A. Le Coq heiskab jälle koos Muhu Väina regatiga purjed | 20 mai 24, piret.salmistu

Alates 1. maist lehvib Kalevi Jahtklubi lipumastis Pirital lisaks klubi lipule ka tänavuse A. Le Coq 67. Muhu Väina regati lipp. Lipu heiskasid A. Le Coq’i juhataja Jaanus Vihand ja Kalevi Jahtklubi klubiülem Ain Roosma, kinnitades A. Le Coq’i jätkuvat toetust regatile nimisponsorina, ning suvise suursündmuse algust Kalevi Jahtklubist Tallinnas.


Kalevi Jahtklubi on Eesti vanimat ja suurimat purjeregatti korraldanud alates aastast 1958. Alates 2014. aastast on regati nimisponsoriks olnud A. Le Coq, toetades järjepidevalt Eesti purjesporti ja kultuuri. Jaanus Vihand, A. Le Coq’i juhataja, märkis: "A. Le Coqi ja Muhu Väina regatti ühendab väärikas ajalugu, traditsioonid ja ühised väärtused. Oleme uhked, et 15 aastat partnerlust on jätnud oma jälje Eesti purjesporti ja kultuuri. Vähemoluline pole ka meid ühendav missioon – kestlikkus. Inspireeriv on näha, kuidas purjetajate kogukond tahab lisaks kõrgetasemelisele spordile, olla puhtama Läänemere nimel eeskujuks keskkonnaga seotud valikutes.“ 

Tänavune regatt algab üle mitme aasta taas Tallinnast ja seotakse kokku Tall Ships Race Tallinna sündmustega. 13. ja 14. juulil toimub Kalevi Jahtklubi sadamas Pirital palju meresõpradele suunatud sündmusi. 13. juulil avatakse pidulikult Kalevi Jahtklubi uus sadamamaja ning toimub regati ametlik avamine koos Puuluup kontserdiga. 14. juulil liituvad Muhu Väina regati jahid Tall Ships Races piduliku Mereparaadiga Tallinna lahel.

 

A. Le Coq 67. Muhu Väina regati esimene võistluspäev on esmaspäeval, 15. juulil, kui purjetatakse lühem avamereetapp ehk Tallinna ring. Teisipäev jätkub Tallinnas lühirajaformaadis, purjetajate keeles „vorstisõitudega“ vastu- ja allatuule rajal. Kolmapäeva, 17. juuli hommikul purjetab Muhu Väina regatt kõige pikema etapiga Tallinnast Hiiumaale ja jõuab reedeks Haapsallu, kus regatt laupäeval, 20. juulil lõppeb.

Muhu Väina regatti korraldab Kalevi Jahtklubi koostöös Jahtklubi Dago, Haapsalu Jahtklubi ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Regati toetajad on A. Le Coq, Alter Marine, Pro Marine Trade, Tactical Foodpack, Alexela, Loodus Invest, Tallinna Linn, Tall Ships Races Tallinn 2024, Hiiumaa Sadamad, Apotheka, Haapsalu linn, Postimees, Sportland, DSV Estonia ja Amserv/Toyota.