Muhu Väina regatt jõudis Hiiumaalt Muhumaale Kuivastusse | 15 juuli 13, piret.salmistu

Sõideti regati teine etapp.

15. juuli hommikul kell 10 jätkus Muhu Väina regatt. Teine etapp viis jahid Heltermaalt Kuivastusse. Ilm soosis purjetamist väga – päike selges taevas paistmas ja tuul kiirusega 5-7 m/s tõotasid jahtidele meeldivat meresõitu. Tuuleolud olid 19-29-miilisel distantsil vahelduvad ja kohati said osad jahid ka väga vaikses tuules edasi liikuda. Esimesena Kuivastusse jõudnud jahtidel kulus distantsi läbimiseks ca 5 tundi. Tänasel etapil oli ka üks katkestaja – LYS2 grupis jaht Helter-Skelter jahtklubist Merikotkas rooli purunemise tõttu. Piirivalvelaeva puksiiris sai juhitamatu laev ohutult Kuivastu sadamasse.

ORC esimese grupi jahid läbisid 29,2 miili. Esimesena oli 5 tundi ja 6  minutit kestnud sõidu järel finišis Dagö  jahtklubi jaht Amserv (EST550) Juss Ojalaga roolis. Parandatud aegades 41 sekundit kaotanud sama jahtklubi jaht Olympic (EST463) Tiit Vihuli meeskonnaga sõitis stabiilselt ja tuli ka täna teisele kohale. Kolmanda koha sai täna minut ja 25 sekundit Olympicule kaotanud Läti jaht Bellatrix (EST499) Andrejs Bulsi meeskonnaga sõitis täna välja kolmanda koha. Grupis võistleb 10 jahti. Koondarvestuses juhib 4 punktiga Amserv, sama arvu punktidega on teisel kohal Olympic Online ja kolmandal kohal on 5 punktiga Forte Kalev Jahtklubist.

ORC teisel grupil tuli läbida 27 miili. Siin võttis täna võidu Läti jaht Loke (LTU2037) Adomas Janulionise meeskonnaga. Teisele kohale sõitis Pärnu Jahtklubi jaht Põhjakonn (EST333) Peeter Volkoviga roolis kaotades võitjale vaid 19 sekundit. Kolmanda koha sai Pärnu Jahtklubi jaht Merepärl (EST406) Alari Akermanni meeskonnaga, kaotades Põhjakonnale  22 sekundit. Siin grupis asus juhtima Merepärl 6 punktiga, talle järgneb Katariina II (Pärnu Jahtklubi) 7 punktiga ja kolmandat kohta hoiab Põhjakonn 9 punktiga. Grupis võistleb 16 jahti.

ORC kolmanda grupi rada oli 25,4 miili pikk. Täna oli siin kiireim jaht Brigitta (EST295) Kalev Jahtklubist. Teise koha nagu ka eile, sai Kalev Jahtklubi jaht Jazz (EST465) Risto Riimiga roolis jäädes võitjast maha minut ja üks sekund. Kolmas koht läks ka täna Kalev Jahtklubisse, jahile Vesikaar (EST700) Tanel Tammega roolis, kaotades teisele kohale 17 sekundit. Grupis võistleb 8 jahti. Koondarvestuses juhib siin Jazz, teisel kohal on Adele jahtklubist Baltsail ja kolmandal Brigitta.

ORC neljanda grupi jahid läbisid 21,8 miili. Tänane võitja on Saaremaa Merispordi Seltsi jaht Kadri (EST185) Andres Haaveli meeskonnaga. Eilne võitja, Venemaa jaht Prizrak (RUS331) St. Peterburgist Dmitri Mostovoiga roolis, sai täna teise koha kaotades võitjale 20 sekundit. Kolmanda koha sai täna Haapsalu Jahtklubi jaht Edasi (EST11) Koit Pautsi meeskonnaga. Koondarvestuses juhib Prizrak kolme punktiga, teist kohta hoiab viie punktiga Kadri ja kolmas on hetkel Edasi samuti viie punktiga. Grupis võistleb 13 jahti.

