A. Le Coq 64th Moonsund Regatta will go through the following marinas: Pärnu, Ringsu (island Ruhnu), Kõiguste (island Saaremaa) and Kärdla (island Hiiumaa).

Pärnu

Regatt algab Pärnu jahisadamast, vaata täpsemalt infot kodulehelt siit. Muhu Väina regatile registreerunud jahid on vastavalt võistlusteatele vabastatud sadamatasudest alates 09. juulist.

Pärnus ootavavad laupäevast, 10. juulist alates lisaks jahtklubi restoranile toitlustajad: Hea Maitse Meeskond, Reval Cafe, Santa Maria tacomobiil. Kaldaprogrammi laupäevaks ja pühapäevaks vaata siit- avamine on laupäeval kell 19!!!

Oma teenuseid pakuvad regati sponsorid - Alter Marine (reede, laupäev, pühapäev), Tactical Foodpack (laupäev, pühapäev, esmaspäeva hommik), Sportland (reede, laupäev, pühapäev), Pro Marine Trade (laupäev, pühapäev).

Sponsorite Volvo Eesti ja DSV poolt toetatud regatilistele asjade veos abiks olev reka võtab asju peale Tallinnas neljapäeval kell 18-19 ja reede hommikul kell 9-12 ning jõuab Pärnusse 09. juulil, reedel kell 17. Pärnus võtavad nad asju peale kuni esmaspäeva, 12. juuli hommikuni. Reka Ruhnu ei lähe - Pärnus peale pandud asjad saab kätte Kõigustes.

Ruhnu

Regatt jõuab Ruhnul asuvasse Ringsu sadamasse esmaspäeval, 12. juulil.

Toitlustust nii hommikul kui ka õhtul pakuvad Ruhnu kohalikud toitlustajad, nende hulgas kohvik Yljes, Liise talu, Buldersi talu, Nyboni talu ja Kultuuriaida juures kohvik Päästebaar (200 m sadamast).

Pöörame purjetajate tähelepanu, et Ruhnu on väikesaar, kuhu me sellel aastal prügi ei jäta. Oleme registreerimisel pannud igale paadile kaasa prügikotid ning palume neid sihtotstarbeliselt kasutada ning sorteerida eraldi pandipakendi, papi ning olmeprügi. Ruhnul on sadamas küll olemas prügikonteinerid kriitiilise olukorra lahendamiseks, kuid kuna prügi äraviimine on seal komplitseeritud, siis palume prügi ära anda Kõigustes.

Proviandi ja oma varustuse kaasavõtmisel palume arvestada, et võistluste Volvo/DSV saateauto Ruhnule ei tule. Saarel on kaks kauplust, mis on end regati tulekuks varustanud ja koos toitlustajatega peaks süüa olema piisavalt. Ruhnu teenuste pakkujad palusid kõikidel saare külalistel arvestada, et kuna mobiiliside on kehvapoolne, siis maksekeskused ei pruugi töötada ja sularaha on ainus maksevahend.

Sadamas on ujuvkaidel olemas vool ja vesi. Ruhnu sadam palub vett kasutada minimaalselt - mitte pesta jahte, kasutada kaasa võetud joogivett jne. Sadam magestab soolast puurkaevu vett ja magestamise jõudlus ei ole suur. Sadamas on 4 dušši, 9 WC-d, 4 pissuaari.

Ruhnul toimuvat kaldaprogrammi esmaspäeva ja teisipäeva kohta vaata siit. Ära maga maha Ruhnu Reggae Beach partyt teisipäeval!

Kultuuriaida
 tsaariaegses merepäästejaamas on avatud Mara Ljutjuki näitus “Saarelt saarele”

Transport saarel - vald paneb sadama ja küla vahele sümboolse tasu eest käima 8 inimese jaoks väikebussi, mis hakkab regulaarselt sõitma, täpsem info juba saarel. Olemas on ka kastiauto 20 inimese transpordiks, see info ka juba saarel. Buldersi talus olemas jalgratta rent 10 inimesele.

Kõiguste

Regatt jõuab Kõigustesse kolmapäeval ning lahkub sealt reede hommikul. Neljapäeva õhtul toimub Kõigustes ka regati suurim pidu - Kõiguste After Sail. Möllu lööb käima ansambel Köömes, vaata juba täpsemalt kaldaprogammi siin.

Volvo/DSV saateauto jõuab Pärnust ka siia ning samuti saab ära anda prügi - palume seda võimalikult palju sorteerida! Jälgige palun sadama viitasid, kuhu prügi ära anda. Ringlusesse antud pandipakendi eest saadud tasud jäävad Kõiguste kogukonnapaadi korrastamiseks.

Toitlustust pakuvad sadama kohvik ja Riiman One Food Ambulance. Kõiguste After Sailile ootame saare parimaid tänavatoidupakkujaid.

Kärdla

Kärdla suur ja avar jahisadam ootab kõiki Muhu Väina regati purjetajaid reedel, 16. juulil ning on selle aastase regati lõppsadamaks. Kõik võistlevad jahid on sadamatasudest vabastatud kuni pühapäeva, 18. juulini.

Süüa pakuvad kai peal Hea Maitse Meeskond ja Riiman One Food Ambulance, samuti Kärdla sadamas restoranid Kuur ning šampanjabaar ja restoran Kork. Kaldaprogrammi vaata siit.

Prügi ära andmisel palume jälgida Kärdla jahisadama viitasid - võimalikult palju palume sorteerida eraldi pandipakendi, papi ja olmeprügi. Ringlusesse antud pandipakendi eest saadud tasud jäävad Kärdla noortele purjesportlastele.

Saatereka lahkub Kärdla sadamast peale autasustamist laupäeval, 17. juulil ja liigub sealt Tallinnasse Kalevi Jahtklubisse, kätte saab oma asjad esmaspäeval, 19. juulil kell 08:00-10:00.About the Estonian marinas you can find information here 
www.sadamaregister.ee