A. Le Coq Muhu Väina regatt 2018 | 03 jaan 18, piret.salmistu

Ilmunud ajakirja PAAT ja Merendus 2017 talvenumbris

2017.a purjetamishooajale on vaevalt joon alla tõmmatud ja purjetajad naudivad nö „pealesunnitud“ navigatsioonipuhkust Eestis. Kuid suurte regattide korraldajatel käib töö ja tegevus aastaringselt ja nii ka Muhu Väina regati korraldajatel.


Muhu Väina 60. juubeliregati ettevalmistus oli lõpusirgele jõudmas kui juba seati paika ka tulevikuplaanid järgmiseks kaheks aastaks. Ikka selleks et nii regati korraldust kui ka koostööd regatisadamate, kohalike omavalitsuste ja toetajatega tõhusamaks ja sujuvamaks muuta. Juubeliregati distantsi planeerides sooviti esimese Muhu Väina regati distantsi vastupidises suunas läbida ja nii ka läks. Möödunud suvel Haapsalus alanud regatt jõudis läbi vahesadamate nädalaga Riiga, kust kuuskümmend aastat tagasi just Haapsallu võidu purjetati. Suurepärast ilma ja mõnusat rannapidu Riia südalinnas Daugava kaldal koos uhke eskaadrisõiduga jõel nautisid kõik Riiga seilanud purjetajad ja ka kohalik linnarahvas. Sail in Estonia pidu Riias kutsus Eestisse purjetama ning kuigi 2017.a regatil osales juba rekordarv jahte välismaalt ehk 29 jahti Lätist, Leedust, Soomest ja Venemaalt, siis regati rahvusvahelisus näitab kasvutrendi.


2018.a regatt välismaiseid sadamaid ei väisa, kuid pidulikkust ja juubelihõngu on ka tulevas aastas. Alustades väiksematest numbritest, siis regati peakorraldaja Kalevi Jahtklubi tähistab 70. sünnipäeva, Eesti Jahtklubide Liit peab 90. juubelit ja Eesti Vabariigi vanuse saab uuel aastal kirjutada kolmekohalise numbriga – 100. Kõiki neid sündmusi regatt ka ühel või teisel viisil puudutab ja tähistab.


A. Le Coq 61. Muhu Väina regatt toimub juba traditsiooniliselt teisel juulikuu nädalal ehk 7.-14 juulil. Regatt saab alguse Tallinnas Kalevi Jahtklubis, kust põigatakse päevaks äsjavalminud Kakumäe sadamasse ning edasi purjetatakse Heltermaa sadamasse Hiiumaal. Ka Hiiumaale jäädakse paariks päevaks, et siis vahepeatusega Kihnu saarel jõuda regati lõppsadamasse Pärnus. Selliselt see ka 60. regati lõputseremoonial Riias purjetajatele välja sai hõigatud. Regati korraldajateks on Kalevi Jahtklubi ja Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.


Hoidke regati uudistel silma peal regati veebilehe www.muhuvain.ee ja Facebooki lehe muhuvainaregatt kaudu.


Piret Salmistu – A. Le Coq 61. Muhu Väina regati infojuht