PRESS RELEASE: Eesti Meedia etapiga Kihnust Pärnusse supertingimustes | 12 juuli 17, piret.salmistu

Täna olid A. Le Coq 60. Muhu Väina regatist osavõtjatel taas suisa supertingimused purjetamiseks. Hommikust alates ca 10 sõlme ehk 5 m/s tuult ja mõnus päiksepaiste, mis kestis kuni õhtuni välja. Purjetajaid ootas täna ees etapp Kihnust Pärnusse. Etapi auhinnad pani välja Eesti Meedia.


Pärast Roomassaare-Kihnu tuulist ja pikka etappi oli korraldajatelt purjetajate suhtes mõistlik otsus, et plaanitakse ca neljatunnist etappi ja rada selliselt, et purjetada tuli 20-28 meremiili vastavalt väiksematest jahtidest suuremateni.

 

Peavõistlusjuht Andres Talts: „Kuna tuul pöördus hommikuks läände, siis vastutuule starti, nagu tavaliselt, teha ei õnnestunud, sest lääne pool tuli Kihnu saar ette ja vastutuule märgist tagasi Pärnu poole sõitma hakates oleks juba rajale lähetatud grupid hakanud segama veel startimata võistlusgruppe. Nii alustasimegi etappi allatuule stardiga, mis pole just tavapärane. Võistluskomitee tänab purjetajaid korrektse käitumise eest, sest kaasvõistlejatele jäeti piisavalt ruumi, et heisata spinnakerid kohe stardiliinil, mis aga keerukam ja ohtlikum kui vastutuule start. Stardid said ilusad ja tagasikutseid ei olnud,“ kommenteeris Talts.

 

Allatuules seilati kuni Sorgu lõunapoini, kust väiksemad jahid võtsid kursi enam-vähem otse Pärnu suunas ja suurematel jahtidel tuli läbida veel üks haak enne Pärnusse purjetamist.

Tänaseid tulemusi kommenteerides tuleb silmas pidada ka seda, et viienda toimunud sõidu järel läks halvima sõidu tulemus mahaarvamisele.

 

Kõige suuremate jahtide grupis ORC I oli tänase regati kiireim Pärnu Jahtklubi jaht Sugar 2 Jaan Akermanniga roolis. Teise tulemuse sõitis välja Eero Panki Reval Cafè Kalevi Jahtklubist ja kolmanda koha Pärnu vetes kohalik jaht Lady Bird Johannes Puusepaga roolis. Kokkuvõttes on selles grupis tänavuse regati liidriks aga Kalevi Jahtklubi meeskond jahil Forte, mida roolib Jaak jõgi.

 

ORC II grupi jahtide konkurentsis võitis tänase etapi Kihnust Pärnu Kristen Pugi roolitud Evelyn III, mis esindab nii Saaremaa Merispordi Seltsi kui ka Kalevi Jahtklubi. Ka teise koha saanud jaht tuleb Kalevi Jahtklubist - Jazz Juss Ojala roolimisel, kellele järgneb Aleksander Zolotovi Adele klubist Baltsail. Viie peetud sõidu kokkuvõttes on seda gruppi juhtimas aga Kalevi Jahtklubi meeskond Amserv Toyota Sailing Team Margus Źuravljoviga roolis.

 

ORC III võistlusgrupis võitis täna Venemaad esindav alus Kvartet Vassilii Alexeeviga roolis. Ka teise ja kolmanda koha punktid võtsid Venemaa jahid – vastavalt Anatoly Shukanovi Fart ja Leonid Chizhiku Bamby. Viie sõidu summas on selles grupis liider jaht Fart.

 

ESTLYS I grupis oli Pärnu sõites kiireim Ain-Eke Jalasto meeskond jahil Fanatic Kalevi Jahtklubist. Teisele kohale purjetas Sergey Ganichevi Ariel Venemaalt ning kolmandaks Kristaps Remessi jaht Lemans Lätist. Kokkuvõttes on selle grupi parim hetkel jaht Katarina Jee Saaremaa Merisspordi Seltsist Mart Tammega roolis.