LYS 1 grupis, kus võistleb 30 jahti, sõideti 25,4 miili. Tänase etapi võidu võttis Saaremaa Merispordi Seltsi jaht Liliann (EST396) Margus Beljakoviga roolis. Teiseks sõitis Pärnu Jahtklubi jaht Temper (EST188), roolis Harri Murd võitjast maas kaks minutit ja 49 sekundit. Kolmandale kohale tuli samuti Pärnu Jahtklubi jaht Lili Marleen (EST216) Mart Alliku meeskonnaga kaotades teisele kohale üks minut ja 58 sekundit. Siin grupis on koondarvestuses juhtimas Liliann seitsme punktiga, teisel kohal on Seabird (EST337) Kalev Jahtklubist 13 punktiga ja kolmandal kohal samuti Kalev Jahtklubi jaht Tessa (EST324) 14 punktiga.

LYS2 grupi rada oli täna 18,8 miili pikk. Võitjaks tuli Kalev Jahtklubi jaht Vindöga (EST640), roolis Mikas Miniotas. Teise koha sai Tipa (EST383) Ivar Terase meeskonnaga Kalev Jahtklubist jäädes maha viis minutit ja 41 sekundit. Kolmandaks sõitis Jorjen II (EST49) Toila Jahtklubist Mikk Põdra meeskonnaga. Siin grupis juhib hetkel Jorjen II 8 punktiga, teisel kohal on 10 punktiga La Folie (EST438) Janno Simmiga roolis Pärnu Jahtklubist ja kolmandal positsioonil 11 punktiga Frida (EST715) Andres Kõndi juhtimisel Kalev Jahtklubist. Grupis võistleb 26 jahti.

Folkbootide klassis, kus osaleb 10 jahti, võttis täna võidu Haapsalu Jahtklubi jaht Tuuli (EST18) Olev Oolupiga roolis. Teise koha sai Saaremaa Merispordiseltsi jaht Ahti (EST19) Ott Kolki meeskonnaga kaotades Tuulile neli minutit ja 52 sekundit. Tänane kolmas koht läks jahile Eva (EST19) Neemelt Peeter Välkmanniga roolis. Üldkokkuvõttes juhib folkbootide võistlust Tuuli kolme punktiga, teine on Ahti viie punktiga ja kolmas Greta (EST5) Kalev Jahtklubist üheksa punktiga Mikk Kööseliga roolis.

Kuivastu sadamas oli meeleolukas etapi parimate tunnustamine. Kõikide gruppide esikolmikutele pani auhinnad pani välja Saaremaa Juust ja LoodusInvest. Välja loositi ka Pädaste Mõisa vastuvõtt vahuveini ja suupistetega. Fortuunaks oli ORC1 grupi tänase etapi võitnud Amservi kapten Juss Ojala ja loosiõnn naeratas jahile Tessa Alar Ivansoni meeskonnaga Kalev Jahtklubist.

Fotogalerii Kuivastu sadamast ja autasustamisest

Regatt jätkub teisipäeval, kui hommikul kell 10 starditakse Kuivastust suvepealinna Pärnus.

Parimad palad, pildid ja uudised regatilt: sport.delfi.ee/news/purjetamine/muhuvain/

Muhu Väina regatti korraldavad ESS Kalev Jahtklubi koostöös Pärnu Jahtklubi, Saaremaa Merispordi Seltsi ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Muhu väina regati toetajad on A. Le Coq, Helly Hansen/Sportland, Veeteede Amet, Saarte Liinid, Haapsalu linn, Delfi, Tallink, Selver, LoodusInvest, Dermoshop, Joogikuller, Saaremaa Juust, Jägermeister ja Muhu vald.

Jahtide liikumist on võimalik jälgida reaalajas GPS süsteemi abil regati kodulehelt www.muhuvain.ee

Muhu Väin 2013_Brigitta EST295_Mikk Metstak_Kalev Jahtklubi_Foto Piret Salmistu, Kalev Jahtklubi

ORC3 grupi Heltermaa-Kuivastu etapi võitja Brigitta EST295 Mikk Metstaki meeskonnaga Jahtklubist.