Pärnu lahel sõideti A. Le Coq Muhu Väina regati lühirajasõidud | 20 juuli 19, piret.salmistu

Tänavusel Muhu Väina regatil on nüüdseks purjetatud kuus etappi. Reedene Pärnu lühirada oli regati kõige sportlikum ja kiirem – Pärnu lahel purjetasid kõik võistlusgrupid kaks sõitu vastutuule-allatuule rajal, mis nõuab palju manöövreid ja paneb proovile tiimide taktikad ja meeskonnatöö.
Ilmaolud olid peavõistlusjuhi Andres Taltsi sõnul ideaalsed: „Kui viimastel päevadel on kimbutanud regatti tuulevaikused, siis lühirajavõistluseks oli päikest, sooja ja purjetamiseks sobivat stabiilset tuult. Oli näha, et kõik purjetajad nautisid!“
 
ORC I grupis oli tänane esikolmik niivõrd tihe, et kahe sõidu kokkuvõttes oli neil võrdne arv punkte (4). Otsustavaks sai punktiarvestuse reeglite järgi jahi Olympic teises sõidust saadud ehk hilisem sõiduvõit. Jahtklubi Dago jaht Olympic Tiit Vihuliga roolis on nüüd enne viimast etappi regatti juhtimas 11 punktiga, vaid kaks punkti jääb maha samast klubist Postimees Sailing Team, kapteniks Sven Nuutmann. Kolmandal kohal on 17 punktiga Matilda 4 Haapsalu Jahtklubist, mille roolis Koit Pauts.
 
Olympicu roolimees Tiit Vihul ütles, et Pärnu lühiraja etapp oli üle mitme regatipäeva sportlik ja põnev, sest tegemist oli rajasõiduga, mis on huvitavam kui pikk ja passiivne purjetamine. „Tuult oli piisavalt ja täna said võidu need tiimid, kes olid paremini võistlusele keskendunud. Oluline oli hea start ja poolevalik nii suurt rolli ei mänginud. Muidugi tuli silmas pidada varem startinud jahtide gruppe, et nende suhtes saaks puhast tuult, sest mingil määral nad segasid meie sõitu. Kuna stardist saime hästi minema ja mõlemas sõidus olime esimeses märgis esimesena, siis meil oli sellevõrra ka ülejäänud distantsi lihtsam sõita. Võistlesime täna koosseisus, mis läheb augustikuus ka Rootsis toimuvale ORC EMile – rajasõit oli meile EMiks hea trenn ja mõlemad sõidud õnnestusid ilma vigadeta. Midagi teistmoodi ega paremini teha ei oleks osanud.“

ORC II grupis sai täna etapivõidu Kalevi Jahtklubi jaht My-Car, roolis Harles Liiv, võites mõlemad lühirajasõidud. Aivar Tuulbergi Katariina II Pärnu Jahtklubist sai etapil teise koha, olles mõlemas tänases sõidus teine. Tubli kolmanda koha sai Saaremaa Merispordi Seltsi / Kalevi Jahtklubi jaht Evelyn III, millel kapteniks Kristen Pugi. Esikohta hoiab enne viimast etappi Katariina II 13 punktiga, 15 punktiga on teine Evelyn III ja kolmandal kohal 18 punktiga on Jahtkubi Baltsail jaht Adele Aleksandr Karboinoviga roolis.
 
Võiduka My-Cari roolimees Harles Liiv oli lühiraja sõidu üle äärmiselt õnnelik. „Täna oli Pärnu lahel lentsiv tuul, mis keeras ühe krüssu ajal lausa kolm-neli korda. Kõige tähtsam oli saada õige suunaga ja õigest kohast minema. Esimeses sõidus tegime stardi paremal shiftil laeva ja teises sõidus stardiliini lipu poolt vasaku shiftiga. Teises sõidus toimis meie taktika sedavõrd hästi, et meil õnnestus kahe minuti jooksul oma grupi jahtide sõitu kontrollima hakata. Krüssasime vasakule kõigi eest läbi, nii et tuul oli meie suhtes lõpuks maksimaalselt vasakus asendis. Sealt edasi sai määravaks super meeskonnatöö ja jahi liikumine tuule shifte järgides. Kui oled stardis ees ja meeskond on kindel, siis oledki kuulikindel. Tänased sõidud olid nii hästi õnnestunud, et tagantjärgi tunduvad lihtsad. Meil on pardal supertiim, kes töötas ilma vigadeta nagu profimeeskond. Selle tulemuse üle on väga hea meel, sest konkurents meie grupis on ülikõva. Katariina II poolt seatud kõrged standardid teevad iga võidu Eestis väga väärtuslikuks!“

Esikohta hoiab ORC II grupis enne viimast etappi Katariina II 13 punktiga, 15 punktiga on teine Evelyn III ja kolmandal kohal 18 punktiga on Jahtkubi Baltsail jaht Adele Aleksandr Karboinoviga roolis.

