli 13, piret.salmistu

Videokokkuvõte - 19. juuli 2013 Roomassaares

rus.delfi.lv - Muhu Väina regatt Läti Delfi venekeelsetes uudistes! | 23 juuli 13, piret.salmistu

23.07.2013

HIIU LEHT: Amserv krooniti Eesti meistriks | 23 juuli 13, piret.salmistu

Hiiu Leht, 23. juuli 2013

Muhu Väina regatt Läti suurimas telekanalis LNT | 22 juuli 13, piret.salmistu

LNT - suurim Läti TV kanal - 20. juuli spordiuudistes oli sees videolõik Muhu Väina regatist ja ORC1 grupi jahist BELLATRIX (Latvia Sail Racing Team) Andrejs Bulsi juhtimisel, kes saavutas Muhu Väina regatil 4. koha.

Korraldajate ja purjetajate tänu toetajatele! | 21 juuli 13, piret.salmistu

KANAL 2 SUVEREPORTER: Muhu Väina regati pidulik lõpetamine Saaremaal | 21 juuli 13, piret.salmistu

Suvereporter 21.07.2013 - Eesti pikimate traditsioonidega avamerepurjetamise võistlusel Muhu Väina regatil osales sel aastal 113 jahti Eestist, Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust ja Venemaalt enam kui 700 purjetajaga pardal. Suvereporter möllas kaasa nii merel kui sadamates.

ERR SPORT: Saaremaal lõppes Muhu Väina regatt - 20.07.2013 | 21 juuli 13, piret.salmistu

Saaremaal, Roomassaares lõppes täna 56. Muhu Väina regatt, mis selgitas ühtlasi avamerepurjetamise Eesti meistrid.

Muhu Väina regati Roomassaare ring selgitas välja Eesti meistrid avamerepurjetamises | 20 juuli 13, piret.salmistu

56. Muhu Väina regati lõppvaatus toimus täna Roomassaares, kus sõideti regati viimane etapp lühirajal ja selgusid Eesti meistrid avamerepurjetamises klassides ORC, ESTLYS ja Folkboot.

ERR SPORT: 56. Muhu väina regatil sõideti viimati Pärnust Roomassaarde | 20 juuli 13, piret.salmistu

Peaaegu 14 tundi kestnud ja 91 meremiili pikkuse, peamiselt öösel sõidetud etapi võitis Dago jahtklubi jaht Olympic Online, Tiit Vihuli meeskonnaga.

KANAL2 - REPORTER: Muhu Väina regatt on jõudnud oma distantsi lõpp-sadamasse. Purjetajad kasutavad regatiraadiot “sumisemiseks”. | 20 juuli 13, piret.salmistu

Vaata videolõiku 19. juuli Reporteris

ROOMASSAARE RINGi radade kirjeldused veebis alamlehel DISTANTS | 20 juuli 13, piret.salmistu

http://www.muhuvain.ee/regatt2013/distants

Kaptenite koosolek toimub laupäeval, 20.07. kell 8:15.   | 19 juuli 13, piret.salmistu

Muhu Väina regati pikim etapp tõi jahid öö jooksul Pärnust Roomassaarde | 19 juuli 13, piret.salmistu

56. Muhu Väina regatt on jõudnud oma distantsi lõpp-sadamasse.

VIDEO: Muhu Väina regatt Pärnus, "Vanad kalad" RS Fevadel, Kalev Vapper 60 ja raadio Franziska | 19 juuli 13, piret.salmistu

Vaata 18. juuli kokkuvõtvat videot

Selveri busside graafik Roomassaares | 19 juuli 13, piret.salmistu

Roomassaare sadamast viib Selveri buss purjetajad provianti ostma nii reedel kui ka laupäeval.

DELFI PILDIGALERII: "Vanad kalad" RS Fevadel Pärnu jõel | 18 juuli 13, piret.salmistu

Võistlusest väljus võidukana Olympicu paatkond Tiit Vihuliga roolis.

Kanal 2 Reporter: Muhu Väina regati lühirajal 113 jahti! | 18 juuli 13, piret.salmistu

Reporter, 18. juuli 2013

Muhu Väina regati Pärnu lühirajasõit pakkus põnevust ja vaatemängu | 18 juuli 13, piret.salmistu

Muhu Väina regati vaieldamatult kõige vaatemängulisem etapp peeti eile Pärnus – lühirajal.

TV3 Seitsmesed uudised: Muhu Väina regatt jätkus Pärnus | 18 juuli 13, piret.salmistu

Vaata videokokkuvõtet

POSTIMEES: Galerii ja videod: Muhu regati lühirajasõit Pärnu lahel | 18 juuli 13, piret.salmistu

Postimees, 17. juuli 2013

Vaata videokokkuvõtet Pärnu lühirajast ja õhtust Pärnu jahtklubis 17. juulil | 18 juuli 13, piret.salmistu

4 etapi koondtulemused olemas | 18 juuli 13, piret.salmistu

Hetkeliidrid gruppide kaupa on Amserv, Katarina II, Jazz, Prizrak, Tessa, La Folie ja Tuuli.

Pärnu lühiraja etapi AUTASUSTAMINE toimub protestide arutamise tõttu kell 20.00. | 17 juuli 13, piret.salmistu

Auhinnad paneb välja TALLINK

Sunsetis on regati ametlik afterparty | 17 juuli 13, piret.salmistu

Kolmapäeval, 17. juulil

Pärnu ring - rajajoonis, radade läbimise kord ja purjetamisala - veebis | 16 juuli 13, piret.salmistu

Vaata lehekülge DISTANTS http://www.muhuvain.ee/regatt2013/distants

Tuuline kolmas etapp tõi Muhu Väina regati Kuivastust Pärnusse | 16 juuli 13, piret.salmistu

Muhu Väina regati kolmas etapp sõideti teisipäeval, 16. juulil. Hommik Kuivastu sadamas oli soe ja päikseline. Stardihetkel kella 10 ajal puhus tuul kiirusega 7-9 m/s ja merel oli ka keskmine laine. Sellistes tingimustes sai ennustada 66 meremiili läbimist kiireimatele jahtidele 7-8 tunniga. Esimene jaht jõudis Pärnu jõe suudme lähistel finišisse kella poole kuue paiku õhtul. Suurimate gruppide jahtide sõidukiiruseks distantsil kujunes keskmiselt 8-9 sõlme.

