Tuulevaikuse loterii A. Le Coq Muhu Väina regatil | 17 juuli 19, piret.salmistu

Kuivastu jahtsadama väikesest akvatooriumist läksid täna hommikul tihedas vihmasajus teele A. Le Coq Muhu Väina regatil osalevad võistlejad. Purjetajad asusid võistlustulle Kuivastu lähedal ning finišiliin ootas neid Roomassaare sadamas, võistlusrada kulges Muhumaa ja Saaremaa lõunarannikul.
Regati etapid on erineva pikkusega ning kolmas päev viis purjetajad merele terveks päevaks. Distantsi pikkus oli vastavalt võistlusgrupile seekord 40–50 miili, esimesed jahid jõudsid Roomassaarde õhtul poole kümneks. Lisaks vihmale kimbutas võistlejaid suurema osa päevast tuulevaikus, kuid Abruka silmapiirile jõudes tuli lõpuks ka tuul.
Video - A4 Media

Peale starti otsustasid folkbootide võistlusgrupis 4 purjejahti – Jonna, Linda, Marielle ja Skåne Saga – kasutada ära mere kõrget veetaset ning peale starti ei purjetatud mitte ümber Viirelaiu, vaid lõigati Muhumaa ja Viirelaiu vahelt. Veesügavus on seal kohati 1,2 meetrit ja madala süvisega folkboodid said endale sellist julgustükki lubada. Folkboote võistleb regatil 9 ning peale kolme etappi on juhtimas kapten Tiit Riisalo folkboot Lind, teisel kohal kapten Rimo Timmi purjejaht Linda ning kolmandal positsioonil kapten Mikk Kööseli Jonna.
Foto - Kristel Niit Võikülast 

Kui Kärdla-Haapsalu ja Haapsalu-Kuivastu etapid olid päikeselised ja hea purjetamistuulega, siis tänane võistluspäev tõi purjetajatele mitu tuulevaikust. Vaikne tuul on merel töine, sest püüda tuleb iga tuulepuhangut mis võimalik. ORC II võistlusgrupis sõitva purjejaht Katariina II kapten Aivar Tuulbergi sõnul jagati päeva jooksul kaardipakk ümber vähemalt seitse korda. Põnev võistlus jättis viimase hetkeni võimaluse kõigile ning kommentaar samas võistlusgrupis võistlevalt purjejahilt Jazz oli: „Jube sõit!“
Jaht Matilda 4 - foto Gerli Tooming 

ORC I grupis, kus võistleb üheksa jahti, on kolme etapi kokkuvõttes teinud kõige stabiilsema esituse Haapsalu Jahtklubi jaht Matilda 4, mille roolis Koit Pauts. Üheteist ja poole tunni purjetamise järel edestas Matilda korrigeeritud ajas lähimat konkurenti, Sven Nuutmanni Postimees Sailing Team’i Dago Jahtklubist ca 15 minutiga ja võttis etapivõidu. Kolmanda koha sai Credit24 Reval Café Eero Panki juhtimisel Kalevi Jahtklubist. Kolme etapi kokkuvõttes on Matilda 4 nüüd ka ORC I grupi liider seitsme punktiga, Olympic Jahtklubist Dago jääb maha ühe punktiga ja Postimees Sailing Teamil on kolmandana kümme punkti.
 
Matilda 4 kapten Koit Pauts kiitis nende uut paati ja meeskonda ning oli kahtlemata rõõmus etapivõidu üle. „Meil on uus paat, mille alles hiljuti vette saime ning meeskond ei suutnud täna paati pidurdada. Eelmised kaks etappi meeskond paati veel pidurdas, aga täna mitte. Meil oli tänasel etapil kindlasti õnne. Jälgisime oma konkurente pidevalt – ühed olid merel ja teised kalda all, meie hoidsime keskele ja ei julgenud üksi eemale ära purjetada. Enamasti olid väga vaiksed tuuleolud ja meil kuidagi õnnestus kõik.“
Jaht Piloilleri - foto Gerli Tooming

 
ESTLYS II grupis oli tänane võitja tüdrukute tiim Piloilleri 3 Rein Ottosoni Purjespordikoolist, kes edestas teiseks tulnud jahti Pinta Guido Grassi juhtimisel Saaremaa Merispordi Seltsist vähem kui pooleteise minutiga. Kolmanda aja sõitis täna välja Markku Auvineni meeskond jahil Donna Soomest.

Piloilleri kapten Anne-Mari Luik ütles pärast pikka päeva, et nende tiimis on professionaalsed ilma tuuleta purjetajad. „Etapi jooksul oli kaks väga pikka tuulevaikust. Miks meil täna hästi läks oli see, et tüdrukutele meie paadis meeldib otsida ja katsetada – kogu aeg olime valvel ja proovisime erinevalt minekut. Nõrk tuul annab selleks hea võimaluse. Natuke kartsin meie grupi väikseid jahte, kes tagant tulid, ja põhjusega – kõigest kaks minutit jäi varu pärast üksteist ja pool tundi purjetamist. Oleme pärast kolme etappi üldkokkuvõttes kolmandal kohal. Nii nagu treener Rein Ottoson ütleb – stabiilne sõit on hea tulemuse alus. Ja stabiilselt oleme me suutnud purjetada.”
 