 

ESTLYS II grupis purjetas kõige kiiremini Kihnust Pärnusse Noblessneri jahtklubi jaht Iti, roolis Andrus Luht. Venemaa jaht Sinjaja Ptica Dmitrii Diakoviga roolis sai teise koha punktid ja Saaremaa Merispordi Seltsi jaht Elli Margus Hietiga roolis sõitis välja kolmanda tulemuse. viie sõidu järel on siin regati grupis liider Kalevi Jahtklubi jaht Brigitta, mille roolimees on Mikk Metstak.

 

ESTLYS III grupis võidutses täna Kalevi Jahtklubi jaht Vindoga Mikas Miniotasega roolis, kellel järgnes Läti jaht Irisha, mille roolis Aleksandrs Smertjevs. Kolmanda tulemuse sõitis välja kaks etapivõitu saanud Mercurius Saaremaa Merispordi Seltsist Margus Tasaga roolis. Kokkuvõttes on siin grupis liidriks Haapsalu Jahtklubi alus Aurora Pille Kaasiga roolis.

Folkbootide grupis oli täna võidukas Kalevi Jahtklubi jaht Lind Tiit Riisaloga roolis. Pärast veidi enam kui kolme ja poole tundi purjetamist edestati Haapsalu Jahtklubi jahti Bacchus kõigest ühe sekundiga.  Kolmanda koha sõitis välja Ott Kolki meeskond jahil Castor Saaremaa Merispordi Seltsist. Kokkuvõttes on Folkbootidel juhtimas Lind.

 

Kõik tulemused

 

ORC I

Koondtulemused

I Forte, Kalevi Jahtklubi, kapten Jaak Jõgi - 6 p

II Olympic, Jahtklubi Dago, kapten Tiit Vihul - 7 p

III Sugar 2, Pärnu Jahtklubi, kapten Jaan Akermann -13 p

 

ORC II

Koondtulemused

I Amserv Toyota ST, Kalevi Jahtklubi, kapten Margus Zuravljov -10 p

II Jazz, Kalevi Jahtklubi, kapten Juss Ojala – 12 p

III Cherie, Kalevi Jahtklubi, kapten Ivar Aru -14 p

 

ORC III

Koondtulemused

I Fart, Peterburi Jahtklubi, kapten  Vasilii Alexeev – 6 p

II Kvartet, Peterburi Jahtklubi, kapten Anatoly Shukanov – 12 p

III Bamby, Venemaa, kapten Leonid Chizhik – 13 p

 

LYS I

Koondtulemused

I Katarina Jee, Saaremaa Merispordi Selts, kapten Mart Tamm – 11p

II Tessa, Kalevi Jahtklubi, kapten Alar Ivanson – 12 p

III Le Mans, Läti, kapten Kristaps Remess – 14 p

 

LYS II

Koondtulemused

I Brigitta, Kalevi Jahtklubi, kapten Mikk Mestak – 13 p

II Pinta, Saaremaa Merispordi Selts, kapten Guido Grass – 16 p

III Liliya, Venemaa, kapten Dmitriy Galiuta – 10 p

 

LYS III

Koondtulemused

I Aurora, Haapsalu Jahtklubi, kapten Pille Kaas – 12 p

II Mercurius , Saaremaa Merispordi Selts, kapten Margus Tasa – 17 p

III Meeri, Haapsalu Jahtklubi, kapten Tiit Kaljuveer – 20 p

 

Folkboot

Koondtulemused

I Lind, Kalevi Jahtklubi, kapten Tiit Riisalo – 6 p

II Tee Chee, Kalevi Jahtklubi, kapten Peeter Välkmann – 17 p

III Bacchus, Haapsalu Jahtklubi, kapten Olev Oolup – 14 p

 

 

Päikeselisele õhtule Pärnu Jahtklubis andsid pärast regatipäeva hoogu Läti bluusi ja rocki bänd Groupa Vocada ja DJ Tom Liliental.

 

Homme ootab purjetajaid ees Danske Bank Pärnu lühirada, mille kolmest võistlussõidust teeb otseülekande ka meediapartner Eesti Meedia Postimees. Start esimeseks võistlussõiduks antakse Pärnu lahel kell 10.00.