Kaptenite koosolek toimub 17.juulil kell 9:30 | 16 juuli 13, piret.salmistu

Kuivastu-Pärnu etapi autasustamine toimub 16. juulil kell 21 | 16 juuli 13, piret.salmistu

Auhinnad Dermoshopilt ja Joogikullerilt.
Pärnu Jahtklubi restoran annab teada | 16 juuli 13, piret.salmistu

Öösöök ja hommikusöök

SUVEkulTUUR käis külas Muhu Väina regatil | 15 juuli 13, piret.salmistu

Esmaspäeval, 15. juulil purjetas ETV saade SUVEkulTUUR Heltermaalt Kuivastusse

Muhu Väina regatt jõudis Hiiumaalt Muhumaale Kuivastusse | 15 juuli 13, piret.salmistu

Sõideti regati teine etapp.

Heltermaa-Kuivastu etapi autasustamine | 15 juuli 13, piret.salmistu

Autasustamine toimub kell 19 Kuivastu sadamas

Delfi fotod ja videod: Muhu väina regatil osalevad jahid asusid Heltermaalt Kuivastusse teele | 15 juuli 13, piret.salmistu

Fotograaf: Meisi Volt, Delfi Sport

Videokokkuvõte regati kahest esimesest päevast Haapsalus | 14 juuli 13, piret.salmistu

DELFI FOTOD: Muhu väina regati esimene päev on edukalt lõppenud | 14 juuli 13, piret.salmistu

Suur pildigaerii ja ülevaade esimesest etapist ja autasustamisest Heltermaal, kus auhindu jagasid Selver ja Sportland/Helly Hansen.

ERR Sport: Haapsalus startis pühapäeval 56. Muhu Väina regatt | 14 juuli 13, piret.salmistu

Enam kui poole sajandi pikkuste traditsioonidega populaarsel avamerepurjetamise võistlusel osaleb tänavu 113 jahti ligi 700 purjetajaga pardal.

Reporter - Kanal 2: Muhu Väina regatt algab tänavu Haapsalust. | 14 juuli 13, piret.salmistu

Juttu räägiti folkboot Tuuli kapten Olev Oolupi ja Svea kapten Hard Perkiga ning Katariina II kapten Aivar Tuulbergiga.

56. Muhu väina regatt läks lahti | 14 juuli 13, piret.salmistu

Täna sõideti regati esimene etapp.

Haapsalu-Heltermaa etapi parimate autasustamine | 14 juuli 13, piret.salmistu

Täna, 14. juulil kell 20.00

DELFI FOTOD ja VIDEOD: Muhu väina regati start lükkus nõrga tuule tõttu 55 minutit edasi | 14 juuli 13, piret.salmistu

14. juuli - hommik Haapsalus ja esimese etapi start

Purjetamisjuhised, lisad, osavõtjate nimekirjad ja I etapi kirjeldus | 14 juuli 13, piret.salmistu

56. Muhu väina regatt kuulutati päikesepaiste ja aplausi saatel avatuks | 13 juuli 13, piret.salmistu

Pildigaleriid

Info Rohuküla sadamas peatuvatele jahtidele! | 13 juuli 13, piret.salmistu

111 jahti ja 700 purjetajat alusatavd pühapäeval 56. Muhu väina regatti | 12 juuli 13, piret.salmistu

14. – 20. juulil toimuval 56. Muhu Väina regatil, mis on ühtlasi ka EJL Avamerepurjetamise Eesti Karika kolmas etapp, selguvad avamerepurjetamise Eesti meistrid klassides ORC, ESTLYS ja Folkboot.

Info Westmeri sadamast | 12 juuli 13, piret.salmistu

“SUVEkulTUUR” külastab 15. juulil Muhu Väina regatti | 12 juuli 13, piret.salmistu

Otseülekanne esmaspäeval, 15. juulil kell 21.30 jõuab vaatajateni Muhu saarelt Kuivastust!

56. Muhu Väina regati trofeed | 11 juuli 13, piret.salmistu

Need kaunid auhinnad on valmistanud klaasikunstnik Agnes Torm - spetsiaalselt teile, tublid purjetajad! Ootavad üleandmist 20.juulil Roomassaares. Seni imetlege neid siin :-)

Info Rohukülas peatuvatele jahtidele | 11 juuli 13, piret.salmistu

Tehniline kontroll, registreerimine ja transport

Jahtide väljatõstmise võimalus Haapsalus | 10 juuli 13, piret.salmistu

Olemasolev kraana jaksab tõsta kuni 10t

Pädaste Mõisa pakkumine | 10 juuli 13, piret.salmistu

Lõõgastuge ja nautige rahu, loodust ja hinge, mille poolest Pädaste tuntud on…

Vaata Haapsalu, Heltermaa, Kuivastu, Pärnu ja Roomassaare sadamate plaane | 10 juuli 13, piret.salmistu

Sadamate kaardid ja plaanid veebis saadaval -  vaata, kuhu silduda ja kus mis toimub

Saare Selver annab regatilistele 5%-lise soodustuse ostudelt | 09 juuli 13, piret.salmistu

Proviant laeva soodsamalt

Rahvusorgani reklaamiloa nõue | 09 juuli 13, piret.salmistu

Järgige VÕISTLUSTEATES infot reklaami kandmise kohta jahtidel

Kutsu sõbrad merele kaasa elama - 17. juulil laevaga RUNÖ Pärnu lühirada vaatama! | 06 juuli 13, piret.salmistu

Tule vaata, kuidas sadakond jahti merel üksteisega mõõtu võtavad – see on võimas vaatepilt!
Laevas on mõnus olemine ja merel toimuvat kommenteerivad asjatundjad.

