A. Le Coq 61. Muhu Väina regatt oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale, samuti tähistati regatil Eesti Jahtklubide Liidu 90. ja Kalevi Jahtklubi 70. juubelit. Eesti vanim ja suurim purjeregatt  väisas nädala jooksul kokku viit sadamat distantsil Kalevi Jahtklubi Tallinnas – Haven Kakumäe – Kärdla – Kihnu – Pärnu. 

Regati võitjateks pärjati Sugar 2 (Pärnu Jahtklubi), Adele (Jahtklubi Baltsail), Bailarina (RSSC, Läti), Katarina Jee (Saaremaa Merispordi Selts), Tessa (Kalevi Jahtklubi), Mercurius (Saaremaa Merispordi Selts) ja Linda (Kalevi Jahtklubi).


Kalevi Jahtklubi lühirada, Tallinna ring - Kakumäe sadam, Kakumäe Sadam - Kärdla, Kärdla ring, Kärdla- Kihnu, Kihnu - Pärnu, Pärnu lühirada.

61. Muhu Väina regatt toimus 07.-14. juulil 2018:

L
07. juuli09-19:00Registreerimine, mõõtmine ja kontroll Kalevi Jahtklubis (KJK)

  18:00Regati avamine
 
P
08. juuli09-11:00
Registreerimine, mõõtmine ja kontroll Kalevi Jahtklubis (KJK)

   11:00 Kaptenite koosolek
 
  *14.00
1. etapp ProMarine Tallinn KJK lühirada
 
E
09. juuli
*11.00
2. etapp Eesti Meedia Tallinna ring - Kakumäe

T
10. juuli
*10.00
3. etapp Olybet Kakumäe - Kärdla etapp

K
11. juuli
*12.00
4. etapp Hiiu valla Kärdla ring
N
12. juuli
*10.00
5. etapp Loodus Investi Kärdla - Kihnu etapp

R
13. juuli
*12.00
6. etapp Dermoshop/Confido Kihnu - Pärnu etapp

L14. juuli
*10.00
7. etapp Sportland/HH Pärnu lühirada
Autasustamine ja regati lõpetamine
* etapi esimene HOIATUSSIGNAAL
* Täpne ajakava ja juhised osavõtuks on võistlusteates.

Kogu ajakava ja sündmusi vaata alamlehelt KALDAPROGRAMM JA EV100MEREPEOD

Muhu Väina regatt on Eesti Meistrivõistlusteks avamerepurjetamises klassis ORC grupile CDL ≤ 8 ja Folkboot.

Võistluse korraldavsid Pärnu Jahtklubi ja Kalevi Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Regati korraldajad on väga tänulikud, kui teil on regati kohta arvamusi, kommentaare või ettepanekuid. Ka tänu on teretulnud! Saada need meilile info@muhuvain.ee  Teeme regati koos veel paremaks!


Merel toimuvat regatil koordineeris ja juhendas peavõistlusjuht Andres Taltsi meeskond ning merel tekkivaid proteste aitas lahendada protestikomitee esimees Gonzalo Heredia Argentiinast. Jahte mõõtis ja kontrollis Arvet Tetsmanni meeskond, regatibüroo tööd juhtis peasekretär Külli Martinsoni tiim ja kogu regati korraldust juhtisKalevi Jahtklubi ülem Renè Allik koos Raiko Lehtsaluga, kes on kaaskorraldaja Pärnu Jahtklubi ülem. Meelelahutust ja kaldaprogrammi organiseeris Andreas Lukin. Purjetajatele ja meediale vahendasid regatiinfot Kaido Kahar ja Piret Salmistu ning regati turundust aitas korraldada Anneli Lepp.

A. Le Coq Muhu Väina regatti korraldavad Kalev Jahtklubi ja Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Vabariik 100 korraldustiimi ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Muhu Väina regati toetajad on A. Le Coq, Postimees/Eesti Meedia, Helly Hansen/Sportland, DSV, Volvo Trucks Estonia, Amserv/Toyota, Alexela, Pro Marine, Dermoshop, Confido, Loodus Invest, OlyBet, Rahva Raamat, Haven Kakumäe, Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste, Pärnu linn, Hiiumaa Vald.