ESTLYS II võistlusgrupis esikohale sõitnud Saaremaa Jahtklubi jahi Centaur kapten Risto Riim kiitis samuti head purjetamisilma: „Ilm oli täiuslik, sellist lühikeste pükstega purjetamist ei ole tihti, nautisime sõitu. Puhus meile sobiv 6–7 m/s tuul ning tulemusega oleme loomulikult rahul. Meeskond kallutas nii, et veri ninast väljas – siis on midagi jõululauas meenutada.“ ESTLYS III üldarvestuses on peale 6. etappi Centaur teisel kohal jaht Tessa järel.

A. Le Coq Muhu Väina regati SILMALASER-ESSILOR Pärnu lühiraja esikolmikud
 
ORC I
I Olympic, EST463, Jahtklubi Dago, kapten Tiit Vihul
II Postimees Sailing Team, EST850, Jahtklubi Dago, kapten Sven Nuutmann
III Tuule, EST408, Pärnu Jahtklubi, kapten Mati Sepp
             
ORC II
I My-Car, EST535, Kalevi Jahtklubi, kapten Harles Liiv
II Katariina II, EST646, Pärnu Jahtklubi, kapten Aivar Tuulberg
III Evelyn III, EST477, SMS/KJK, kapten Kristen Pugi

ORC III
I Kvartet, RUS297, Neva, kapten Vasilii Alekseev
II Lagle III, EST554, HJK/SMS, kapten Ülari Velviste
III Astrid, RUS0295, SPb RYC, kapten Sergei Gribin
 
ESTLYS I
I Project A1, LAT424, Usma, kapten Ricards Omanbriedis
II Katarina Jee, EST464, Saaremaa Merispordi Selts, Mart Tamm
III Merion X, EST710, Kalevi Jahtklubi, kapten Ain Pomerants
 
ESTLYS II
I Centaur, EST371, Saaremaa Merispordi Selts, kapten Risto Riim
II Tessa, EST324, Kalevi Jahtklubi, kapten Alar Ivanson
III Fanatic, EST239, Kalevi Jahtklubi, kapten Ain-Eke Jalasto
 
ESTLYS III
I Lote, EST460, Saaremaa Merispordi Selts, kapten Rando Salu
II Edelweiss, EST723, Kalevi Jahtklubi, kapten Raido Notton
III Black Bird, EST574, Haapsalu Jahtklubi, kapten Tarmo Polli
 
Folkboot
I Lind, EST32, Kalevi Jahtklubi, kapten Tiit Riisalo
II Linda, EST42, Kalevi Jahtklubi, kapten Rimo Timm
III Tee Chee, EST38, Kalevi Jahtklubi, kapten Peeter Välkmann
 
Open 800
I Globus, RUS250, SPb RYC, kapten Andrei Nikandrov
II Vostok, RUS1800, Vodnik, kapten Aleksei Borisov
III Alaska, RUS298, MBU SC Primorsk, kapten Ivan Tokarev
 
Võistlustulemused on näha Muhu Väina regati kodulehel siin. Kodulehel on üleval ka üldtulemused, kus nii mitmeski võistlusklassis on väga pinev seis. Laupäeval purjetatakse viimane etapp – Alter Marine Pärnu ring.
Päeva pildigalerii leidub siin.
A. Le Coq Muhu Väina regatti korraldavad Kalev Jahtklubi ja Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Regati nimitoetaja on A. Le Coq ning toetavad Pro Marine Trade, Haapsalu linn, LoodusInvest, PR Foods/Heimon Kala, Hiiumaa Sadamad, Santa Maria, Silmalaser, Essilor, Alter Marine, M.V Wool, Rahva Raamat, Alexela, Sportland / Helly Hansen, DSV, Volvo Trucks Estonia, Amserv, Hiiumaa Vallavalitsus, Muhu Vallavalitsus, Saaremaa Vallavalitsus Pärnu linn.
 
Regati kodulehekülg www.muhuvain.ee
Regati Facebooki lehekülg - https://www.facebook.com/muhuvainaregatt
Regati Instagram https://www.instagram.com/muhuvainaregatt
GPS jälgimine - http://www.sportrec.eu/?page_id=671
Muhu Väin 2019 blogi: regati tulemused, elu purjekal ja palju muud huvitavat- Postimehe blogi vahendusel annavad regati jooksul kokku 7 inimest ülevaate oma jahis toimuvast.