Bussiühendus Rohuküla ja Haapsalu vahel 13. ja 14. juulil | 06 juuli 13, piret.salmistu

Rohuküla-Haapsalu bussiühendus aitab suurte jahtide meeskonnad Rohuküla sadamast Haapsallu ja tagasi.

Majutus Pädaste Mõisas 15.07.2013 | 02 juuli 13, piret.salmistu

Lõõgastuge ja nautige rahu, loodust ja hinge, mille poolest Pädaste tuntud on…

PAAT - Purjetajatel on põhjust oodata 56. Muhu Väina regatti | 29 juuni 13, piret.salmistu

Ajakirja PAAT suvenumbri põgus pilguheit 2 nädala pärast algava 56. Muhu Väina regati sündmustele merel ja maal.

NAVIGAATOR - Muhu Väina regatt stardib seekord Haapsalust | 24 juuni 13, piret.salmistu

Purjetamisuudised Navigaatori suvenumbris 2013
Muhu Väina regatt stardib seekord Haapsalust; Legendaarset Alex Thomsonit ja tema purjekat on Tallinna oodata; The Tall Ships Races regatt juulis Väinamerel.

Proviant laeva SELVERi abiga | 24 juuni 13, piret.salmistu

SELVER teeb purjetajate elu lihtsamaks Haapsalus, Heltermaal ja Roomassaares

Pidu Kuressaare Kuursaalis 19. juulil | 07 juuni 13, piret.salmistu

Autasustamise GALAõhtu ja ametlik afterparty

31. mai on viimane päev registreeruda regatile soodushinnaga | 31 mai 13, piret.salmistu

Veel vaid täna saab 56. Muhu Väina regatile registreeruda soodushinnaga

Soodushinnaga registreerimine Muhu Väina regatile kuni 31. maini. | 17 mai 13, piret.salmistu

2 nädalat aega registreeruda regatile soodsama osavõtutasu eest

Tall Ships Race regatt toob Saaremaale aasta merepeo | 18 apr 13, piret.salmistu

Pärast Muhu Väina regati lõppu tasub Saaremaale kauemaks jääda. 22.–23. juulil väisab Saaremaad teadaolevalt maailma suurimate purjejahtide võidusõit - Tall Ships Race.

56. Muhu Väina regatini on jäänud napid 3 kuud – registreerimine on avatud | 09 apr 13, piret.salmistu

13.-20. juulini 2013.a. leiab aset 56. korda Muhu Väina regatt - Eesti pikimate traditsioonidega avamerepurjetamise võistlus, mis on ühtlasi ka Eesti Meistrivõistlusteks Avamerepurjetamises klassidele ORC, ESTLYS ja Folkboot ning Eesti Jahtklubide Liidu Avamere Purjetamise Eesti Karika kolmas etapp. Regatt saab toimuma marsruudil Haapsalu-Heltermaa-Kuivastu-Pärnu-Roomassaare.

Erisaade "Muhu Väina regatt 2012" TV3 eetris nüüd vaadatav ka veebis | 28 okt 12, piret.salmistu

Vaata http://www.tv3play.ee/play/282305/

Muhu väina regatti kajastavad saated on eetris järgnevalt | 24 sept 12, Raiko Lehtsalu


55. Muhu Väina regati meediakaja ja pildigaleriid | 22 juuli 12, piret.salmistu

Nüüd kõik kodulehelt leitavad

Muhu Väina regatt sai kajastust ORC kodulehel | 20 juuli 12, piret.salmistu

ORC kodulehel kokkuvõte ORC klassi Eesti meistritiitlite jagamisest

Muhu väina regatt telekanalil Nautical Channel | 19 juuli 12, Raiko Lehtsalu


VIDEO: Kanal 2 Reporter - Muhu väina regatil rekordarv osavõtjaid! | 15 juuli 12, piret.salmistu

Nädala jagu kestnud Eesti suurim purjetamisvõistlus, 55. Muhu väina regatt, on selleks korraks läbi. Tänavu purjetas regatil rekordarv osavõtjaid – 114 jahti ja üle 700 purjetaja.

Vikerraadio - Lõppes Muhu väina regatt | 15 juuli 12, piret.salmistu

55. Muhu väina regati võitis ORC1 klassis jaht Forte Jaak Jõgi juhtimisel.

VIDEO: TV3 "Seitsmesed suvesadamas" | 14 juuli 12, piret.salmistu

TV3 reportaaž Haapsalust

VIDEO: ERR SPORT - 55. Muhu Väina regati lõpetamisel pärjati Eesti meistrid avamerepurjetamises | 14 juuli 12, piret.salmistu

Toimetaja Tarmo Tiisler

PRESSITEADE: 55. Muhu Väina regati lõpetamisel pärjati Eesti meistrid avamerepurjetamises | 14 juuli 12, piret.salmistu

Eesti läbi aegade suurima osavõtuga Muhu Väina regatil, mis on ühtlasi ka EJL Avamerepurjetamise Eesti Karika kolmas regatt, selgusid avamerepurjetamise Eesti meistrid klassides ORC, ESTLYS ja Folkboot. 115 jahti Eestist, Soomest, Lätist, Leedust ja Venemaalt seilasid nädala jooksul Pärnust Kuivastu, Heltermaa ja Haapsalu sadamaid väisates Tallinnasse. Regati võitjad pärjati laupäeval Tallinna Merepäevade pealaval.

