Saarte Hääl: Jaak Jõgi on merispordi seltsi auliige! | 10 nov 14, piret.salmistu

SAARTE HÄÄL 8.11.2014

Saaremaal sündinud ja siin purjetamist alustanud ning avamerepurjetamises kahel korral maailmameistriks tulnud Jaak Jõgi kuulutati eile seltsi purjetamishooaja lõpetamisel Saaremaa merispordi seltsi auliikmeks.


1968. aastal Kuressaares sündinud Jaak Jõgi tuli Lutš-klassis mitmel korral N Liidu juunioride meistriks ja 1987. aastal Klaipedas täiskasvanute meistriks. Samas klassis oli ta Eesti meister neli aastat järjest.

Jaagu toonane treener Fred Keert meenutas, kuidas ta käis Saaremaa ühisgümnaasiumis, toonases Kingissepa 1. keskkoolis õpilasi purjetama kutsumas. Jaak Jõgi klassist tuli purjetama palju poisse. Meelis Männik ja Priit Puppart näiteks, kes saavutasid samuti väga häid tulemusi ja purjetavad seniajani. Klassivend Priit on mitmel tiitlivõistlusel purjetanud ka Jaagu meeskonnas.


“Trenni tehti esialgu Toris ja siis Nasval. Jaak oli väga sihikindel ja visa poiss,” märkis toonane treener Fred Keert. Edasi kulges Jaagu võistlustee Finn-klassist Laser Standardi klassi ja siis juba avamerejahtide kapteniks. Laser Standardi klassis osales Jaak Jõgi kahel korral ka Saarte mängudel, tuues kodusaarele kuld- ja hõbemedali.


2006. aastal tuli Jaak Jõgi klassis X-99 jahi Team Elion kaptenina maailmameistriks ja 2014. aastal jahiga Forte Kielis ORC maailmameistriks. Kuld toodi koju 57 laeva konkurentsist. Samuti võitis Forte 2014.a suvel A. Le Coq 57. Muhu Väina regati!


Seitse viimast aastat on Jaak Jõgi töötanud AS-i Elion juhatuse liikmena. Kolleegid iseloomustavad teda kui ausat ja õiglast juhti.


Saaremaa merispordi seltsi juhatus valis Jaak Jõgi oma auliikmeks ühehäälselt. 


Allikas: Saarte Hääl 8.11.2014