MEIE MAA: Lääne-Eesti parim turismiarendaja on A. Le Coq Muhu Väina regatt | 27 nov 14, piret.salmistu

“Muhu Väina regati näol on tegemist Eesti ühe vanema ja jätkusuutlikuma sporditraditsiooniga,“ kommenteeris MTÜ Lääne-Eesti Turism juhataja Anneli Haabu parima turismiarendaja 2014 auhinna saanud ettevõtmist.


Eile õhtul selgusid Hiiumaal Kärdlas Lääne-Eesti turismi aastakonverentsil regiooni 2014. aasta parimad turismiasjalised. Pikaajaline ja silmapaistev areng on Muhu- ja Saaremaa tegijatele tiitli toonud ettevõtmiste ühine nimetaja.


Kärdla rannas asuvasse Rannapaargu peokohta oli pidulikule tunnustusõhtule ja kontserdile kogunenud sadakond Lääne-Eesti turismi valdkonna ettevõtjat ja spetsialisti. Kokku saadi, et tunnustada parimaid ning sõlmida suhteid ja vahetada ideid uute edukate koostööprojektide algatamiseks.

Kolmandat korda toimunud Lääne-Eesti turismiregiooni parimate tunnustamise konkursile esitati tänavu rekordilised 25 kandidaati, neist 11 kategooriasse Aasta Turismitegu ja 14 kategooriasse Lääne-Eesti Turismiarendaja. Mõlemas kategoorias anti välja kaks auhinda, I koht ja II koht.Lääne-Eesti regiooni parima turismiarendaja 2014 tiitlile leiti väärilised olevad kaks ettevõtmist Saare- ja Muhumaalt. Esikohale valis komisjon Muhu Väina regati, silmapaistva tulemusena pälvis teise koha preemia tänavu kümnendat sünnipäeva tähistanud Georg Ots Spa hotell.

“Muhu Väina regati näol on tegemist Eesti ühe vanema ja jätkusuutlikuma sporditraditsiooniga,“ kommenteeris MTÜ Lääne-Eesti Turism juhataja Anneli Haabu parima turismiarendaja 2014 auhinna saanud üritust.

GOSpa tegevjuht Piret Trei ütles, et firma on meelitatud, et tema panust ja head tööd on märgatud. „Igasugune tunnustus on ju südantsoojendav.“

Regiooni parimaks tunnistatud turismiarendajad valiti teiste seast välja kui kandidaadid, kes on juba pikka aega tegutsenud ja olnud järjepideva arenguga, kes on kaasa aidanud Lääne-Eesti kui turismiregiooni tuntusele ja olnud avatud koostööle erinevate osapooltega.

Aasta turismiteo tiitlile kandideerisid uuemad tulijad, kes on aktiivse tegevusega silma jäänud just ajavahemikul september 2013 - september 2014. Aasta 2014 turismiteo esikoha pälvis juulikuus avatud Lot-temaa teemapark Pärnumaal Tahkurannal, teisele kohale tuli Kärdla sadam.


Haabu lisas, et mõlemasse kategooriasse esitati kõige enam just majutus- ja söögikohti. Saare- ja Muhumaalt lisaks juba nimetatud GOSpa hotellile teine tugev turuliider Pädaste mõis ja pärast uuenduskuuri taas kohalike ja turistide südamed võitnud Kuressaare kuursaal.

Sündmuste ja ürituste hulgast tõi ta esile veel tänavu esmakordselt toimunud Spaaremaa Wellfesti, Saaremaa kolme päeva jooksu ja aktiivse loodusturismi eestvedaja Maarika Toomeli, kes muuhulgas korraldab Vilsandi rahvuspargi juures pärimusmatku. Kultuuri valdkonnast osales konkursil aastaringselt aktiivselt kultuurielamusi pakkuv Kuressaare Linnateater.

Eeskujuliku ja silmapaistva töö aluseks ja edu valemiks oli konverentsi ja konkursi korraldajal oma retseptki varnast võtta. “Kõik põhineb tegelikult ikkagi tublidel ja aktiivsetel inimestel ja organisatsioonidel, neil, kes

tunnevad oma tegemistest rõõmu, on alati positiivsed, avatud koostööle ning uuendustele,“ ütles Anneli Haabu.


MTÜ Lääne-Eesti Turism tunnustab regiooni parimaid turismiasjalisi juba kolmandat korda.

Valiku teinud komisjoni kuulusid lisaks MTÜ Lääne-Eesti Turismi juhatusele ja maakondlikele turismi-katusorganisatsioonidele ka erialaliidud, nagu Eesti Maaturism, Eesti Hotellide ja Restoranide Liit, Eesti Turismifirmade Liit, Eesti Spaaliit, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse turismi-arenduskeskus ja regiooni maavalitsused.


Konkursi ja tunnustamise eesmärk on tuua esile Lääne-Eesti regioonis edukalt tegutsevaid turismiettevõtjaid, -arendajaid ja atraktiivseid valdkondlikke projekte ning teadvustada regiooni inimestele turismivaldkonna olulisust. Konkursile esitatud kandidaadiks võis olla objekt, sündmus, ettevõte, juriidiline isik või eraisik, võrgustik, turundus-tegu vms.