Muhu Väina regatil selguvad täna Eesti meistrid avamerepurjetamises | 14 juuli 12, piret.salmistu

55. Muhu Väina regatil on täna viimane võistluspäev. Eilne kuues etapp tõi jahid Haapsalust Tallinnasse, Peetri sadamasse.  55. Muhu Väina regatil, mis on ühtlasi ka EJL Avamerepurjetamise Eesti Karika kolmas regatt, selguvad avamerepurjetamise Eesti meistrid klassides ORC, ESTLYS ja Folkboot juba täna. Pärast kuut läbitud etappi on liidrid kõigis seitsmes arvestusgrupis valmis viimaseks jõukatsumiseks Tallinna lahel, et õhtul teenitult Tallinna Merepäevade pealaval vastu võtta avamerepurjetamise meistritiitlid.

AUTASUSTAMISED 14. juulil | 13 juuli 12, piret.salmistu

Peetri sadamas ja Tallinna Vanasadamas

VIDEO: ERR Sport - Muhu väina regatt jõudis kümneaastase vaheaja järel Haapsallu | 13 juuli 12, piret.salmistu

Autor Lembitu Kuuse - Aktuaalne Kaamera. Sport.

PRESSITEADE: Muhu Väina regatt jõudis kümneaastase vaheaja järel Haapsallu | 12 juuli 12, piret.salmistu

55. Muhu Väina regati viies etapp tõi 114 jahti Hiiumaalt mandrile ehk Heltermaalt Haapsallu. Viimati kümme aastat tagasi Haapsalut külastanud regati võtsid vastu kolm sadamat - Westmeri, Grand Holm Marina ja Veskiviigi sadam. Suurema süvisega jahid sildusid vahepeatuseks Rohuküla sadamas. Muhu Väina regatil, mis on ühtlasi ka EJL Avamerepurjetamise Eesti Karika kolmas regatt, selguvad avamerepurjetamise Eesti meistrid klassides ORC, ESTLYS ja Folkboot juba kahe päeva pärast.

Bussiühendus Rohuküla ja Haapsalu vahel 12. juulil | 12 juuli 12, piret.salmistu

Bus transfer between Rohuküla and Haapsalu on July 12th

Pressiteade: Muhu Väina regati Heltermaa ringil purunesid purjed ja liidrid kindlustasid positsioone | 11 juuli 12, piret.salmistu

55. Muhu Väina regati neljandale etapile, Kuivastu ringile startisid jahid kolmapäeva, 11. juuli hommikul kell 10. Ilm oli purjetamiseks suurepärane, samas jäi purjede purunemise, rooli kadumise või mõne muu materiaalosa katkestamise tõttu mitmetel jahtidel etapp läbimata. Kokku katkestas või otsustas võistlema mitte minna 20 jahti. Muhu Väina regatil, mis on ühtlasi ka EJL Avamerepurjetamise Eesti Karika kolmas regatt, selguvad avamerepurjetamise Eesti meistrid klassides ORC, ESTLYS ja Folkboot.

VIDEO: ERR - Aktuaalne kaamera. Sport. - Muhu väina regatt toimub sellel aastal juba 55. korda | 10 juuli 12, piret.salmistu

Autor: Lembitu Kuuse | Avaldatud: 10. juuli 21:40

Juss Ojala räägib Vikerraadios Muhu Väina regatist | 10 juuli 12, piret.salmistu

Intervjuu Vikerraadio spordisaates 10. juuli õhtul

PRESSITEADE: 55. Muhu Väina regatil hakkavad kolmanda etapi järel tekkima favoriidid | 10 juuli 12, piret.salmistu

Teisipäeva hommikul startis Muhumaalt Kuivastu sadamast Muhu Väina regati kolmas etapp, mis viis 114 jahti Hiiumaale Heltermaa sadamasse. Kuni 12 meetrit sekundis puhuva edelatuulega läbisid esimesed finišisse jõudnud jahid distantsi 5 tunniga. Pärast kolme etappi on hakanud välja kujunema favoriidid. Eesti avamerepurjetamise meistritiitlite selgumiseni jääb purjetajatel läbida veel neli etappi.

PRESSITEADE: Muhu Väina regatil Muhumaalt ühe päevaga kahed tulemused | 10 juuli 12, piret.salmistu

Pühapäeval kell 14 anti start Muhu Väina regati esimesele etapile Pärnust Kuivastusse. Vastavalt grupile pidid jahid läbima 50-70 miili. Esimesed jahid olid finišis veidi pärast südaööd, viimased veidi enne kella 4 hommikul. Teine etapp, Kuivastu ringi 11-20 miili sõideti hilisel pärastlõunal suurepärastes tingimustes.

Aktuaalne kaamera: Muhu väina regatt tõi merele sadakond purjekat | 09 juuli 12, piret.salmistu

ERRi Saaremaa reporter Margus Muld käis kuivastus Muhu Väina regatti vaatamas

FOTOD: Muhu Väinal on täna mõnus - tulemusi oodates vaadatakse õhtul kino | 09 juuli 12, piret.salmistu

Kuivastu ring

Kanal 2 Suvereporter+ vaatas Muhu Väina regati avamist ja starti Pärnus | 09 juuli 12, piret.salmistu

Pikem videolõik alates 4:40

TV3 "Seitsmesed suvesadamas" käis Pärnus vaatamas Muhu Väina regati avamist | 09 juuli 12, piret.salmistu

Vaata saate esimest uudislõiku

114 jahti asusid Pärnust Muhumaa poole teele | 08 juuli 12, piret.salmistu

Pühapäeva päikselisel pärastlõunal anti start läbi aegade suurimale Muhu Väina regatile, mis kannab 55. järjekorranumbrit.

Pärnus avati läbi aegade suurim Muhu Väina regatt | 08 juuli 12, piret.salmistu

Laupäeval avati Pärnu Jahtklubis pidulikult läbi aegade suurim regatt Eestis – 55. Muhu Väina regatt, mis on ka Eesti meistrivõistlusteks avamerepurjetamises.