A. Le Coq Muhu Väina regati HEIMON KALA Kuivastu-Roomassaare etapi esikolmikud

ORC I
I Matilda 4, EST112, Haapsalu Jahtklubi, kapten Koit Pauts
II Postimees Sailing Team, EST850, Jahtklubi Dago, kapten Sven Nuutmann
III Credit 24 Reval Cafe, EST703, Kalevi Jahtklubi, kapten Eero Pank
 
ORC II
I Adele, EST467, Jahtklubi Baltsail, kapten Aleksandr Karboinov
II Evelyn III, EST477, SMS/KJK, kapten Kristen Pugi
III Amserv Toyota Sailing Team, EST379, Kalevi Jahtklubi, kapten Margus Žuravljov
 
ORC III
I Bamby, RUS1117, SPb RYC, Vasiili Bykov
II Fart, RUS1118, SPb RYC, Anatoly Shukanov
III Liza 1, EST734, Saaremaa Merispordi Selts, kapten Mattias Johan Kangur
 
ESTLYS I
I Katarina Jee, EST464, Saaremaa Merispordi Selts, kapten Mart Tamm
II Port Artur, EST31, Pärnu Jahtklubi, kapten Kaarel Maide
III Mia, EST330, Kalevi Jahtklubi, kapten Jaan Tiidemann
 
ESTLYS II
I Piloilleri 3, FIN9004, Rein Ottosoni Purjespordikool, kapten Anne-Mari Luik
II Pinta, EST57, Saaremaa Merispordi Selts, kapten Guido Grass
III Donna, FIN4493, SPS, kapten Markku Auvinen
 
ESTLYS III
I Black Bird, EST574, Haapsalu Jahtklubi, kapten Tarmo Polli
II Far-O-Zon, EST750, Kalevi Jahtklubi, kapten Maarja Kask
III Lote, EST460, Saaremaa Merispordi Selts kapten Rando Salu
 
Folkboot
I Lind, EST32, Kalevi Jahtklubi, kapten Tiit Riisalo
II Linda, EST42, Kalevi Jahtklubi, kapten Rimo Timm
III Jonna, EST50, Kalevi Jahtklubi, kapten Mikk Köösel
 
Open 800
I Globus, RUS250, SPb RYC, kapten Andrei Nikandrov
II Equator, RUS2248, SPb RYC, kapten Aleksandr Proniashkin
III Alaska, RUS298, MBU SC Primorsk, kapten Ivan Tokarev
 
Võistlustulemused on näha Muhu Väina regati kodulehel siin ja päeva pildigalerii siin.

Kolmapäev on regati pidulikum päev – purjetatakse ümber Abruka saare, kuid enne starti saadetakse Roomassaare sadamast 131 purjejahi eskaadriga Antarktika poole teele mootorpurjekas S/Y Admiral Bellingshausen. Hommikusel kaptenite koosolekul soovib head teed nii S/Y Admiral Bellingshausenile kui ka kõikidele võistlejatele Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid, kes osaleb regatil folkboot Jonna meeskonnas.

A. Le Coq Muhu Väina regatti korraldavad Kalev Jahtklubi ja Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Regati nimitoetaja on A. Le Coq ning toetavad Pro Marine Trade, Haapsalu linn, LoodusInvest, PR Foods/Heimon Kala, Hiiumaa Sadamad, Santa Maria, Silmalaser, Essilor, Alter Marine, M.V Wool, Rahva Raamat, Alexela, Sportland / Helly Hansen, DSV, Volvo Trucks Estonia, Amserv, Hiiumaa Vallavalitsus, Muhu Vallavalitsus, Saaremaa Vallavalitsus Pärnu linn.
 
Regati kodulehekülg www.muhuvain.ee
Regati Facebooki lehekülg - https://www.facebook.com/muhuvainaregatt
Regati Instagram https://www.instagram.com/muhuvainaregatt
GPS jälgimine - http://www.sportrec.eu/?page_id=671


Muhu Väin 2019 blogi: regati tulemused, elu purjekal ja palju muud huvitavat - Postimehe blogi vahendusel annavad regati jooksul kokku 7 inimest ülevaate oma jahis toimuvast.
Postimehe veebis kajastab oma jahil toimuvat igal võistluspäeval erineva jahi võistkond. Oma silme läbi kirjeldas Heimon Kala Kärdla-Roomassaare etappi nii sõnas, pildis kui ka videos Jazzi võistkond.
Kolmapäeval on blogi sulg Folkbootide võistlusgrupis võistleva jahi Marielle käes.