PRESSITEADE: 55. Muhu väina regati starti asub pühapäeval üle saja jahi pea 700 purjetajaga pardal | 06 juuli 12, piret.salmistu

Muhu väina regatt on Eesti pikimate traditsioonidega avamerepurjetamise võistlus, mis sel aastal toimub 55. korda. Muhu Väina regatil, mis on ühtlasi ka EJL Avamerepurjetamise Eesti Karika kolmas regatt, selguvad avamerepurjetamise Eesti meistrid klassides ORC, ESTLYS ja Folkboot. 106 jahiga Eestist, Soomest, Lätist, Leedust ja Venemaalt pea 700 purjetajaga pardal on see läbi aegade üks suurima osavõtjate arvuga regatt Eestis. Sel aastal seitsmekümnendat sünnipäeva tähistavaid Folkboot klassi jahte osaleb rekordiline 12 jahist koosnev flotill. Regatt algab pühapäeval, 8. juulil Pärnus, põikab sisse Kuivastu, Heltermaa ja Haapsalu sadamatesse ning jõuab lõpuks Tallinnasse, kus regati pidulik lõpetamine leiab aset laupäeval, 14. juulil Merepäevade pealaval Vanasadama Admiraliteedi basseini kõrval.

Mati Sepp esitleb värsket purjetamisraamatut "Mere kutse" | 05 juuli 12, piret.salmistu

12. juulill kell 20.00 Haapsalu vanas jahisadamas

55. Muhu Väina regatt avatakse pidulikult laupäeval Pärnu Jahtklubis | 04 juuli 12, piret.salmistu

Juubelihõngulise regati pidulik avamine leiab aset laupäeval, 7. juulil kell 18.30 Pärnu Jahtklubi lipuväljakul. Regati kuulutab avatuks kultuuriminister Rein Lang.

Kindlustus | 04 juuli 12, Raiko Lehtsalu

Head Watergate ja Muhu Väina regattidel osalejad. | 03 juuli 12, Raiko Lehtsalu


Reklaamiloa nõue | 29 juuni 12, piret.salmistu

Järgige VÕISTLUSTEATES infot reklaami kandmise kohta jahtidel

Muhu Väina regatist osavõtjatele pakub Haapsalus soodsat majutust Baltic Hotel Promenaadi | 18 juuni 12, Raiko Lehtsalu


55. Muhu Väina regatt. Võistlusteade 2012 | 16 märts 12, Raiko Lehtsalu

Kodulehele on lisatud 55. Muhu Väina regati võistlusteade!

ORC Eesti Avatud Meistrivõistluste ülevaade ORC kodulehel www.orc.org | 26 juuli 11, piret.salmistu

Estonian Offshore Cup - 54th Moonsund Regatta

Muhu Väina regatt pildis | 18 juuli 11, piret.salmistu

Kõik pildid ja videod leitavad kodulehel alamlehele GALERII - GALERII 2011 http://www.muhuvain.ee/galerii/galerii-2011

PRESSITEADE: 54. Muhu Väina regatil selgusid Eesti meistrid avamerepurjetamises | 17 juuli 11, piret.salmistu

Pühapäeval, 17. juulil lõppes Tallinnas Eesti Avamere Karika kolmas etapp - 54. Muhu Väina regatt. Eesti uue iseseisvusaja rohkeima osavõtjate arvuga regatt, kus pea 700 purjetajat 109 jahil Eestist, Soomest, Lätist, Leedust ja Venemaalt, läbisid nädala jooksul distantsi Pärnu-Roomassaare-Virtsu-Heltermaa-Tallinn.  Sel aastal lõppes regatt Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas, andes sära Merepäevade lõppvaatusele.

PRESSITEADE: Kuues etapp tõi Muhu Väina regati Peetri sadamasse Tallinnas | 17 juuli 11, piret.salmistu

Laupäeva hommikul Heltermaalt alguse saanud Muhu Väina regati eelviimane kuues etapp rõõmustas purjetajaid reipa läänetuulega, mis lubas soodsas taganttuules kiiret sõitu Tallinnasse, Peetri sadamasse. Suuremate gruppide jahid hoidsid kogu distantsi vältel kiirust 7-10-sõlme, kohati saavutasid mõned kiiruseks isegi kuni 18 sõlme. Väiksemate gruppide jahtide kiiruseks kujunes keskmiselt 5-7 sõlme. Regati pikima etapi pikkuseks oli vastavalt gruppidele 70-95 miili. Esimene jaht jõudis Tallinnasse kell 19.46 ja viimased pärast kella 1 öösel.

AUTASUSTAMISTE INFO | 16 juuli 11, piret.salmistu

Heltermaa-Tallinna etapi autasustamine toimub pühapäeval, 17. juulil pärast etappi Peetri sadamas.
Kogu regati autasustamine ja Eesti avamerepurjetamise meistrite austamine toimub kel 17.45 Admiraliteedi laval. Jahtidega suundutakse siis Peetri sadamast Vanasadamasse.

TEADE: Kaptenite koosolek | 16 juuli 11, piret.salmistu

Kaptenite koosolek toimub pühapäeval, 17. juulil kell 8.00 Teadetetahvli juures Peetri (Noblessner) sadamas.

Sadamainformatsioon Tallinnas | 15 juuli 11, piret.salmistu

Regatibüroo Tallinnas asub Peetri sadamas ja Muhu Väina regati jahtidele on parkimine Peetri sadamas regati päevadel tasuta.
Muhu Väina regati pidulik lõpetamine toimub aga pühapäeval, 17. juulil Admiraliteedi laval. Lõpetamisele järgnevalt tervitab purjetajaid Admiraliteedi laval Tõnis Mägi.
Lõpetamiseks ja kontserdi külastamiseks ootab meid endale külla Vanasadama Jahisadam / Old City Marina. Kontserdi ajal sadamas viibimine tasuta.

PRESSITEADE: Muhu Väina regati viies etapp sõideti Heltermaa lähistel korralikus tuules | 15 juuli 11, piret.salmistu

Reede hommik Heltermaa sadamas oli vihmane ja udune, kuid soe. Kaptenite koosolekul kell 8 tutvustati purjetajatele viienda etapi ehk Heltermaa ringi radade kirjeldusi pärast mida suunduti merele. Kell 10 oli Heltermaa ringi esimene eelsignaal. Aina valjenev läänetuul puhus udu laiali ja paisus iiliti kuni 14 meetrini sekundis ja 12-30-miilist etappi sõideti vastavalt gruppidele 3,5 kuni 5 tundi. 15.30 olid kõik jahid sadamas.

PRESSITEADE: 54. Muhu Väina regatt jõudis Hiiumaale, Heltermaa sadamasse | 14 juuli 11, piret.salmistu

Neljapäeva hommikul kell 10 algas Muhu Väina regati neljas etapp, mis tõi jahid Virtsust Hiiumaale, Heltermaa uude jahisadamasse. Vastavalt gruppidele 22-40-miilist distantsi alustati 3-5 meetrit sekundis puhuva kirdetuulega, mis pärastlõunaks kohati täitsa maha vaikis ja nii jahtide merelolekut oluliselt pikendas või paljude jaoks ka kontrollaja lõppemise tõttu katkestas. Esimene jaht jõudis Heltermaa sadamasse kell 16.41.

PRESSITEADE: Muhu Väina regati kolmas etapp tõi jahid Saaremaalt mandrile | 13 juuli 11, piret.salmistu

Pärast kahte päeva Saaremaal tõi Muhu Väina regati distants 109 jahti Virtsu sadamasse. Kolmas etapp sai alguse kolmapäeva hommikul Roomassaare lähistel ja seitset gruppi ootasid ees 43-64 meremiili erinevatel distantsidel. Hommikul reipalt 3-5 meetrit sekundis  puhunud läänetuul vaikis pärastlõunal ning nii jõudsid esimesed jahid Virtsu õhtul kella seitsme ja kaheksa vahel pärast üheksat tundi merel.

PRESSITEADE: Muhu Väina regati teisel etapil Roomassaares puhus tugev läänetuul | 13 juuli 11, piret.salmistu

Esmaspäeva öösel vastu teisipäeva Roomassaarde jõudnud Muhu Väina regati laevastik sõitis teisipäeva pärastlõunal Roomassaare ringi. Grupid läbisid 10-23-miilise raja Roomassaare lähistel. Kõik grupid pidid esimesena võtma vastutuule märgi, pärast mida iga grupp suundus oma distantsile. 7-8 meetrit sekundis puhuv läänetuul paisus puhanguti kuni 10 meetrini sekundis, mis võimaldas jahtidel distantsid läbida pooleteise kuni kahe tunniga.

Muhu Väina regatt põikab Hiiumaale (Hiiu Leht / saarlane.ee) | 12 juuli 11, piret.salmistu

Pühapäeval suvepealinnas Pärnus pidulikult avatud 54. Muhu Väina regatt võtab neljapäeval suuna Hiiumaale Heltermaa sadamasse. Favoriitide seas on hiidlase Juss Ojala juhitud Amserv.

Muhu Väina regatil seilab ankrulaternas kaasa Juu Jääb festivali tuli | 12 juuli 11, piret.salmistu

Laupäeval, 9, juulil kl 19.00 süüdati Juu Jääb festivali raames Kaali kraatri serval tuli, mis ankrulaternas seilab kaasa Eesti suurimal avamereregatil, Muhu väina regatil.

AMETLIK TEADE | 12 juuli 11, piret.salmistu

Muudatus purjetamisjuhistes

SAADA FOTOSID, kas osaled või lähed jälgima Muhu Väina regatti? (Delfi) | 12 juuli 11, piret.salmistu

Delfi kutsub üles jagama muljeid ja saatma fotosid

Roomassaare ringi distantsid ja rajakirjeldused | 12 juuli 11, piret.salmistu


PRESSITEADE: 54. Muhu Väina regati esimene etapp tõi jahid Pärnust Roomassaarde öötundidel | 12 juuli 11, piret.salmistu

Esmaspäeval kell 11 anti start Muhu Väina regati ühele pikematest etappidest Pärnust Roomassaarde. Vastavalt grupile pidid jahid läbima 68-91 miili. Kui suuremad jahid jõudsid finishisse pärast enam kui 12-tunnist sõiduaega veel esmaspäeva viimase tunni sees, siis väikeste gruppide viimased jahid alles täna hommikul kella 7 paiku.

Tänavune Muhu Väina regatt püstitab osavõturekordi (ERR) | 11 juuli 11, piret.salmistu

Pühapäeval avati suvepealinnas Pärnus pidulikult 54. Muhu Väina regatt, kus selguvad ühtlasi ka avamerepurjetamise Eesti meistrid klassis ORC. Ühtlasi on regatt Eesti avamere karika kolmas etapp ja X-41 klassi Eesti avamere karikavõistlus.

PRESSITEADE: Täna avati Pärnus 54. Muhu Väina regatt | 10 juuli 11, Raiko Lehtsalu

Täna avati suvepealinnas Pärnus pidulikult 54. Muhu Väina regatt, kus selguvad ühtlasi ka avamerepurjetamise Eesti meistrid klassis ORC. Ühtlasi on regatt Eesti Avamere Karika kolmas etapp ja X-41 klassi Eesti Avamere Karikavõistlus 2011. Seekordsel Muhu Väina regatil osaleb Eesti uue iseseisvusaja rekordarv ehk 107 jahti Eestist, Soomest, Lätist, Leedust ja Venemaalt. 691 purjetajaga pardal on regatt läbi aegade suurima osavõtjate arvuga regatt Eestis. Sel aastal lõpeb regatt 17. juulil Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas, andmaks sära Merepäevade lõppvaatusele.

Pro Marine Trade pakkumine | 06 juuli 11, Raiko Lehtsalu


Registreerimisel vajalikud dokumenid | 06 juuli 11, Raiko Lehtsalu


Muudatus võistlusteates | 05 juuli 11, Raiko Lehtsalu


Muhu väina regatil jahtide ülevaatus | 04 juuli 11, Raiko Lehtsalu


Eelregistreeritud jahid | 15 juuni 11, Raiko Lehtsalu

Soodusregistreerimine regatile | 10 juuni 11, Raiko Lehtsalu


54. Muhu väina regatt | 09 märts 11, Raiko Lehtsalu

Sel aastal toimub Muhu Väina regatt 54. korda

53, Muhu Väina regati kaja meedias - nüüd kõik ühest kohast leitav | 24 juuli 10, piret.salmistu

Kodulehel rubriigi "Uudised" all. http://www.muhuvain.ee/uudised/meedia-2010 Seal kõrval ka eelmiste aastate meediakaja.

Muhu Väina regatt 2010 saab kajastust Kanal2 telesaates | 23 juuli 10, piret.salmistu

Alates 17. juulist näeb neljal laupäeval, kl 10.30 Kanal2's saadet "Muhu väina regatil", kus jahil  TechnoNicol sõidavad kaasa neli kuulsat inimest. Neid võõrustab kapten Mati Sepp.

Muhu Väina regati ajaloost ja 53 aasta tagustest Eesti oludest | 22 juuli 10, piret.salmistu

Äsjalõppenud Muhu väina regatt provotseeris täiendava meilivahetuse professor Ülo Vooglaiuga. Allpool veidi sellest ja lisaks üht-teist emotsionaalset juurde regati ajaloole ja tollastele Eesti oludele.
Saare maakonna päevaleht Meie Maa - Autor: Anti Liiv
Kolmapäev, 21. juuli 2010.

FOTOD: Virtsu ja Dirhami stardid ning regati lõpetamine ja autasustamine | 20 juuli 10, piret.salmistu

Kõik fotod nüüd kodulehel linkide alt leitavad: http://www.muhuvain.ee/galerii/galerii-2010

PRESSITEADE: Muhu Väina regatil selgusid Eesti meistrid avamerepurjetamises ja klassis X-41 | 18 juuli 10, piret.salmistu

Laupäeval, 17. juulil jõudis finišisse Eesti Avamere Karika kolmas etapp - 53. Muhu Väina regatt, kus pea 600 purjetajat 89 jahil, mis on ühtlasi Eesti uue iseseisvusaja rekord, viiest riigist läbisid kuue päeva jooksul 200 meremiili pikkuse distantsi Pärnu-Roomassaare-Virtsu-Dirhami. Muhu Väina regatil selgitati ühtlasi välja avamerepurjetamise Eesti meistrid ja klassis X-41. Regati märksõnad olid suurepärane soe suveilm ja vähene tuul.

FOTOD: ülemeelikud lätlased tähistasid etapi võitu suplusega! | 18 juuli 10, piret.salmistu

Muhu Väina viimase kuuenda etapi esimeses (suurte purjekate grupis) võitsid lätlased jahil Ananda. Rõõm kauaoodatud etapivõidu oli nii suur, et meeskond tähistas võitu kohe pärast saabumist Dirhami sadamasse lustaka suplusega kai ääres. Üldarvestuses võitis muhu Väina regati esimes grupis siiski Eesti jaht Forte. Vaata fotogaleriid SIIT!


17. juuli 2010 23:10 | Ester Vaitmaa, Delfi Sport

VIDEO: Eesti kiireim jaht on Forte! | 18 juuli 10, piret.salmistu

Täna lõppes Muhu Väina regatt, mis on ühtlasi ka Eesti meistrivõistlused avamerepurjetamises. Kõige kiiremaks jahiks osutus esimeses (kõige kiiremas) grupis jaht Forte, mille meeskonnaliikmed ei varjanudki pärast tulemuste teada saamist oma rõõmu.

"Emotsioonid on head! Me oleme kolm aastat selle jahiga nüüd sõitnud ka," ütles Forte kapten Jaak Jõgi Delfi Spordile. Vaata videost intervjuud kapteniga!

17. juuli 2010 20:19 | Ester Vaitmaa, Delfi Sport

SUUR GALERII: vaata, millised on Muhu Väina jahtide erksavärvilised purjed! | 18 juuli 10, piret.salmistu

Juba laupäeval selgub Muhu Väina regati võitja. Regatil pakuvad kaunist vaatepilt erivärvilised kerged purjed, mida kasutatakse allatuult sõitmiseks.

54 miili Virtsust Dirhamisse - X-41 klass ja I grupp on finishis | 16 juuli 10, piret.salmistu

Täna siis oli hommikul start Virtsust kell 9 hommikul Dirhami suunal. Purjetajaid saatis päris kena SW tuul, mis Dirhamis ulatus juba 9-10 m/s. X-41 klass ja I grupp on kohal - finish oli äärmiselt tihe! Õige varsti update ka järgmiste gruppide kohta. http://www.muhuvain.ee/tulemused

PRESSITEADE: 53. Muhu Väina regati Roomassaare-Virtsu etapp sõideti juba kena tuulega | 16 juuli 10, piret.salmistu

Muhu Väina regati neljas etapp sõideti kolmapäeval, 15. juulil. Kell 9.00 Roomassaarest alguse saanud ligi 40-miilise teekonna läbisid jahid oodatust kiiremini, sest eelmistel päevadel harjumuspäraseks saanud vaikne tuul oli asendunud jahtide jaoks soodsa 5-6 m/s puhuva  lõunakaarte tuultega, mis andis kiirematele jahtidele sõidukiiruseks isegi kuni 10 sõlme. Sellistes tingimustes saabusid esimesed jahid Dirhamisse juba kella 3 ajal pärastlõunal, pärast pisut enam kui 6-tunnist sõitu..

X-41 klass lõpetas Roomassaare-Virtsu etapi | 15 juuli 10, piret.salmistu

Sõiduaega kulus veidi üle 6 tunni. Start anti Roomassaares hommikul kell 9.00 ja Forte oli finishis 15:09.
Finishijärjekord oli:
Forte EST475
Technonicol EST615
Premium EST 499
Ananda LAT615

Tulemused: http://www.muhuvain.ee/tulemused

PRESSITEADE: 53. Muhu Väina regati kolmas etapp oli Roomassaare ring ehk rajasõit | 15 juuli 10, piret.salmistu

Esmaspäeval Pärnust alguse saanud pea nädala vältaval 53. Muhu Väina regatil sõideti kolmapäeval 14. juulil Roomassaare ring ehk rajasõit. Et vältida tuule vaibumist päeva teises pooles, pandi märkide vahele suhteliselt lühike 4,4 meremiiline rada, ehk üks vastutuule ja üks allatuule ots. Kiireimad jahid sõitsid rada 58 minutit ja väikeste jahtide grupi viimasel kulus finishisse jõudmiseks juba vaikinud tuules pea 3 tundi.

FOTOD: Õnnetus stardis: Muhu Väina regatil sõitsid jahid kokku | 15 juuli 10, piret.salmistu

Kolmapäeval startisid Muhu Väina regatil jahid Saaremaal võistluse kolmandale etapile, Roomassaare ringile. Stardisaginas põrkasid mõned jahid omavahel kokku ning õnnetuse põhjustanud alus diskvalifitseeriti.


14. juuli 2010 21:41 | Ester Vaitmaa, Delfi Sport

Pärnu-Roomassaare pikk päevane-öine etapp lõppes osade jahtide jaoks vahetult enne järgmise etapi algust | 15 juuli 10, piret.salmistu

Kui Pärnu-Roomassaare etapil jõudsid suuremate klasside jahid pärast 75,9 meremiili läbimist finishisse alates kella ühest öösel mõne tunni jooksul, siis kuuenda grupi viimased jahid jõudsid Roomassaarde alles vahetult enne järgmise etapi algust. Mõnede jaoks lõppes see pikk sõit kahjuks ka kontrollaega mittejõudmisega. Ja nii mõnedki jahid otsustasid võistluse katki jätta juba stardipäeval, nähes, et oma grupi kontrollaega jõudmine osutub kättesaamatuks.

X-41 klassi jahid lõpetasid Pärnu-Roomassaare etapi 45 minuti sees | 14 juuli 10, piret.salmistu

Esimesena oli kell 1:01 finishis Forte Jaak Jõgiga roolis, teisena Technonicol Mati Sepa juhtimisel ning kolmas Premium Priit Tammemägiga roolis. Läti jaht Ananda oli finishis neljandana kell 1:44. Sõiduaega kulus jahtidel kokku 16 ja 17 tunni vahel. Vaata tulemusi

Tuulevaikuse needus hakkab murduma? 13 tundi merel olnud jahid paistavad silmapiiril! | 13 juuli 10, piret.salmistu

Teisipäeva hommikul Muhu Väina regatil Pärnust Saaremaa poole startinud jahid on terve päeva maadelnud tuulevaikusega. Eriti keeruline oli purjekate olukord Kihnu saare lähistel, kus seisti tükk aega paigal. Nüüd on esimesi tulijaid silmapiiri tagant näha. Kas tuulevaikus hakkab lõppema?

VIDEO: Muhu Väina regati start Roomassaarde | 13 juuli 10, piret.salmistu

13. juuli 2010 15:57 DELFI TV

FOTOD: "Sõita ei saa, kui tuult ei ole!" Muhu Väina Pärnu ring katkestati | 13 juuli 10, piret.salmistu

Muhu Väina esimese etapi, Pärnu ringi, lõpetasid ainult esimese grupi jahid ORC klassis ning esimeseks tuli jaht Forte, teiseks Amserv ning kolmandana jõudis finišiliinini jaht Technonicol.

FOTOD: Muhu Väina regatt | 13 juuli 10, piret.salmistu

Pärnust sai alguse purjetajate nädalapikkune  võistlus - Muhu Väina regatt.  Esimesel etapil, kuuemiilisel ringil Pärnu lahel, võttis pikemate grupis võidu jaht Forte tiim, kapteniks Jaak Jõgi.

PRESSITEADE: Täna startis 53. Muhu Väina regatt | 13 juuli 10, piret.salmistu

Täna sai Pärnus alguse pea nädala vältav 53. Muhu Väina regatt, kus selguvad ühtlasi ka avamerepurjetamise Eesti meistrid klassis ORC ning samuti Eesti meistrid klassis X-41.

FOTOD: Pärnust startis 53. Muhu väina regatt | 13 juuli 10, piret.salmistu

11.-17. juulil toimub 53. Muhu väina regatt, mis on ka ühtlasi Eesti meistrivõistlusteks avamerepurjetamises.

FOTOD AVAPEOST: Muhu Väina regatist võtab osa rekordarv osalejaid | 13 juuli 10, piret.salmistu

Pühapäeva õhtul kuulutati Pärnu jahtklubis Muhu Väina regatt avatuks.

Pro Marine Trade kauplus Kuressaares pakub võimalust jahi varustust täiendada | 11 juuli 10, piret.salmistu

Kauplus Pro Marine Trade Kuressaares pakub Muhu Väina regati võistlejatele võimaluse jahtide varustust täiendada.


Kauplus on avatud E-R 10:00 - 17.00


SEOSES REGATIGA OLEME AVATUD KOLMAPÄEVAL (14.juulil) kell 09.00 - 17:00

(vajadusel ja ettehelistamise korral pakume varustust ka õhtul peale finishit)


Aadress: Tallinna 30, Kuressaare

Telefon: +372 5620 1960 

Sündmuste programm sadamates | 15 juuni 10, Raiko Lehtsalu

Lisatud sündmuste programm. Täpsemalt vaata siit!

Regati dokumendid | 05 juuni 10, Raiko Lehtsalu

Lisatud dokumendid

Soodusregistreerimine | 02 juuni 10, Raiko Lehtsalu

Muhu väina regati soodusregistreerimine!

Muhu väina regati korraldamine | 28 jaan 10, Raiko Lehtsalu

Regati koduleht